Strona główna > Australia i Oceania > > Australia > W STRONĘ CZERWONEGO ŚRODKA

W STRONĘ CZERWONEGO ŚRODKA

już od
9 550 PLN

zapytanie rezerwacja

Czas trwania: 17 dni

Wyżywienie: wg programu

wylot: bez przelotu, z Warszawy

CAIRNS—KURANDA—GREEN ISLAND—TABLELANDS—ALICE SPRINGS—KINGS CANYON—AYERS ROCK/ULURU—KATA TJUTA—SYDNEY—GÓRY BŁĘKITNE— BONDI BEACH— WATSON BAY

POCZUJ MAGIĘ AUSTRALIJSKIEGO OUTBACKU!!!!

DZIEŃ 1 I 2
Zbiórka na lotnisku w Warszawie, wylot do Australii, międzylądowanie w Azji.

DZIEŃ 3
W Cairns przywitanie grupy na lotnisku przez polskojęzycznego przewodnika. Prywatny transport do hotelu. Jeśli czas pozwoli, po odświeżeniu i przebraniu się, rozpoczniemy city tour w Cairns zaczynając od wycieczki po Ogrodach Botanicznych, gdzie zobaczymy egzotyczne i piękne rośliny bujnych lasów tropikalnych. Następnie przejazd na deptak pomorski i spacer wzdłuż pięknego wybrzeża tropikalnego miasta Cairns. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

►ZOBACZ VIDEO: QUEENSLAND

DZIEŃ 4
Po śniadaniu wycieczka do Kurandy. W czasie podróży ekskluzywnym pociągiem do niezwykle atrakcyjnego turystycznie miasteczka, możliwe będzie podziwianie przepięknych widoków m.in.: przejazd mostem Stoney Creek oraz tuż obok wodospadu Barron Falls. W Kurandzie będzie możliwość dodatkowego zwiedzenia takich miejsc jak: Magiczny Świat Ptaków, Sanktuarium Motyli, Muzeum Jadowitych Owadów i Ogrodów Koala oraz zjedzenia posiłku. Z Kurandy kolejką linową podróżować będziemy ponad koronami drzew dziewiczej dżungli, z możliwością dwóch przystanków na zwiedzanie lasów tropikalnych przygotowanymi ścieżkami. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

FAKULTATYWNIE, wieczorem ($100)
Wyjazd do bajecznego Parku Kultury Aborygeńskiej – Tjapukai, gdzie poznamy rdzennych Aborygenów, zjemy sytą kolacje podczas pokazów ognia i tańca do rytmu muzyki aborygeńskiej. Tam poznamy wiele tajników kultury i tradycji aborygeńskich, nauczymy się m.in. techniki rozpalania ognia, poznamy legendy Aborygeńskie, doświadczymy ich ceremonii oraz tańców aborygeńskich do dźwięków didgeridoo. Nasi Aborygeńscy przewodnicy, umalowani farbami, witając nas w ich rdzennym stroju, oprowadzą nas po ośrodku. Bedzie okazja do bezpośredniej i nieformalnej rozmowy z Aborygenami przy ognisku…

►ZOBACZ VIDEO: TJAPUKAI BY NIGHT

DZIEŃ 5
Po śniadaniu wycieczka statkiem na Green Island ‐ przepiękną wyspę na Wielkiej Rafie Koralowej. Dla chętnych pływanie w ABC (snorkeling) prosto z plaży. Dla niepływających przejazd łodzią ze szklanym dnem. Następnie czas wolny—polecamy spacer wokół wyspy. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

FAKULTATYWNIE, wczesnym rankiem ($230):
Wczesnym porankiem widokowy przelot balonem nad wzgórzami Mareeba w Tablelands—doświadcz dreszczu lecąc balonem w porannych promieniach słońca. Wyjazd około 4.00 rano. Podziwiać będziemy malowniczy wschód słońca, warty każdej ceny! Otwarte przestrzenie ziemi australijskiej widziane z góry zapierają dech w piersiach. Będzie możliwość obserwacji dzikich kangurów. Dzięki bardzo profesjonalnej flocie i doświadczonej załodze, lot jest całkowicie bezpieczny i komfortowy. Powrót około 10.00 rano—po śniadaniu dołączymy do reszty grupy, kontynuacja programu.

DZIEŃ 6 I 7
Śniadanie. Relaks, plażowanie, czas wolny w Cairns. Możliwość skorzystania z ciekawych wycieczek fakultatywnych. Wieczorem wyjście na miasto.

FAKULTATYWNIE W CAIRNS:

 • Wyjazd Wędkarski na Wielką Rafę Koralową z obiadem)– ($200 od osoby – min. 4 osoby)
 • Przelot samolotem na płozach (start i lądowanie na wodzie) nad Wielką Rafą Koralową (od $275)
 • Skok ze spadochronem z 4km (od $315)
 • Spływ rwąca rzeką – cały dzień z obiadem ($195)
 • Spływ rzeką ‐ pół dnia ($130)
 • Nurkowanie dla licencjonowanych na Wielkiej Rafie Koralowej, 2‐3 zanurzenia (od $235)
 • Całodniowy wyjazd na Wielką Rafę Koralową, z obiadem, pływanie ABC na rafie ($195)

►ZOBACZ VIDEO: WIELKA RAFA KORALOWA

DZIEŃ 8
Po śniadaniu całodniowy wyjazd w góry Tablelands! Będzie okazja na pływanie w przepięknych jeziorach i przy wodospadach pośrodku lasów deszczowych, spacerów po dżungli, obiad barbecue w plenerze, obserwacja dziobaka ‐ endemicznego ssaka, który posiada wiele nietypowych cech (składa jaja, wydziela jad, posiada kaczy dziób, ogon bobra, futro wydry). Odwiedzimy również spektakularne wodospady, w tym Milla Milla. Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg.

DZIEŃ 9
Po śniadaniu transfer na lotnisko, przelot do Alice Springs - The Red Center. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Objazd kluczowych punktów atrakcji w Alice Springs takich jak Telegraph Hill i Royal Flying Doctors Museum. Wieczorem relaks w hotelu przy basenie.

DZIEŃ 10
Po wykwaterowaniu się z hotelu przejazd do Todd Mall - tam zwiedzimy Mbantua Fine Art and Cultural Museum, cieszący się bogatą kolekcją sztuki malowanej przez lokalnych Aborygeńskich artystów. Czas wolny na posiłek (we własnym zakresie). Następnie przejazd do Kings Canyon (Watarrka). Czeka nas podróż typową pustynną drogą australijską jak i surowe, ale jednak piękne widoki pustynne. Przejazd na nocleg w australijskim buszu—obozowisko w Kings Creek oddalone jest całe kilometry od tłumów i cywilizacji, bo tylko w taki sposób można poczuć magię australijskiego Outbacku, dotychczas znanego nam tylko z filmów. Nocleg w stylu safari, stałe namioty 2 osobowe z łóżkami. Na terenie obozu można skorzystać z basenu lub fakultatywnie przejechać się na wielbłądzie. Kolacja, wieczorem rozmowy przy ognisku!

DZIEŃ 11
Wczesna pobudka! Śniadanie bierzemy ze sobą. Czeka nas najpiękniejszy spacer dzięki któremu poznamy piękno Kings Canyon. Zajmie nam on ok. 4 godziny i wymaga przygotowania fizycznego. Dotrzemy do miejsc takich jak The Amphitheatre oraz the Lost City. Jeżeli jest ciepło można popływać w Garden of Eden. UWAGA! Ze względu na warunki atmosferyczne (zbyt wysokie temperatury) spacer na górze kanionu może być zamknięty. Dla osób preferujących łatwiejszy spacer wewnątrz Kanionu możliwość skorzystania z krótszej trasy: 2.6km w 2 strony, ok. 1 godziny. Powrót do obozu, na obiad proponujemy burgera z mięsa wielbłąda. Czas wolny, możliwość przelotu helikopterem (fakultatywnie – $250/osoba). Następnie przejazd do Ayers Rock/Uluru. Jeśli czas pozwoli pojedziemy na zachód słońca nad Kata Tjuta (kuzyn Uluru, podobna formacja skalna). Spacerując wśród spektakularnych kanionów i niesamowitych formacji skalnych będzie okazja by zapoznać się z naturą pustynną oraz utrwalić na fotografii przepiękne krajobrazy pustynne. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

FAKULTATYWNIE, alternatywa dla Kata Tjuta ($185)
Obiad pod gołym niebem z widokiem na zachód słońca nad Uluru z ulubionymi daniami kuchni Australijskiej: bufetu z grilla – mięso z krokodyla, emu, kangura, jak i lokalne sałatki outbacku wraz oczywiście z winami Australijskimi.

DZIEŃ 12
Pobudka wczesnym rankiem na wschód słońca nad Ayers Rock/Uluru. Niepowtarzalna okazja obserwacji tego niesamowitego obrazu, jedynego w swoim rodzaju na Ziemi! Następnie proponujemy spacer wzdłuż monolitu Uluru połączony z opowieściami legend aborygeńskich związanych z tym miejscem. Udamy się również do Aborygeńskiego Centrum Kulturalnego, gdzie dowiemy się więcej o przyrodzie i ludziach (szczep Anangu), którzy zamieszkują te tereny. Transfer na lotnisko i przelot do Sydney. Powitanie przez polskojęzycznego przewodnika i transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

►ZOBACZ VIDEO: ULURU/AYERS ROCK

DZIEŃ 13
Śniadanie. Zwiedzanie największego i najpiękniejszego miasta Australii—Sydney z licznymi perełkami turystycznymi m.in. Darling Harbour, fascynujące Sydney Aquarium—największe w Australii oceanarium, gdzie idąc szklanym tunelem można podziwiać kolorowy, podwodny świat, przejazd widokową kolejką Monorail tuż nad ulicami centrum i galeriami Queen Victoria Building. Po południu objad (bufet) w Sydney Tower Restaurant na wysokości 305m nad ulicami miasta. Wieża obraca się wokół swojej osi 360 stopni pozwalając na podziwianie niesamowitych widoków każdej części Sydney. Wieczorem czas wolny. Możliwość skorzystania z życia nocnego w okolicznych pubach, skosztowania australijskiego piwa podczas „happy hour” i/lub dowolne spacery po sklepach w centrum.

FAKULTATYWNIE wieczorem (od $140)
Kolacja na statku pływającym po Harbour z widokami Sydney by night z wody, z pięknie oświetlonym centrum i Sydney Opera House jak i z muzyką na żywo, pokazami tańca, winem i piwem bez dna (bez ograniczeń). Czas trwania wycieczki—ok. 2 godzin).

►ZOBACZ VIDEO: SYDNEY

DZIEŃ 14
Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem i kontynuacja zwiedzania Sydney: spacer przez Hyde Park i przejście do słynnego Circular Quay; zwiedzanie Sydney Opera House z zewnątrz; Botanical Gardens; widokowy przejazd promem do Manly Beach. Po południu przewidziany jest obiad w restauracji z pięknymi widokami na Sydney Harbour. Następnie Manly Beach i okazja na spacer wzdłuż tej wspaniałej i sławnej plaży, relaks na plaży pływanie w Oceanie Spokojnym lub/i wypożyczenia deski surfingu aby i tego spróbować … W następnej kolejności przejazd do North Heads, skąd możemy podziwiać niepowtarzalne widoki na całe Sydney Harbour i wybrzeże oceanu. Zwiedzamy również Q Station, czyli historyczne miejsce kwarantanny imigrantów przybywających do Australii, szczególnie ważnego na początku XX wieku kiedy szalała epidemia grypy na świecie. Przejazd do hotelu przez Harbour Bridge. Wieczorem czas wolny – proponujemy odwiedzić Kings Cross, dzielnicę Red Light w Sydney. Powrót do hotelu, nocleg.

FAKULTATYWNIE ($210)
Dla miłośników adrenaliny proponujemy wspinaczkę na most Sydney Harbour Bridge ‐ najdłuższy i najszerszy jednoprzęsłowy most świata, ze względu na kształt nazywany „wieszakiem na ubrania”. 3,5 godzinna wycieczka, 134 metry w górę z asystą wyspecjalizowanych przewodników z niesamowitą 360-stopniową panoramą miasta, na którą wszyscy dzisiaj zdecydowanie zasłużą. To na pewno będzie niezapomniane doświadczenie i „team building”.

►ZOBACZ VIDEO: NEW SOUTH WALES

DZIEŃ 15
Po śniadaniu wyjazd autobusem do Parku Narodowego Gór Błękitnych. Ich nazwa pochodzi od parującego olejku eukaliptusowego, który tworzy delikatną błękitną mgiełkę nad górami. Po drodze wizyta w Homebush ‐ miejscu letniej Olimpiady z 2000 r. Następnie przejazd i wstęp do parku, gdzie można spotkać australijskie zwierzęta: kangury, koala, papugi, emu i wombaty. Później przejazd do Katoomba - centrum Gór Błękitnych. Przerwa na obiad w formie bufetu.
Następnie przejście do punkt widokowego Echo Point, skąd wspaniale widać formację skalną Trzy Siostry. Widokowy przejazd przeszkloną kolejką linową nad doliną Jamison Valley. Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg.

►ZOBACZ VIDEO: PARK NARODOWY GÓR BŁĘKITNYCH

DZIEŃ 16
Po śniadaniu przejazd do Bondi Beach – najsłynniejszej plaży w Sydney. Okazja na kąpiel, spacer po plaży, próbę surfingu lub opalanie i wypoczynek. Następnie zwiedzimy Watson Bay, przejedziemy wzdłuż malowniczych Rose Bay, Double Bay, spacerując podziwiać będziemy Woolloomoolloo jak i również Mrs. Macquarie's Chair i Royal Botanical Gardens. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

DZIEŃ 17
Przylot do Polski.

 


TERMINY USTALANE INDYWIDUALNIE-
Ceny od: 9 550 PLN*

Cena zawiera:

 • transfer z i na lotnisko
 • zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych z łazienkami na korytarzu
 • 1 nocleg w obozie w namiotach 2 osobowych
 • wyżywienie zgodnie z programem
 • przejazdy autobusem, łodzią, promem, taksówką itd. w zależności od programu
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów wg programu
 • opiekę polskojęzycznego pilota – rezydenta
 • podstawowe ubezpieczenie NNW i KL.

* Cena orientacyjna skalkulowana dla grupy 20osobowej.

UWAGA: pakiet podstawowy zaczyna się dnia 3-go w Cairns i kończy dnia 16-tego w Sydney.
OFERTA Z DOJAZDEM WŁASNYM - DOŁĄCZ DO IMPREZY Z DOWOLNEJ CZĘŚCI ŚWIATA!

CENA NIE ZAWIERA:

 • przeloty na trasach międzynarodowych Warszawa-Cairns oraz Sydney—Warszawa
 • przeloty na trasach Cairns—Alice Springs oraz Ayres Rock—Sydney
 • opłaty lotniskow
 • pośrednictwa wizowego
 • wycieczek fakultatywnych

Dopłata do pokoju 1-os.: 2950 PLN

UWAGA: Planując samodzielnie przelot samolotowy do Australii prosimy o uwzględnienie międzylądowania w Hong Kongu. Możliwość kalkulacji pakietu podstawowego pomijając zwiedzanie Hong Kongu.

-----------------------------------------------------------------------

JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY INDYWIDUALNĄ KALKULACJĄ OFERTY DLA TWOJEJ GRUPY PROSIMY O KONTAKT Z DZIAŁEM ZAMÓWIEŃ GRUPOWYCH:

DLA KLIENTÓW PRYWATNYCH
grupy@kangurtour.com

lub KLIENTÓW FIRMOWYCH:
incentive@kangurtour.com