Strona główna > Australia i Oceania > > Australia > CAIRNS & SYDNEY 17 DNI

CAIRNS & SYDNEY 17 DNI

już od
9 350 PLN

zapytanie rezerwacja

Czas trwania: 17 dni

Wyżywienie: wg programu

wylot: bez przelotu, z Warszawy

CAIRNS—KURANDA—GREEN ISLAND—TABLELANDS—HARTLEYS CROCODILE FARM—MOSSMAN GORGE—CAPE TRIBULATION—RAINFOREST HABITAT—SYDNEY – GÓRY BŁĘKITNE— BONDI BEACH— WATSON BAY


czyli m.in.
WIELKA RAFA KORALOWA—SPOTKANIE Z ABORYGENAMI— KARMIENIE KROKODYLI—SPACER W DŻUNGLI—POWRÓT DO CYWILIZACJI—PIĘKNE WIDOKI ORAZ PLAŻOWANIE...

DZIEŃ 1 I 2
Zbiórka na lotnisku w Warszawie, wylot do Australii, międzylądowanie w Azji.

►ZOBACZ VIDEO: QUEENSLAND

DZIEŃ 3
W Cairns powitanie grupy na lotnisku przez polskojęzycznego przewodnika. Prywatny transport do hotelu, zakwaterowanie w hotelu. Jeśli czas pozwoli, po odświeżeniu i przebraniu się rozpoczynamy City Tour w Cairns zaczynając od wycieczki po Ogrodach Botanicznych, gdzie zobaczymy egzotyczne i piękne rośliny bujnych lasów tropikalnych. Następnie przejazd na deptak pomorski i spacer wzdłuż wybrzeża tropikalnego miasta Cairns. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 4
Po śniadaniu wycieczka do Kurandy. Podróż ekskluzywnym pociągiem do miasta niezwykle atrakcyjnego turystycznie. Możliwe podziwianie przepięknych widoków podczas podróży m.in.: przejazd mostem Stoney Creek oraz tuż obok wodospadu Barron Falls. W Kurandzie będzie możliwość dodatkowego zwiedzania takich miejsc jak: Magiczny Świat Ptaków, Sanktuarium Motyli, Muzeum Jadowitych Owadów i Ogrodów Koala oraz zjedzenia posiłku. Z Kurandy kolejką linową przemieszczamy się ponad koronami drzew dziewiczej dżungli, z dwoma możliwościami przystanków na zwiedzanie lasów tropikalnych przygotowanymi ścieżkami. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

FAKULTATYWNIE, wieczorem ($100):
Wyjazd do bajecznego Parku Kultury Aborygeńskiej – Tjapukai, gdzie poznamy rdzennych Aborygenów, zjemy sytą kolacje podczas pokazów ognia i tańca do rytmu muzyki aborygeńskiej. Tam zapoznamy się z wieloma tajnikami kultury i tradycji aborygeńskiej, nauczymy się techniki rozpalania ognia, wysłuchamy legend aborygeńskich, doświadczymy ich ceremonii. Nasi aborygeńscy przewodnicy, umalowani farbami, witając nas w ich rdzennym stroju, oprowadzą nas po ośrodku. Będzie okazja do bezpośredniej i nieformalnej rozmowy z Aborygenami przy ognisku…

►ZOBACZ VIDEO: TJAPUKAI BY NIGHT

DZIEŃ 5
Po śniadaniu wycieczka statkiem na Green Island ‐ przepiękną wyspę na Wielkiej Rafie Koralowej. Dla chętnych pływanie w ABC (snorkeling) prosto z plaży. Dla niepływających przejazd łodzią ze szklanym dnem. Następnie czas wolny—polecamy spacer wokół wyspy. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

FAKULTATYWNIE, wczesnym rankiem ($230):
Wczesnym porankiem widokowy przelot balonem nad wzgórzami Mareeba w Tablelands—doświadcz dreszczu lecąc balonem w porannych promieniach słońca. Wyjazd około 4.00 rano. Podziwiać będziemy malowniczy wschód słońca, warty każdej ceny! Otwarte przestrzenie ziemi australijskiej widziane z góry zapierają dech w piersiach. Będzie możliwość obserwacji dzikich kangurów. Dzięki bardzo profesjonalnej flocie i doświadczonej załodze, lot jest całkowicie bezpieczny i komfortowy. Powrót około 10.00 rano—po śniadaniu dołączymy do reszty grupy, kontynuacja programu.

DZIEŃ 6 i 7
Śniadanie. Relaks, plażowanie, czas wolny w Cairns. Możliwość skorzystania z ciekawych wycieczek fakultatywnych. Wieczorem wyjście na miasto.

FAKULTATYWNIE w Cairns:

 • Wyjazd Wędkarski na Wielką Rafę Koralową z obiadem)– ($200 od osoby – min. 4 osoby)
 • Przelot samolotem na płozach (start i lądowanie na wodzie) nad Wielką Rafą Koralową (od $275)
 • Skok z spadochronem z 4km (od $315)
 • Spływ rwąca rzeką – cały dzień z obiadem ($195)
 • Spływ rzeką ‐ pół dnia ( $130)
 • Nurkowanie dla licencjonowanych na Wielkiej Rafie Koralowej, 2‐3 zanurzenia (od $235)
 • Całodniowy wyjazd na Wielką Rafę Koralową, z obiadem, pływanie ABC na rafie ($195)

►ZOBACZ VIDEO: WIELKA RAFA KORALOWA

DZIEŃ 8
Po śniadaniu całodniowy wyjazd w góry Tablelands! Będzie okazja na pływanie w przepięknych jeziorach i przy wodospadach pośrodku lasów deszczowych, spacery po dżungli, obiad barbecue w plenerze, obserwacja dziobaka ‐ endemicznego ssaka, który posiada wiele nietypowych cech (składa jaja, wydziela jad, posiada kaczy dziób, ogon bobra, futro wydry). Odwiedzimy również spektakularne wodospady, w tym Milla Milla. Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg.

DZIEŃ 9
Po śniadaniu zmień ubranie, przepakuj się i przygotuj się… Czas opuścić cywilizację i doświadczyć tajemniczego świata lasów tropikalnych. Przejazd do Hartleys Crocodile Farm (Farma Krokodyli). Usytułowana na bajkowych wybrzeżach na północ od Cairns, pomiędzy Palm Cove i Port Douglas, Hartley’s Crocodile Adventures jest najlepszym miejscem aby zobaczyć krokodyle i rdzenne zwierzęta z tropikalnej części Północnego Queensland. W programie m.in: Tour Farmy czyli jak się hoduje krokodyle; zwiedzanie stawu krokodyli łodzią i ich karmienie na żywo; Syty Obiad - możliwość skosztowania mięsa i kiełbas z krokodyla; oglądanie Kazuarów i misi Koala; Crocodile Attack Show czyli “Najlepszy Pokaz Krokodyli w Australii", nauczymy się jak uniknąć ataku krokodyla i jak zachować bezpieczeństwo obozując na północy, obejrzymy naszych profesjonalnych, doświadczonych dozorców demonstrujących atak krokodyla na zdobycz i podwodny taniec śmierci, na koniec obejrzymy karmienie krokodyli z ręki.. Następna atrakcja to Mossman Gorge czyli tradycyjne miejsce kąpieli Aborygenów! Pływajmy bez obaw– tu nie ma krokodyli. Dla niepływających są ścieżki spacerowe w lesie tropikalnym. Następnie przejazd do miejsca zakwaterowania położonego w sercu bujnych nadmorskich lasów tropikalnych, nieopodal plaż Cape Tribulation i oczarowujących ścieżek wśród nabrzeżnych namorzynów (lasy mangrowe). Cape Tribulation jest oazą spokoju od kłopotów i zmartwień dzisiejszego życia. Wsłuchaj się w koncert nocnych dźwięków dżungli…

DZIEŃ 10
Wsłuchaj się w zupełnie odmienny koncert dźwięków dżungli o poranku... Po śniadaniu proponujmy spacer po plaży i ścieżkach w nadbrzeżnym lesie namorzynowym. Będzie również możliwość wyjazdu na zorganizowaną wycieczkę kajakową z przewodnikiem po Morzu Koralowym. Przed południem przejazd do Rainforest Habitat - specjalistycznego parku dzikich ptaków z regionu Tropical Queensland i światowego lidera w łączeniu ludzi i zwierząt w obcowanie we wspólnym środowisku. Goście mogą spacerować wśród 3 różnorodnych środowisk naturalnych wraz z wolną, nieogrodzoną zwierzyną. Te trzy środowiska to: tereny mokre ‐ szereg brodzących ptaków polujących na ryby w strumieniach wody; las tropikalny - reprezentujący strefę Wilgotnych Tropików, spotkać możemy rdzenne ptaki okolicznych terenów jak Kazuar czy Boyda Smok Puszczy lub kolorowe papużki Eclectus oraz łąki - otwarte tereny zamieszkiwane przez największe zgromadzenie gatunków kangurów w Queensland, spotkasz tu m.in. Wschodniego Szarego Kangura, zagrożonego Lumholtz’a, Kangura Drzewnego jak i malutkiego Parma Wallaby. Będzie również czas na kulinarną rozpustę czyli solidny bufet wśród poruszających się ptaków! Czy podzielisz się jedzeniem? Późnym popołudniem powrót do Cairns City. Ponownie się przekonasz, że sama jazda do Cairns jest wrażeniem samym w sobie. Autostrada, wijąca się po wzgórzach nadmorskich ukazuje niepowtarzalne widoki gór pokrytych do szczytu lasem tropikalnym, Morza Koralowego i słonecznych plaż z cieniami palm kokosowych. Powrót do cywilizacji i zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na mieście - zanurz się w głębię życia nocnego w Cairns. Jest tu z czego wybierać wśród uliczek pełnych restauracji, pubów i klubów nocnych … Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 11
Po śniadaniu transfer na lotnisko, przelot do Sydney. Po wylądowaniu powitanie przez polskojęzycznego przewodnika i transfer do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg.

►ZOBACZ VIDEO: SYDNEY

DZIEŃ 12
Śniadanie. Zwiedzanie największego i najpiękniejszego miasta Australii—Sydney z licznymi perełkami turystycznymi m.in. Darling Harbour, fascynujące Sydney Aquarium—największe w Australii oceanarium, gdzie idąc szklanym tunelem można podziwiać kolorowy, podwodny świat, przejazd widokową kolejką Monorail tuż nad ulicami centrum i galeriami Queen Victoria Building. Po południu obiad (bufet) w Sydney Tower Restaurant na wysokości 305m nad ulicami miasta. Wieża obraca się wokół swojej osi 360 stopni pozwalając na niesamowite widoki każdej części Sydney. Wieczorem czas wolny. Możliwość skorzystania z życia nocnego w okolicznych pubach, skosztowania australijskiego piwa podczas „happy hour” i/lub dowolne spacery po sklepach w centrum.

FAKULTATYWNIE wieczorem (od $140)
Kolacja na statku pływającym po Sydney Harbour z widokami Sydney by night z wody z pięknie oświetlonym centrum i Sydney Opera House jak i z muzyką na żywo, pokazami tańca, winem i piwem bez dna (bez ograniczeń). Czas trwania wycieczki—ok. 2 godzin.

DZIEŃ 13
Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem i kontynuacja zwiedzania Sydney: spacer przez Hyde Park i przejście do słynnego Circular Quay; zwiedzanie Sydney Opera House z zewnątrz; Botanical Gardens; widokowy przejazd promem do Manly Beach. Po południu przewidziany jest obiad w restauracji z pięknymi widokami na Sydney Harbour.
Następnie Manly Beach i okazja na spacer wzdłuż tej wspaniałej i sławnej plaży, relaks na plaży, pływanie w Oceanie Spokojnym lub/i wypożyczenia deski surfingu aby i tego spróbować… W następnej kolejności przejazd do North Heads, skąd możemy podziwiać niepowtarzalne widoki na całe Sydney Harbour i wybrzeże oceanu. Zwiedzamy również Q Station, czyli historyczne miejsce kwarantanny imigrantów przybywających do Australii, szczególnie ważnego na początku XX wieku kiedy szalała epidemia w grypy na świecie. Przejazd do hotelu przez Harbour Bridge. Wieczorem czas wolny – proponujemy odwiedzić Kings Cross, dzielnicę Red Light w Sydney. Powrót do hotelu, nocleg.

FAKULTATYWNIE ($210)
Dla miłośników adrenaliny proponujemy wspinaczkę na most Sydney Harbour Bridge ‐ najdłuższy i najszerszy jednoprzęsłowy most świata, ze względu na kształt nazywany „wieszakiem na ubrania”. 3,5 godzinna wycieczka, 134 metry w górę z asystą wyspecjalizowanych przewodników z niesamowitą 360-stopniową panoramą miasta, na którą wszyscy dzisiaj zdecydowanie zasłużą. To na pewno będzie niezapomniane doświadczenie i „team building”.

►ZOBACZ VIDEO: NEW SOUTH WALES

DZIEŃ 14
Po śniadaniu zapraszamy na Sydney Fish Markets, czyli targ rybny. Następnie dawka adrenaliny z małym nawiązaniem do Grand Prix z tą różnicą, że na wodzie. Niech moc 860 konnego silnika będzie z Wami kiedy pomkniecie pod Harbour Bridge. Ważne jest, by usiąść wygodnie i trzymać się mocno, gdy dysza łodzi zacznie wypluwać 760 litrów wody na sekundę, a łódź osiągnąwszy pełną moc przy 80 km/h zacznie nawodne ewolucje: ostre nawroty (270 stopni) niepowtarzalne wspomagane mocą hamowania i zygzaki. Nikomu na sucho dzisiaj nie ujdzie, proponujemy przygotować ubranie na zmianę. Czas na obiad w atrakcyjnej restauracji w okolicach Darling Harbour lub Bondi. Następnie przejazd do Bondi Beach – najsłynniejszej plaży w Sydney. Okazja na kąpiel, spacery po plaży, próbę surfingu lub opalanie i wypoczynek. Następnie zwiedzimy Watson Bay, przejedziemy wzdłuż malowniczych, Rose Bay, Double Bay oraz spacerując zwiedzimy Woolloomoolloo jak i Mrs. Macquarie's Chair i Royal Botanical Gardens. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 15
Po śniadaniu wyjazd autobusem do Parku Narodowego Gór Błękitnych. Ich nazwa pochodzi od parującego olejku eukaliptusowego, który tworzy delikatną błękitną mgiełkę nad górami. Po drodze wizyta w Homebush ‐ miejscu letniej Olimpiady z 2000 r. Następnie przejazd i wstęp do parku, gdzie można spotkać australijskie zwierzęta: kangury, koala, papugi, emu i wombaty. Później przejazd do Katoomba - centrum Gór Błękitnych. Przerwa na obiad w formie buffetu. Następnie przejście do punkt widokowego Echo Point, skąd wspaniale widać formację skalną Trzy Siostry. Widokowy przejazd przeszkloną kolejką linową nad doliną Jamison Valley. Następnie przemieszczamy się do Jenolan Caves, gdzie spędzimy wieczór i noc w prawdziwym Australijskim skansenie, również będzie okazja doświadczyć odrobinę dreszczu zwiedzając części labiryntu tych niesamowitych jaskiń w zorganizowanej wycieczce.

►ZOBACZ VIDEO: PARK NARODOWY GÓR BŁĘKITNYCH

DZIEŃ 16
Do południa okazja na ostatni spacer okolicznymi ścieżkami z licznymi grotami w pobliżu (30 min). Następnie transfer na lotnisko. Odlot do Polski.

DZIEŃ 17
Przylot do Polski

TERMINY USTALANE INDYWIDUALNIE
Ceny od: 9 350 PLN*

Cena zawiera:

 • transfer z i na lotnisko w Cairns i Sydney
 • zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych z łazienkami na korytarzu
 • 1 nocleg w schronisku w pokojach 4-6 osobowych z łazienkami na korytarzu
 • wyżywienie zgodnie z programem
 • przejazdy autobusem, łodzią, promem, taksówką, itd. w zależności od programu
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów wg programu
 • opiekę polskiego pilota – rezydenta
 • podstawowe ubezpieczenie NNW i KL.

* Cena orientacyjna skalkulowana dla grupy 20osobowej.

 

UWAGA: pakiet podstawowy zaczyna się dnia 3-go w Cairns i kończy dnia 16-tego w Sydney.
OFERTA Z DOJAZDEM WŁASNYM - DOŁĄCZ DO IMPREZY Z DOWOLNEJ CZĘŚCI ŚWIATA!


CENA NIE ZAWIERA:

 • przelot na trasie Warszawa-Cairns oraz Sydney-Warszawa
 • przelot na trasie Cairns-Sydney
 • opłaty lotniskowe.
 • pośrednictwa wizowego,
 • wycieczek fakultatywnych.

Dopłata do pokoju 1-os.: 2100 PLN   

 -----------------------------------------------------------------------

JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY INDYWIDUALNĄ KALKULACJĄ OFERTY DLA TWOJEJ GRUPY PROSIMY O KONTAKT Z DZIAŁEM ZAMÓWIEŃ GRUPOWYCH:

DLA KLIENTÓW PRYWATNYCH
grupy@kangurtour.com

lub KLIENTÓW FIRMOWYCH:
incentive@kangurtour.com

 

Oferty podobne

COD HOLE I RIBBON REEF od 2687 PLN

W STRONĘ CZERWONEGO ŚRODKA od 9 550 PLN

PEREŁKI BIRMY od 11 600 PLN

CAIRNS & SYDNEY 14 DNI - VIP od 16 400 PLN

BRAZYLIA: Karnawał 2014, opcja 3 od 22 400 PLN

Oferty promowane

DALEKO OD CYWILIZACJI od 7 570 PLN

W STRONĘ CZERWONEGO ŚRODKA od 9 550 PLN

ALEJĄ WULKANÓW od 11 775 PLN

BIRMA: W KRAJU BUDDY od 10 600

BIRMA W KALEJDOSKOPIE od 10 690 PLN