Strona główna > Australia i Oceania > > Australia > CAIRNS & SYDNEY 14 DNI

CAIRNS & SYDNEY 14 DNI

już od
5 300 PLN

zapytanie rezerwacja

Czas trwania: 14 dni

Wyżywienie: wg programu

wylot: bez przelotu

CAIRNS—KURANDA—GREEN ISLAND—TABLELANDS—SYDNEY – GÓRY BŁĘKITNE— BONDI BEACH— WATSON BAY
czyli m.in.
WIELKA RAFA KORALOWA—SPOTKANIE Z ABORYGENAMI— SPACER W DŻUNGLI— OPERA SYDNEY I HARBOUR BRIDGE—PIĘKNE WIDOKI ORAZ PLAŻOWANIE...

 

► ZOBACZ VIDEO: AUSTRALIA

►ZOBACZ VIDEO: QUEENSLAND

►ZOBACZ VIDEO: TJAPUKAI BY NIGHT

►ZOBACZ VIDEO: WIELKA RAFA KORALOWA

►ZOBACZ VIDEO: SYDNEY

►ZOBACZ VIDEO: NEW SOUTH WALES

►ZOBACZ VIDEO: PARK NARODOWY GÓR BŁĘKITNYCH

DZIEŃ 1 I 2
Zbiórka na lotnisku w Warszawie, wylot do Australii, międzylądowanie w Azji.

DZIEŃ 3
W Cairns powitanie grupy na lotnisku przez polskojęzycznego przewodnika. Prywatny transport do hotelu, zakwaterowanie. Jeśli czas pozwoli, po odświeżeniu i przebraniu się rozpoczynamy City Tour w Cairns zaczynając od wycieczki po Ogrodach Botanicznych, gdzie zobaczymy egzotyczne i piękne rośliny bujnych lasów tropikalnych. Następnie przejazd na deptak nadmorski i spacer wzdłuż wybrzeża tropikalnego miasta Cairns. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

►ZOBACZ VIDEO: QUEENSLAND

DZIEŃ 4
Po śniadaniu wycieczka do Kurandy. Podróż ekskluzywnym pociągiem do miasta niezwykle atrakcyjnego turystycznie. Możliwe podziwianie przepięknych widoków podczas podróży m.in.: przejazd mostem Stoney Creek oraz tuż obok wodospadu Barron Falls. W Kurandzie istnieje możliwość dodatkowego zwiedzenia takich miejsc jak: Magiczny Świat Ptaków, Sanktuarium Motyli, Muzeum Jadowitych Owadów i Ogrodów Koala oraz zjedzenia posiłku. Z Kurandy kolejką linową przemieszczamy się ponad koronami drzew dziewiczej dżungli, z dwoma możliwościami przystanków na zwiedzanie lasów tropikalnych przygotowanymi ścieżkami. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

FAKULTATYWNIE, wieczorem ($100):
Wyjazd do bajecznego Parku Kultury Aborygeńskiej – Tjapukai, gdzie poznamy rdzennych Aborygenów, zjemy sytą kolacje podczas pokazów ognia i tańca do rytmu muzyki aborygeńskiej. Tam zapoznamy się wieloma tajnikami kultury i tradycji aborygeńskiej, nauczymy się techniki rozpalania ognia, wysłuchamy legend aborygeńskich, doświadczymy ich ceremonii. Nasi aborygeńscy przewodnicy, umalowani farbami, witając nas w ich rdzennym stroju, oprowadzą nas po ośrodku. Bedzie okazja do bezpośredniej i nieformalnej rozmowy z Aborygenami przy ognisku…

►ZOBACZ VIDEO: TJAPUKAI BY NIGHT

DZIEŃ 5
Po śniadaniu wycieczka statkiem na Green Island ‐ przepiękną wyspę na Wielkiej Rafie Koralowej. Dla chętnych pływanie w ABC (snorkeling) prosto z plaży. Dla niepływających przejazd łodzią ze szklanym dnem. Następnie czas wolny—polecamy spacer wokół wyspy. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

FAKULTATYWNIE, wczesnym rankiem ($230):
Wczesnym porankiem widokowy przelot balonem nad wzgórzami Mareeba w Tablelands—doświadcz dreszczu lecąc balonem w porannych promieniach słońca. Wyjazd około 4.00 rano. Podziwiać będziemy malowniczy wschód słońca, warty każdej ceny! Otwarte przestrzenie ziemi australijskiej widziane z góry zapierają dech w piersiach. Będzie możliwość obserwacji dzikich kangurów. Dzięki bardzo profesjonalnej flocie i doświadczonej załodze, lot jest całkowicie bezpieczny i komfortowy. Powrót około 10.00 rano—po śniadaniu dołączymy do reszty grupy, kontynuacja programu.

DZIEŃ 6 i 7
Śniadanie. Relaks, plażowanie, czas wolny w Cairns. Możliwość skorzystania z ciekawych wycieczek fakultatywnych. Wieczorem wyjście na miasto.

FAKULTATYWNIE W CAIRNS:

 • Wyjazd Wędkarski na Wielką Rafę Koralową z obiadem)– ($200 od osoby – min. 4 osoby)
 • Przelot samolotem na płozach (start i lądowanie na wodzie) nad Wielką Rafą Koralową (od $275)
 • Skok z spadochronem z 4km (od $315)
 • Spływ rwąca rzeką – cały dzień z obiadem ($195)
 • Spływ rzeką ‐ pół dnia ( $130)
 • Nurkowanie dla licencjonowanych na Wielkiej Rafie Koralowej, 2‐3 zanurzenia (od $235)
 • Całodniowy wyjazd na Wielką Rafę Koralową, z obiadem, pływanie ABC na rafie ($195)

►ZOBACZ VIDEO: WIELKA RAFA KORALOWA

DZIEŃ 8
Po śniadaniu całodniowy wyjazd w góry Tablelands! Będzie okazja na pływanie w przepięknych jeziorach i przy wodospadach pośrodku lasów deszczowych, spacery po dżungli, obiad barbecue w plenerze, obserwacja dziobaka ‐ endemicznego ssaka, który posiada wiele nietypowych cech (składa jaja, wydziela jad, posiada kaczy dziób, ogon bobra, futro wydry), Odwiedzimy również spektakularne wodospady, w tym Milla Milla. Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg.

DZIEŃ 9
Po śniadaniu transfer na lotnisko, przelot do Sydney. Po wylądowaniu powitanie przez polskojęzycznego przewodnika i transfer do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 10
Śniadanie. Zwiedzanie największego i najpiękniejszego miasta Australii—Sydney z licznymi perełkami turystycznymi m.in. Darling Harbour, fascynujące Sydney Aquarium—największe w Australii oceanarium, gdzie idąc szklanym tunelem można podziwiać kolorowy, podwodny świat, przejazd widokową kolejką Monorail tuż nad ulicami centrum i galeriami Queen Victoria Building. Po południu obiad (bufet) w Sydney Tower Restaurant na wysokości 305m nad ulicami miasta. Wieża obraca się wokół swojej osi 360 stopni pozwalając na niesamowite widoki każdej części Sydney. Wieczorem czas wolny. Możliwość skorzystania z życia nocnego w okolicznych pubach, skosztowania australijskiego piwa podczas „happy hour” i/lub dowol-ne spacery po sklepach w centrum.

►ZOBACZ VIDEO: SYDNEY

FAKULTATYWNIE wieczorem (od $140)
Kolacja na statku pływającym po Sydney Harbour z widokami Sydney by night z wody z pięknie oświetlonym centrum i Sydney Opera House jak i z muzyką na żywo, pokazami tańca, winem i piwem bez dna (bez ograniczeń). Czas trwania wycieczki—ok. 2 godzin).

DZIEŃ 11
Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem i kontynuacja zwiedzania Sydney: spacer przez Hyde Park i przejście do słynnego Circular Quay; zwiedzanie Sydney Opera House z zewnątrz; Botanical Gardens; widokowy przejazd promem do Manly Beach. Po południu przewidziany jest obiad w restauracji z pięknymi widokami na Sydney Harbour. Następnie Manly Beach i okazja na spacer wzdłuż tej wspaniałej i sławnej plaży, relaks na plaży, pływania w Oceanie Spokojnym lub i wypożyczenia deski surfingu aby tego spróbować … W następnej kolejności przejazd do North Heads, skąd możemy podziwiać niepowtarzalne widoki na całe Sydney Harbour i wybrzeże oceanu. Zwiedzamy również Q Station, czyli historyczne miejsce kwarantanny imigrantów przybywających do Australii, szczególnie ważnego na początku XX wieku kiedy szalała epidemia w grypy na świecie. Przejazd do hotelu przez Harbour Bridge. Wieczorem czas wolny – proponujemy odwiedzić Kings Cross, dzielnicę Red Light w Sydney. Powrót do hotelu, nocleg.

►ZOBACZ VIDEO: NEW SOUTH WALES

FAKULTATYWNIE ($210)
Dla miłośników adrenaliny proponujemy wspinaczkę na most Sydney Harbour Bridge ‐ najdłuższy i najszerszy jednoprzęsłowy most świata, ze względu na kształt nazywany „wieszakiem na ubrania”. 3,5 godzinna wycieczka, 134 metry w górę z asystą wyspecjalizowanych przewodników z niesamowitą 360-stopniową panoramą miasta, na którą wszyscy dzisiaj zdecydowanie zasłużą. To na pewno będzie niezapomniane doświadczenie i „team building”.

DZIEŃ 12
Po śniadaniu wyjazd autobusem do Parku Narodowego Gór Błękitnych. Ich nazwa pochodzi od parującego olejku eukaliptusowego, który tworzy delikatną błękitną mgiełkę nad górami. Po drodze wizyta w Homebush ‐ miejscu letniej Olimpiady z 2000 r. Następnie przejazd i wstęp do parku, gdzie można spotkać australijskie zwierzęta: kangury, koala, papugi, emu i wombaty. Później przejazd do Katoomba - centrum Gór Błękitnych. Przerwa na obiad w formie bufetu. Następnie przejście do punkt widokowego Echo Point, skąd wspaniale widać formację skalną Trzy Siostry. Widokowy przejazd przeszkloną kolejką linową nad doliną Jamison Valley. Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg.

►ZOBACZ VIDEO: PARK NARODOWY GÓR BŁĘKITNYCH

DZIEŃ 13
Po śniadaniu przejazd do Bondi Beach – najsłynniejszej plaży w Sydney. Okazja na kąpiel, spacer po plaży, próbę surfingu lub opalanie i wypoczynek. Następnie zwiedzimy Watson Bay, przejedziemy wzdłuż malowniczych Rose Bay, Double Bay, spacerując podziwiać będziemy Woolloomoolloo jak i również Mrs. Macquarie's Chair i Royal Botanical Gardens. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

DZIEŃ 14
Przylot do Polski.


TERMINY USTALANE INDYWIDUALNE
Ceny od: 5 300 PLN*

Cena zawiera:

 • transfer z i na lotnisko
 • zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych z łazienkami na korytarzu
 • wyżywienie zgodnie z programem
 • przejazdy autobusem, łodzią, promem, taksówką itd. w zależności od programu
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów wg programu
 • opiekę polskiego pilota – rezydenta
 • podstawowe ubezpieczenie NNW i KL.

* Cena orientacyjna skalkulowana dla grupy 20osobowej.

UWAGA: pakiet podstawowy zaczyna się dnia 3-go w Cairns i kończy dnia 13-tego w Sydney.
OFERTA Z DOJAZDEM WŁASNYM - DOŁĄCZ DO IMPREZY Z DOWOLNEJ CZĘŚCI ŚWIATA!

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • przelot międzynarodowy na trasie Warszawa-Cairns oraz Sydney—Warszawa
 • przelot krajowy na trasie Cairns—Sydney
 • opłaty lotniskowe.
 • pośrednictwa wizowego
 • wycieczek fakultatywnych.

Dopłata do pokoju 1-os.: 1650 PLN

-----------------------------------------------------------------------

JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY INDYWIDUALNĄ KALKULACJĄ OFERTY DLA TWOJEJ GRUPY PROSIMY O KONTAKT Z DZIAŁEM ZAMÓWIEŃ GRUPOWYCH:

DLA KLIENTÓW PRYWATNYCH
grupy@kangurtour.com

lub KLIENTÓW FIRMOWYCH:
incentive@kangurtour.com