Strona główna > Ameryka Południowa > > Argentyna, Urugwaj, Brazylia > ARGENTYNA - URUGWAJ - BRAZYLIA

ARGENTYNA - URUGWAJ - BRAZYLIA

już od

zapytanie rezerwacja

Czas trwania: 16 dni

Wyżywienie: wg programu

wylot: bez przelotu, z Warszawy

 BUENOS AIRES—PUNTA DEL ESTE—MOTEVIDEO—FOZ DE IGUACU—MANAUS—RIO DE JANEIRO – BUZIOS
czyli
TO CO TRZEBA ZOBACZYĆ BĘDĄC W ARGENTYNIE, URUGWAJU I BRAZYLII

DZIEŃ 1
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Argentyny przez jeden z europejskich portów lotniczych.
 
DZIEŃ 2
Powitanie na lotnisku w Buenos Aires. Transfer do hotelu. Śniadanie. Po krótkim wypoczynku, zwiedzanie Buenos Aires: Plaza de Mayo, Casa Rosada, Katedra, budynek Kongresu, najszersza ulica świata – Avenida 9 de Julio, teatr Kolumba, Cmentarz Recoleta gdzie pochowana jest Evita Peron, Palermo. Następnie przejazd do kolorowej dzielnicy portowej pierwszych emigrantów „La Boca” z przepięknym „Caminito”. Wieczorem kolacja i podziwianie występów tancerzy w klubie tango. Powrót do hotelu i nocleg.
 
DZIEŃ 3
Śniadanie. Kontynuacja pobytu w Buenos Aires, czas wolny na wycieczki fakultatywne /opcjonalnie/. Powrót do hotelu i nocleg.
 
WYCIECZKI FAKULTATYWNE:
  • Całodniowy dzień na estancji Argen-tynskiej, na pampie: asado argentyń-skie, życie na pampie, Argentyński folklor, pokaz umiejętności gauchos w jeździe na koniach, jazda konno i bryczką, wyśmienite jedzenie - $120
  • Całodzienna wycieczka stateczkiem „Day Tigre” z obiadem - $115
  • Tango show z kolacją „Wsquina Car-los Gardel” - $130
DZIEŃ 4
Śniadanie. Wyjazd do miasta Punta del Este w Urugwaju. Czas podróży ok. 4 godziny promem plus 2 godziny autobusem. W czasie podróży można będzie podziwiać urugwajską przyrodę, czas na odpoczynek. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.
 
DZIEŃ 5
Śniadanie. City tour. Zobaczymy wspaniałe plaże Punta del Este z przepięknymi budynkami m.in. Casa Pueblo - dom znanego artysty Carlos Paez Vilaro. Czas wolny na zwiedzanie /wejście jest płatne i nie jest w cenie/. Następnie poznamy Punta del Este nazywaną Perłą Atlantyku. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, nocleg.
 
DZIEŃ 6
Śniadanie i przejazd do Montevideo. Czas podróży to ok. 2 godzin. City tour: zobaczymy m.in. Plac centralny, Katedrę, Teatr, Stadion, Urząd Miejski. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Przylot do Foz de Iguacu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.
 
DZIEŃ 7
Śniadanie. Całodzienna wycieczka by poznać wodospady Iguacu po stronie Argentyny. Iguaçu należy do Parku Narodowego o tej samej nazwie na terytorium Brazylii i Argen-tyny. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ 8
Śniadanie. Przejazd do jednego z najpiękniejszych cudów natury, wpisanego w 1986r. na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – Parku Narodowego Iguaçu. Rzeka, spływając kaskadami w przepaść nieustanie rozpyla kropelki wody, dzięki czemu na niebie stale rysują się wspaniałe tęcze. W niezwykłej scenerii wyróżnia się Diabelska Gardziel (Garganta do Diablo) - wody z 14 oddzielonych wodospadów z ogłuszającym hukiem staczają się z urwiska o wysokości 90 m. Zwiedzanie wodospadów po stronie brazylijskiej. Transfer na lotnisko i przelot do Manaus, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
 
DZIEŃ 9
Wczesne śniadanie lub lunch-box. Panoramiczne zwiedzanie Manaus - miasta, które w ciągu ostatnich 50 lat urosło z rozmiarów niewielkiego miasteczka do dwumilionowej metropolii. Na pierwszy rzut oka jest ono podobne do innych miast brazylijskich. Są to jednakże tylko pozory. Oto znajdujemy się pośrodku wielkiego „niczego” a w każdą ze stron mamy tysiące kilometrów dziewiczej dżungli. Czasy świetności Manaus przeżywało w XIX wieku, kiedy to Amazonas było jedynym na świecie dostawcą gumy. Z czasów oomu kauczukowego zachowało się kilka wystawnych budynków jak Teatro do Amazonas, Mercado Municipal. Następnie rejs statkiem do miejsca, gdzie spotykają się dwie rzeki: czarne Rio Negro z brązowymi Rio Solimões. Od tego miejsca, wody tych rzek tworzą Amazonkę i płyną wiele kilometrów dalej nie mieszając się. Po kolacji nocna wyprawa łodzią na kajmany. Powrót do hotelu i nocleg.
 
DZIEŃ 10
Śniadanie. Wizyta w wiosce Indian Caboclos, których kiedyś na terenie Brazylii było aż 7 milionów - dziś zaledwie 200 000. Przez stulecia byli wykorzystywani i pogardzani. Dopiero w połowie XX wieku zostali oficjalnie uznani przez państwo. W latach 70tych zaczęto obejmować ich programami pomocowymi. Przetrwali głównie w odizolowanych regionach interioru. Będziemy mogli podglądnąć ich życie i kulturę tak długo pogardzaną przez białych, ale równocześnie mającą duży wpływ na legendy, tańce, muzykę i kuchnię brazylijską. Po lunchu, wycieczka łodziami połączona z obserwacją lokalnej flory i fauny. Łowienie piranii i możliwość kąpieli z białymi delfinami. Kolacja i nocleg w dżungli.
 
DZIEŃ 11
Naturalna pobudka odgłosami budzącej się do życia dżungli. Śniadanie. Wycieczka piesza w głąb amazońskiej dżungli. Warto pamiętać, że w amazońskim lesie deszczowym występuje największe zróżnicowanie biologiczne na Ziemi. Nigdzie indziej nie ma tak wielu gatunków roślin i zwierząt, a brazylijska część Amazonii pozostaje jednym z najbardziej odizolowanych regionów na świecie. Po lunchu przejazd do Manaus i transfer na lotnisko. Wylot do Rio de Janeiro.
Rzeczy potrzebne na wyprawę: Lekkie buty, spodnie z długimi nogawkami, lekki sweter lub koszula, środki przeciw insektom, płaszcz przeciwdeszczowy.
 
DZIEŃ 12
Śniadanie. Przejazd na Wzgórze „Corcovado” (Garbatą Górę – 710 m. n.p.m.) z górującą nad miastem figurą Chrystusa Zbawiciela (O Cristo Redentor) przez las Tijuca. Postać Chrystusa z rozłożonymi ramionami tworzy znak krzyża. Po krótkim wypoczynku przejazd kolejką linową na „Păo de Açúcar” (Głowę Cukru – 396 m. n.p.m.). Indianie nazwali ja „Pauna Acuqua”, co znaczy wysoka spiczasta góra. Portugalczykom słowa te kojarzyły się z „pão de açúcar” czyli głowami cukru. Granitowy monolit rzeczywiście przypominał kształtem gliniane stożkowe formy do brylenia rafinowanego cukru. Z Głowy Cukru roztacza się 360-stopniowa panorama Rio z pięknymi plażami: Copacabana, Leblon, Ipanema. Powrót do hotelu, kolacja. Nocleg w Rio.
 
DZIEŃ 13
Śniadanie. Czas wolny do ok. 12.00 na plaży Copacabana. Następnie przejazd autobusem (ok. 3 godzin) do miasteczka turystycznego, posiadającego malownicze plaże, Buzios. Zakwaterowanie i nocleg.
 
DZIEŃ 14
Śniadanie. Czas wolny na plaży. Dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych. Nocleg.
 
DZIEŃ 15
Śniadanie. Czas wolny na odpoczynek. Transfer na lotnisko w Rio. Wylot do Polski.
 
DZIEŃ 16
Przylot do Polski.
 
 

 
OFRTA DOSTĘPNA TYLKO NA ZAMÓWIENIE
 
JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY INDYWIDUALNĄ KALKULACJĄ OFERTY DLA TWOJEJ GRUPY LUB/I REZERWACJĄ PROSIMY O KONTAKT Z DZIAŁEM ZAMÓWIEŃ GRUPOWYCH:
 
DLA KLIENTÓW PRYWATNYCH
grupy@kangurtour.com
 
lub KLIENTÓW FIRMOWYCH:
incentive@kangurtour.com

 

Oferty podobne

SKARBY KOLUMBII od 17 260 PLN

SKARBY BIRMY od 12 950 pln

WSCHODNIE CHINY

W KRAJU KWITNĄCEJ WIŚNI

SERENGETI I SPICE ISLAND od 13 550 PLN

Oferty promowane

SAFARI PO ZACHODNIM WYBRZEŻU od 14 750 PLN

EKWADOR KONTYNENTALNY od 8 225 PLN

BIRMA W KALEJDOSKOPIE od 10 690 PLN

DALEKO OD CYWILIZACJI od 7 570 PLN

WYPRAWA DO PERU od 9 110 PLN