Strona główna > Australia i Oceania > > Australia > SYDNEY - ULURU - CAIRNS

SYDNEY - ULURU - CAIRNS

już od
do uzgodnienia

zapytanie rezerwacja

Czas trwania: 17 dni

Wyżywienie: wg programu

wylot: bez przelotu, z Warszawy

 SYDNEY - BONDI BEACH - WATSON BAY - PARK NARODOWY GÓR BŁĘKITNYCH - KATA TJUTA - AYERS ROCK/ULURU - KINGS CANYON - ALICE SPRINGS -  CAIRNS - KURANDA - GREEN ISLAND - TABLELANDS

DZIEŃ 1
Zbiórka na lotnisku w Polsce. Przelot do Azji.

DZIEŃ 2
Międzylądowanie w Azji, wylot do Australii.

DZIEŃ 3
Australia wita - przylot do Sydney. Powitanie przez polskojęzycznego przewodnika. Jeśli czas pozwoli (zależnie od godziny przylotu) wstępny tour miasta Sydney. Przejazd do Bondi Beach – najsłynniejszej plaży w Sydney. Okazja na kąpiel, spacer po plaży, próbę surfingu lub opalanie i wypoczynek. Okazja na posiłek w jednej z wielu kafejek (we własnym zakresie). Następnie zwiedzamy Watson Bay, przejeżdżamy wzdłuż malowniczych Rose Bay, Double Bay. Spacerując zwiedzimy Woolloomoolloo jak również Mrs. Macquarie's Chair i Royal Botanical Gardens. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 4
Po śniadaniu zwiedzanie największego i najpiękniejszego miasta Australii Sydney z jej perełkami turystycznymi takimi jak: Darling Harbour, fascynujące Sydney Aquarium największe w Australii oceanarium, gdzie idąc szklanym tunelem można podziwiać kolorowy, podwodny świat, przejazd widokową kolejką Monorail tuż nad ulicami centrum i galerią Queen Victoria Building. Przerwa na obiad w Sydney Tower Restaurant na wysokości 305m nad ulicami. Wieża obraca się wokół swojej osi 360 stopni pozwalając na niesamowite widoki każdej części Sydney. Wieczorem czas wolny na skorzystanie z życia nocnego w okolicznych pubach i/lub dowolne spacery po sklepach w centrum.

FAKULTATYWNIE, wieczorem ($140)
Kolacja na statku pływającym po Sydney Harbour z widokami na Sydney by night z wody - pięknie oświetlonego centrum i Sydney Opera jak i z muzyką na żywo, pokazami tańca oraz winem i piwem bez dna (bez ograniczeń podczas 2 godzinnej wycieczki)...

DZIEŃ 5
Po śniadanie spotaknie z przewodnikiem. Spacer przez Hyde Park i przejście do słynnego Circular Quay. Następnie zwiedzanie Sydney Opera House z zewnątrz, Botanical Gardens oraz widokowy przejazd promem do Manly Beach. Przerwa na obiad w restauracji z pięknymi widokami na Sydney Harbour. Po posiłku Manly Beach i okazja na spacer wzdłuż tej wspaniałej i sławnej plaży, relaks, pływanie w Oceanie Spokojnym lub/i możliwość wypożyczenia deski surfingowej aby i tego spróbować... Następnie przejazd do North Heads - skąd możemy podziwiać niepowtarzalne i pełne widoki na całe Sydney Harbour i wybrzeże oceanu. Zwiedzimy również Q Station, czyli historyczne miejsce kwarantanny imigrantów przybywających do Australii, szczególnie ważnej na początku XX wieku kiedy szalała epidemia w grypy na świecie. Przejazd do hotelu przez Harbour Bridge. Wieczorem czas wolny – proponujemy odwiedzić Kings Cross, dzielnica Red Light w Sydney.

FAKULTATYWNIE ($220)
Dla miłośników adrenaliny wspinaczka na most Sydney Harbour Bridge - najdłuższy i najszerszy jednoprzęsłowy most świata, ze względu na kształt nazywany „wieszakiem na ubrania”. 3,5 godzinna wycieczka 134 metry w górę z asystą wyspecjalizowanych przewodników z niesamowitą 360-stopniową panoramą miasta, na którą wszyscy dzisiaj zdecydowanie zasłużą. To na pewno będzie niezapomniane doświadczenie i „team building”.

DZIEŃ 6
Po śniadaniu przejazd autokarem do Parku Narodowego Gór Błękitnych. Ich nazwa pochodzi od parującego olejku eukaliptusowego, który tworzy delikatną błękitną mgiełkę nad górami. Po drodze wizyta w Homebush - miejscu letniej Olimpiady z 2000r. Następnie przejazd i wstęp do parku, gdzie można spotkać australijskie zwierzęta: kangury, koala, papugi, emu i wombaty. Przejazd do Katoomba - centrum Gór Błękitnych. Przerwa na obiad w formie bufetu, następnie przejście do punkt widokowego Echo Point, skąd wspaniale widać formację skalną Trzy Siostry. Widokowy przejazd przeszkloną kolejką linową nad doliną Jamison Valley. Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg.

DZIEŃ 7
Po śniadanie transfer na lotnisko i wylot do The Red Center. Przywitanie na lotnisku przez polskojęzycznego kierowcy/przewodnika. Przejazd do Ayers Resort, gdzie możemy spożyć obiad (we własnym zakresie), zakwaterowanie w hotelu. Następnie przejazd do Kata Tjuta – to kuzyn Uluru, podobna formacja skalna. Spacerując wśród spektakularnych kanionów i niesamowitych formacji skalnych będzie okazją by zapoznać się z naturą pustynną oraz utrwalić na fotografii przepiękne krajobrazy pustynne. Zachód słońca nad Kata Tjuta. Powrót do hotelu, nocleg.

FAKULTATYWNIE, jako alternatywa do Kata Tjuta ($180)
Kolacja pod gołym niebem z widokiem na zachód słońca nad Uluru oraz ulubionymi daniami kuchni australijskiej - bufetu z grilla, będzie m.in. mięso z krokodyla, emu, kangura, jak i lokalne sałatki outbacku wraz oczywiście z australijskim winem.

DZIEŃ 8
Wczesna pobudka na wschód słońca nad Uluru! Warto wstać ran,o aby zobaczyć ten niesamowity obraz natury, jeden jedyny w swoim rodzaju na Ziemi! Następnie proponujemy spacer wzdłuż monolitu Uluru, wyjaśniając legendy aborygeńskie są związane z tym miejscem. Udamy się również do Aborygeńskiego Centrum Kulturalnego, gdzie więcej dowiemy się o przyrodzie i ludziach szczepu Anangu, którzy zamieszkują te tereny. Przejazd do hotelu, okazja na odświeżenie się, wykwaterowanie. Następnie przejazd do Kings Canyon (Watarrka). Czeka nas podróż typową pustynną drogą australijską jak i surowe ale jednak piękne widoki pustynne. Nasz nocleg w australijskim buszu wypada w Kings Creek, obozowisku oddalonym całe kilometry od tłumów i cywilizacji, bo tylko w taki sposób można poczuć magię australijskiego Outbacku, dotychczas znanego nam tylko z filmów. Nocleg w stylu safari, stale namioty 2 osobowe z łóżkami. Na terenie obozu można skorzystać z basenu lub fakultatywnie przejechać się na wielbłądzie. Na kolacje proponujemy hamburgery z mięsa wielbłąda. Wieczorem rozmowy przy ognisku!

DZIEŃ 9
Wczesna pobudka! Śniadanie bierzemy ze sobą. Czeka nas najpiękniejszy spacer dzięki, któremu poznamy piękno Kings Canyon. Wycieczka zajmie nam około 4 godziny i wymaga przygotowania fizycznego. Dotrzemy do miejsc takich jak The Amphitheatre oraz the Lost City. Jeżeli jest ciepło będzie można popływać w Garden of Eden.
Uwaga: Przy wysokich temperaturach powietrza możliwe jest, że spacer górą kanionu będzie niedostępny. Dla osób preferujących łatwiejszy spacer wewnątrz Kanionu (2,6km w 2 strony – około 1 godziny). Powrót do hotelu. Przerwa na obiad. Możliwość przelotu helikopterem (fakultatywnie, $250/osoby). Przejazd do Alice Springs. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 10
Po wykwaterowaniu z hotelu, przejazd do Todd Mall, głównej galerii w Alice Springs. Tam zwiedzimy Mbantua Fine Art and Cultural Museum cieszące się bogatą kolekcją sztuki malowanej przez lokalnych aborygeńskich artystów. W tej okolicy będzie możliwość wykupienia dowolnego posiłku (we własnym zakresie). Następnie objazd kluczowych punktów atrakcji w Alice Springs takich jak Telegraph Hill i Royal Flying Doctors Museum. Transfer na lotnisko, przelot do Cairns. Przywitanie przez polskojęzycznego przewodnika i transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 11
Po śniadaniu wycieczka do Kurandy, podróż ekskluzywnym pociągiem do miasteczka niezwykle atrakcyjnego turystycznie, w czasie podróży możliwość podziwiania przepięknych widoków m.in.: przejazd mostem Stoney Creek oraz tuż obok wodospadu Barron Falls. W Kurandzie będzie możliwość dodatkowego zwiedzenia takich miejsc jak: Magiczny Świat Ptaków, Sanktuarium Motyli, Muzeum Jadowitych Owadów i Ogrodów Koala oraz zjedzenia posiłku. Z Kurandy kolejką linową przemieszczamy się ponad koronami drzew dziewiczej dżungli, z możliwością dwóch przystanków na zwiedzanie lasów tropikalnych przygotowanymi ścieżkami. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

FAKULTATYWNIE, wieczorem ($100)
Wyjazd do bajecznego Parku Kultury Aborygeńskiej – Tjapukai, gdzie poznamy rdzennych Aborygenów, zjemy sytą kolację podczas pokazów ognia i tańca do rytmu muzyki aborygeńskiej. Tam poznamy wiele tajników kultury i tradycji aborygeńskich, nauczymy się techniki rozpalania ognia, wysłuchamy legend aborygeńskich, doświadczymy ich ceremonii tańców do dźwięków didgeridoo. Nasi aborygeńscy przewodnicy, umalowani farbami, witając nas w ich rdzennym stroju, oprowadzą nas po ośrodku. Będzie okazja bezpośredniej i nieformalnej rozmowy z Aborygenami przy ognisku...

DZIEŃ 12
Po śniadaniu wycieczka statkiem na Green Island - przepiękną wyspę na Wielkiej Rafie Koralowej. Możliwość pływania w ABC (snorkeling) prosto z plaży, a dla niepływających przejazd łodzią ze szklanym dnem. W wolnej chwili proponujemy miły spacer dookoła wyspy. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

FAKULTATYWNIE, wczesnym rankiem ($225)
Przelot balonem nad wzgórzami Mareeba w Tablelands. Doświadcz dreszczu lecąc balonem w porannych promieniach słońca. Widok z lotu ptaka umożliwi obserwacje dzikich kangurów! Powrót około 10.00, kontynuacja programu.

DZIEŃ 13 i 14
Śniadanie. Odpoczynek i relaks w Cairns, możliwość skorzystania z licznych imprez fakultatywnych dostosowanych do indywidualnych zainteresowań. Wieczorem wyjście na miasto.

FAKULTATYWNIE W CAIRNS:

  • wyjazd Wędkarski na Rafę, z obiadem (od $200/osoby – minimum 4 osoby)
  • przelot samolotem na płozach (start i lądowanie na wodzie) nad rafą koralową (od $275)
  • skok ze spadochronem z 4km (od $315)
  • spływ rwąca rzeką, cały dzień z obiadem ($195)
  • spływ rzeką, pół dnia ($130)
  • nurkowanie dla licencjonowanych na Wielkiej Rafie, 2-3 zanurzenia (od $235)
  • całodniowy wyjazd na Wielką Rafę Koralową, z obiadem, pływanie ABC na rafie ($195)

DZIEŃ 15
Śniadanie. Wyjazd całodniowy w góry Tablelands. Okazja na pływanie w przepięknych jeziorach i wodospadach pośrodku lasów deszczowych. Spacery po dżungli, przerwa na obiad barbecue w plenerze. Obserwacja dziobaka, endemicznego ssaka australijskiego, który posiada wiele nietypowych cech: składa jaja, wydziela jad, posiada kaczy dziób, ogon bobra, futro wydry. Następnie odwiedziny spektakularnych wodospadów, w tym Milla Milla, okazja na pływanie i oryginalne zdjęcia. Powrót do hotelu, wolny wieczór, nocleg.

DZIEŃ 16
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

DZIEŃ17
Przylot do Polski.

OFERTA DOSTĘPNA TYLKO NA ZAMÓWIENIE

JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY INDYWIDUALNĄ KALKULACJĄ OFERTY DLA TWOJEJ GRUPY LUB/I REZERWACJĄ PROSIMY O KONTAKT Z DZIAŁEM ZAMÓWIEŃ GRUPOWYCH:

DLA KLIENTÓW PRYWATNYCH
grupy@kangurtour.com

lub KLIENTÓW FIRMOWYCH:
incentive@kangurtour.com

 

Oferty podobne

SKARBY BIRMY od 12 950 pln

SAFARI PRZEZ ŚRODEK AUSTRALII 2 od 15 895 PLN

6 DNI OCEAN INDYSJKI + 3 DNI SAFARI od 1390 USD

KUBA : RUM I CYGARA

PRZYGODA W AMAZONII od 11 180 PLN

Oferty promowane

CAIRNS & SYDNEY 17 DNI od 9 350 PLN

DALEKO OD CYWILIZACJI od 7 570 PLN

DOOKOŁA ŚWIATA W 19 DNI od 24 600

TREKKING RORAIMA od 12 200 PLN

BIRMA: W KRAJU BUDDY od 10 600