Strona główna > Australia i Oceania > > Australia > SAFARI NURKOWE 21 DNI

SAFARI NURKOWE 21 DNI

już od
do uzgodnienia

zapytanie rezerwacja

Czas trwania: 21 dni

Wyżywienie: wg programu

wylot: Polski

 CAIRNS- SYDNEY - ULURU - WIELKA RAFA KORALOWA - KURANDA - DIVING SAFARI - LIZARD ISLAND - COD HOLE - KATA TJUDA - ALICE SPRINGS - 

DZIEŃ 1
Wylot z Polski.

DZIEŃ 2
Podróż samolotem do Australii z możliwością dodatkowego zwiedzenia miast takich jak: Hong Kong, Tokio, Singapur lub Dubaj.

DZIEŃ 3
Przylot rano do Cairns. W Cairns powitanie grupy na lotnisku i półdniowa wycieczka po Cairns i okolicach (kawa w Ogrodzie Botanicznym, lunch w ekskluzywnej restauracji z widokiem na zatokę). Zameldowanie w 4,5* apartamentach, pokoje 2 osobowe. Kolacja na luksusowym katamaranie pływającym po spokojnych wodach Trinity Inlet dostarczy niezapomnianych wrażeń. Doskonały sposób, by zakończyć pierwszy dzień w Australii – podczas kolacji odkryjemy różnorodne smaki kuchni australijskiej. Z kieliszkiem szampana w dłoni można nacieszyć się pięknym widokiem Cairns nocą. Kolacja składa się z obfi tego 4-daniowego menu na gorąco i na zimno (obejmuje także owoce morza), nie może zabraknąć specyjałów tego regionu - krewetek, ostryg, egzotycznych ryb i lokalnych owoców – a wszystko to świeżo przygotowane na pokładzie przez doskonałego kucharza. Po kolacji będzie można delektować się dalej rejsem przy dźwiękach gitary – ten moment na pewno zapamiętamy na zawsze...

DZIEŃ 4
KURANDA
• Kuranda Scenic Railway – Ta niezwykła podróż kolejką powiedzie nas przez tunele i malownicze mosty; przejedziemy przez Stoney Creek i zobaczymy wodospady Barron Falls.
• Kuranda Village – spacer po malowniczej wiosce położonej w lesie deszczowym.
• Rainforestati on Nature Park – Transfer do parku lasu deszczowego, gdzie czeka nas mnóstwo atrakcji:
-wycieczka po lesie deszczowym z przewodnikiem na pokładzie pojazdu - amfi bii Army Duck, przemieszczającej się po lądzie i po wodzie.
• Pamagirri Aboriginal Experience – pokaz tańców aborygeńskich w wykonaniu tancerzy Pamagirri oraz spacer Dreamti me Walk – nauczymy się rzucać bumerangiem, a także będziemy mogli podziwiać sztukę rzucania oszczepem i gry na instrumencie aborygeńskim didgeridoo. Lunch BBQ i wycieczka do parku Koala & Wildlife Park – Lunch w postaci smakowitych dań na gorąco serwowanych w formie bufetu plus mnóstwo sałatek, serów i owoców. Po lunchu będzie okazja spotkać misia koala i zrobić sobie z nim zdjęcie. Kolejny punkt programu - 7,5 kilometrowa podróż kolejką Skyrail trwająca 30 – 40 minut; warto zrobić sobie po drodze przystanek na dwóch stacjach: Red Peak Stati on i Barron Falls Stati on. O 17:15 bus czekał będzie na nas przy przystanku końcowym Caravonica Skyrail Terminal, skąd zabierze nas do hotelu. Kolacja w meksykanskiej restauracji, menu „a la carte” z poczęstunkiem napojem alkoholowym Sangria.

DZIEŃ 5
Widokowy lot balonem, wycieczka nad jeziora Cairns (opcja VIP)  
POCZĄTEK : ok 4.15 rano, hotel
Daj się ponieść i wybierz się na tę unikalną przejażdżkę balonem szybującym delikatnie ponad australijską krainą Atherton Tablelands. Balon startuje w Mareeba na wyżynie Cairns Highlands (jakiś czas temu zwanej Atherton Tablelands) Podziwiać będziemy malowniczy wschód słońca, warty każdej ceny (nawet tak wczesnej pobudki!). Otwarte przestrzenie ziemi australijskiej widziane z góry zapierają dech w piersiach. Dzięki bardzo profesjonalnej flocie i doświadczonej załodze, lot jest całkowicie bezpieczny i komfortowy. Po zejściu na ziemię, czekać na nas będą przyziemne uciechy takie jak szampan, soki ze świeżych owoców, jajecznica na bekonie, tropikalne owoce plus inne dania w formie bufetu na zimno i na ciepło. Ale jest jeszcze tyle innych atrakcji, które warto odwiedzić w rejonie Tablelands… Wybierzemy się na wycieczkę w krainę wodospadów i jezior wulkanicznych, położonych w sercu dżungli by obejrzeć mnóstwo przepięknych wodospadów położonych w krainie Tableland. Lunch i przejazd w okolice Townsville, gdzie zatrzymamy się na nocleg przed wyprawą na wrak Yongala – zgodnie zaliczany do najpiękniejszych miejsc nurkowych na świecie!

DZIEŃ 6
Wrak Yongala
Nurkowanie na SS Yongala uważane jest za jedno z najbardziej atrakcyjnych na świecie. Wrak Yongala to miejsce pamięci narodowej, chronione zgodnie z ustawą Historic Shipwreck Act (1976); położony jest w granicach Parku Morskiego Wielkiej Rafy Koralowej wpisanego na Listę Dziedzictwa Światowego UNESCO. Pozostałe na wraku przedmioty oraz przebogate życie, w tym korale pięknie porastające wrak naprawdę robią wrażenie. To nurkowanie stanowić będzie jedno z najpiękniejszych! SS Yongala zatonął podczas ataku cyklonu w 1911 r., zabierając ze sobą na dno 121 osób. Aż do 1958 r. wrak pozostawał nieodkryty, nadal pozostaje praktycznie nie zniszczony. Zaczyna się 14 m pod powierzchnią, a spoczywa na dnie na 28 m. Ponieważ jest jedynym ‘rusztowaniem’ dla rafy w całej okolicy, więc życie podwodne skupia się właśnie na nim i dlatego jest to jedno z nielicznych miejsc, gdzie można spotkać tyle stworzeń morskich na raz! Przewidziane są 2 zanurzenia z przewodnikiem. Wieczorem przejazd na nocleg do Mision Beach.

DZIEŃ 7
Ponad 5 godzinny spływ rzeką Tully przez las tropikalny, stopień trudności 4 i 5, poranna herbata, BBQ lunch nad brzegiem rzeki i popołudniowe przekąski, bezpieczne wyposażenie, lub przygoda życia, najbardziej podnosząca adrenalinę, skok ze spadochronem. Widok złotych plaż, błękitu Wielkiej Rafy Koralowej i zieleni lasu tropikalnego zapierający dech w piersi !!!. Powrót do Cairns.

Rozpoczęcie Diving Safari.
WYCIECZKA : 7-dniowe safari na luksusowej łodzi na Wielką Rafę Koralową i Morze Koralowe
ZAOKRĘTOWANIE : Spoilsport Ship, Trinity Warf, obok Piermonde, naszych apartamentów, ok 19:00 .
Początek wyprawy nurkowej. Już tego wieczora łódź płynie na rafy Ribbon Reefs, gdzie nastąpi pierwszy przystanek podczas naszego safari.

DZIEŃ 8
Ribbon Reef #9 - Pixie Gardens, Cod Hole
• Nurkowanie z rybami wielkości nurków w Cod Hole
• Pływanie z olbrzymim granikiem, napoleonem i murenami
• Bliskie spotkania z olbrzymim Wargaczem Maori
• Podziwianie wspaniałych ogrodów koralowych, płaszczek, rekinów rafowych oraz żółwi
• Nurkowanie nocne z krabami, mięczakami, murenami, langustami i wieloma innymi stworzeniami morskimi.

DZIEN 9 i 10
Morze Koralowe - Osprey Reef
• W ciągu nocy przemieszczamy się 100 mil do Osprey Reef na Morzu Koralowym.
• Możemy spodziewać się tam widoczności 40m oraz spektakularnych ścian schodzących do 1000 metrów.
• W North Horn będziemy pływać z olbrzymim strzępielem, napoleonem, murenami, tuńczykami i barakudami.
• Poznamy miejscowych rezydentów – populację rekinów takich jak żarłacze białokończyste, szare, srebrnokończyste oraz rekiny młoty.
• Nurkowanie z wabionymi rekinami, możliwe spotkanie z 30-40 rekinami!
• Poszukamy często występujących tu żółwi.
• Zajrzymy do jaskiń, pod nawisy skalne oraz podziwiać będziemy przepaściste ściany pięknie udekorowane gorgoniami i koralami.
• Nurkowanie nocne na koniec dnia.

DZIEŃ 11
Lizard Island i Ribbon Reef #10 & #9 – Cod Wall, Cod Hole, Challenger Bay
• Zdobędziemy “Cook’s Look” na wyspie Lizard Island, skąd Kapitan Cook wypatrywał przesmyku przez rafy.
• Będziemy podziwiać ścianę Cod Wall na zewnętrznej rafie, która opada do 60 metrów.
• Powrót do Cod Hole i podziwianie formacji koralowych w wodzie o doskonałej przejrzystości.
• Możliwość ponownego zanurkowania na Cod Hole, jeśli przyznamy, że naprawdę jest to miejsce warte dokładniejszego zbadania.
• Płytkie, ale fantastyczne miejsce – niezwykła różnorodność gatunków w Challenger Bay oszałamia; od przepięknych ogrodów koralowych, poprzez różne niezwykłe stworzenia, a skończywszy na olbrzymich ławicach ryb.

DZIEŃ12
Ribbon Reef #9, #5, #4 - Lighthouse Bommie, Pixie Pinnacle, Andy’s Postcard, Clam Beds, Vertical Gardens
• Nawigacja wśród pinakli Pixie Pinnacle i wokół Lighthouse Bommie, gdzie spotkamy mnóstwo kolorowych rybek. Fluorescencyjne purpurowe i pomarańczowe stworzenia przyciągają morskie drapieżniki. Wreszcie, jest to miejsce, gdzie w czerwcu i lipcu spotkamy wieloryby - Minke whales
•Wznoszące się z 80 metrów pinakle Andy’s Postcard obrośnięte są twardymi koralami, otoczone kolorowymi skrzydlicami, chętnie odwiedzane przez ślimaki nagoskrzelne, ośmiornice, barakudy i inne gatunki pelagiczne.
• Olbrzymie małże można podziwiać w Clam Beds, gdzie znajdziemy również jaskinie, kaniony oraz zakątki koralowe, które warto odwiedzić.
• Przepaściste ściany pokryte biczami morskimi oraz wachlarzami tworzą naturalny amfi teatr pionowych ogrodów Verti cal Gardens. Życie morskie jest tu bardzo bogate: spotkamy kolorowe ślimaki nagoskrzelne, stada papugoryb oraz mnóstwo innych gatunków.
• Nurkowanie nocne.

DZIEŃ13
Ribbon Reef #3 - Flare Point, Joani’s Joy, Steve’s Bommie
• Spiralne majestatyczne pinakle koralowe tętniące zróżnicowanym życiem morskim.
• Ogromne ławice ryb takich jak barakuda, czy makrela.
• Przepiękne ogrody koralowe, płaszczki nakrapiane, rekiny rafowe oraz żółwie.

DZIEŃ 14
Cairns & Cape Tribulation
Przyjazd wczesnym rankiem do Cairns. Zjedz śniadanie, zmień ubranie, przepakuj i przygotuj się .... Czas opuścić bogactwo podwodnego królestwa i doświadczyć tajemniczego świata lasów tropikalnych. WYjazd z Cairns na Farmę Krokodyli. Usytuowany na bajkowych wybrzeżach na północ od Cairns, pomiędzy Palm Cove i Port Douglas, Hartley’s Crocodile Adventures jest najlepszym miejscem aby zobaczyć krokodyle i rdzenne zwierzeta z Tropikalnej części Północnego Queensland. Leżąca u wzgórz MacAlister Range, miejsce znajdujące sie na liście World Heritage Area, osada Hartley’s Crocodile Adventures jest szerokim przekrojem środowisk naturalnych, jak bagniste tereny melaleuca, tropikalny las przyrzeczny i tereny lasów eukaliptusowych. “Najlepszy Pokaz Krokodyli w Australii” TM Nauczymy się jak uniknąć ataku krokodyla i jak zachować bezpieczeństwo obozując na północy. Obejrzymy naszych profesjonalnych, doświadczonych dozorców karmiacych krokodyla. Lunch – Aussie BBQ & Buffett Lunch Wybór mięs w tym mięso i kiełbasa z kangura oraz marynowane mięso krokodyla. Zwiedzanie Farmy Krokodyli na specjalnie zbudowanych łodziach, podróżni mogą poznać australijskego Słonowodnego Krokodyla (Estuary Crocodile) w ich naturalnym środowisku. Nasi przewodnicy opowiedzą o ekologicznym znaczeniu terenów bagnistych „melaleuca” leżących w Północnej Australii. Mossman Gorge - tradycyjne miejsce kąpieli Aborygenów! Pływajmy bez obaw –tu nie ma Krokodyli. Dla nie pływających są ścieżki spacerowe. Dojazd do Zakwaterowania, kolacja.
Resort w Sercu Dżungli
Spocznij w sercu bujnych nadmorskich lasów tropikalnych, nieopodal plaż Cape Tribulation i oczarowujących ścieżek wśród nabrzeżnych namorzyn (mangrowe). Nazwane tak w 1770 przez odkrywcę tych wód, Kapitana Cooka, na pamiątkę o kłopotach , których tu doświadczył w tamtych latach. Dzisiaj Cape Tribulation jest właśnie oazą spokoju wolną od kłopotów i zmartwień dzisiejszego życia. Oferuje on fascynujące spacery lub dłuższe wycieczki po górach pokrytych pierwotnym lasem od 50 milionów lat! Także można tu jeździć konno, w kajakach pływać na rafi e koralowej lub łowić ryby w ujściu rzeki w jednym z najpiękniejszych regionach Australii. Gęste lasy tropikalne sięgają od stoków pobliskich gór aż do samego końca wybrzeża (do plaż) wraz z starożytną fl orą i fauną i żyjącą tam egzotyczną roślinnością na pograniczu wodospadów i wzdłuż strumieni źródlanej wody. Rosną tu największe i najstarsze na świecie paprocie zwane Angiopteris. Dzisiejszy obiad jest właśnie w tym lesie...... Spacer Nocą z Przewodnikiem (opcja ekstra)

DZIEŃ 15
Wsłuchaj się w zupełnie odmienny koncert dźwięków porannych dżungli.... Po śniadaniu proponowany jest spacer po plaży i ścieżki w nadbrzeżnm lesie namorzyn schodzącym do plaży. Odjazd z Cape Tribulation do Rainforest Habitat – Lunch z Ptakami Lorikett s. Rainforest Habitat jest specjalistycznym parkiem dzikich ptaków z regionu Tropical Queensland i światowym liderem w łączeniu ludzi i zwierząt w obcowanie we wspólnym środowisku. Goście mogą spacerować wśród 3 różnorodnych środowiskach naturalnych wraz z wolną (nie ogrodzoną) zwierzyną. Te trzy środowiska to :
Tereny mokre - szereg brodzących ptaków polujących na ryby w strumieniach wody.
Las Tropikalny - reprezentujące strefę Mokrych Tropików, rdzenne ptaki okolicznych terenów jak Kazuar czy Boyda Smok Puszczy jak i kolorowe papużki Eclectus mogą być obserwowane w naturalnym środowisku.
Łąki - ten otwarty teren przedstawia nadbrzeżne jak i śródlądowe tereny. Tu mieszka największe zgromadzenie gatunków kangurów w Queensland. Spotkasz tu od Wschodniego Szarego Kangura po zagrożonego ( Lumholtz’a) Kangura Drzew jak i malutkiego Parma Wallaby. Poniżej czekają na Ciebie obydwa rodzaje największych drapieżników okolicy Estuary i Freshwater które czają się poniżej w wodzie lub rozgrzewają swoją krew w słońcu. Tu jednak zastosowaliśmy barierki w przeciwieństwie do kangurów......
Czas na kulinarną rozpustę czyli solidny bufet z szampanem w towarzystwie wolno poruszających się ptaków !!!! Czy podzielisz się jedzeniem ?

Odjazd z Rainforest Habitat do Cairns
Ponownie się przekonasz, że sama jazda do Cairns jest wrażeniem samym w sobie. Autostrada, wijąca się po wzgórzach nadmorskich ukazuje niepowtarzalne widoki gór pokrytych do szczytu lasem tropikalnym, Morza Koralowego i słonecznych plaż z cieniami palm. Powrót do cywilizacji i zakwaterowanie !
Zanurz się w głębię życia nocnego w Cairns. Jest tu z czego wybierać wśród uliczek pełnych restauracji, pubów i klubów nocnych. Kolejną kolację proponujemy zjeść w restauracji La Fettucina, gdzie dla odmiany serwowana jest doskonała kuchnia włoska, bardzo lubiana przez Australijczyków.

DZIEŃ 16
Śniadanie, czas wolny, transfer na lotnisko. Przelot do Ayers Rock
Święta skała Aborygenów - ULURU
Z lotniska w Yulara (AyersRock Airport) udamy się na lunch, połączony z opowieściami o kulturze Aborygeńskiej. Po południu podziwiać będziemy różne miejsca warte odwiedzenia wokół Uluru, co obejmuje również spacer wokół podstawy skały, można także podjąć próbę wspinaczki, jednakże warto uszanować lokalne wierzenia, które zakazują Aborygenom wspinaczki na ich Świętą Skałę. Warto także odwiedzić Centrum Kulturowe, gdzie można dowiedzieć się więcej na temat Tjukurpa (Aborygeńskie prawo/religia). Wieczorem czeka nas wspaniały spektakl gry świateł nad Uluru; zachód słońca w tym tajemniczym miejscu to doskonała oprawa do wypicia lampki szampana. Następnie udamy się do miejsca noclegu na kolację; pośród obozowiska w środku pustyni można będzie zapomnieć o całym świecie. 
Punkty programu w skrócie:
• Ayers Rock Resort
• Centrum Kulturowe
• Uluru
• Zachód słońca nad Uluru

DZIEŃ 17
Obudzi nas kolejny piękny wschód słońca nad Uluru, który będziemy mogli podziwiać z punktu widokowego w pobliżu obozowiska. Po śniadaniu udamy się do skał Kata Tjuta na spacer „Doliną Wiatrów”. Krzepiący lunch wzmocni nadwątlone siły; zatrzymamy się jeszcze, by zaopatrzyć się w zapasy i paliwo, a następnie udamy się do Curtin Springs Cattle Station. Przyjedziemy tam po południu, będzie więc mnóstwo czasu, by przyjrzeć się życiu typowej australijskiej farmy. Nasz kolejny nocleg w australijskim buszu wypada w Kings Creek Station. Obozowisko w Kings Creek oddalone jest całe kilometry od tłumów i cywilizacji, bo tylko w taki sposób można poczuć magię australijskiego Wayoutbacku, dotychczas znanego nam tylko z filmów. Kolacja w scenerii obozowej, a następnie słodkie sny pod milionami gwiazd, mrugających do nas z góry. Wieczorem powrót do Cairns busem.
Punkty programu w skrócie:
• Wschód słońca Uluru/Kata Tjuta
• Kata Tjuta
• Curtin Springs Station
• Kings Creek Station
Jest dodatkowa możliwość widokowego przelotu helikopterem, podczas którego można będzie podziwiać nieprawdopodobne widoki

DZIEŃ 18
Tego dnia czeka nas spokojny start, zanim wyruszymy do Watarrka (Kings Canyon) na spacer szczytem Watarrka. Odwiedzimy Amfi teatr i Zaginione Miasto. Po lunchu rozpoczniemy odwrót do Alice Springs – czeka nas podróż typową pustynną drogą australijską samochodami 4x4, z łatwością przekraczającymi koryta rzek i wydmy piaszczyste.
Punkty programu w skrócie:
Watarrka (Kings Canyon), jeśli pogoda pozwoli Rajd 4 x 4, Alice Springs
Wieczorem powrócimy do cywilizacji, a po otrzepaniu się z kurzu, udamy się do miasta (Alice po trzech dniach w buszu wyda nam się niemalże metropolią i ostoją cywilizacji).

DZIEŃ 19
Rano Wycieczka do centrum Aboriginal Art Centre, gdzie można nabyć oryginalne aborygeńskie pamiątki reprezentujące niezwykłe opowieści Dreamtime Stories. Wreszcie czas pożegnać się z australijskim Outbackiem i udać się do Sydney.
SYDNEY
Przylot na lotnisko w Sydney po południu (ok 16.45). Z lotniska odbierze nas polskojęzyczny przewodnik, który zabierze nas na wycieczkę. W drodze do Darling Harbour opowiadał będzie o mijanych miejscach. Zameldowanie w  Hotelu. Zbiórka w lobby o 19.30 i przejazd na uroczysta kolację w restauracji panoramicznej Sydney Tower. Około 20.00 wejście do Sydney Tower. Sącząc koktajle przy nastrojowych barach, oczekujemy wyjątkowej kolacji przygotowanej przez słynnych szefów kuchni. Nowoczesne wnętrze restauracji zachwyci nas ręcznie rzeźbionymi panelami na ścianach I indywidualistycznymi żyrandolami zaprojektowanymi przez światowej sławy projektanta Michaela McCann z pracowni Dreamtime Design.
Przykładowe menu:
• Różnorodne australijskie i międzynarodowe przystawki
• Owoce morza takie jak krewetki, ostrygi czy homary 
• Dania z grila podawane z sosem i warzywami
• Sałatki
• Makarony
• Inne dania kuchni australijskiej i międzynarodowej
• Mięso lokalnych australijskich zwierząt
• Różne desery
• Kawa i herbata
Po kolacji udajemy się do sąsiedniego (360 stopni) baru,  305 metrów powyżej ulic Sydney ! Następnie udamy się do naszego hotelu  gdzie spoczywamy na noc.

DZIEŃ 20
CAŁODNIOWE ZWIEDZANIE SYDNEY
Polskojęzyczny przewodnik pokaże nam główne atrakcje Sydney takie jak:
Historyczna dzielnica The Rocks,
Nabrzeże Circular Quay,
Sydney Opera House,
Most Harbour Bridge,
Port Darling Harbour.
Najsłynniejsza ikona Sydney to oczywiście Sydney Opera House. Ten najczęściej rozpoznawalny symbol Australii wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO obok tak wybitnych dzieł jak Taj Mahal, Statua Wolności, Wielki MurChiński, czy Piramidy Egipskie. Lunch w postaci stołu szwedzkiego na statku pływającym w widokowym Sydney Harbour. Po południu odwiedzamy Muzeum National Opal Collection i jedziemy dalej na słynną plażę miejską Bondi Beach. Wieczorem kolacja pożegnalna Pływające Restauracje Sydney, to twoi przewodnicy we wprowadzeniu w najlepsze wartości i smaki Sydney. Zasiądź do stołu by rozkoszować się wspaniałym obiadem i spektakularnymi, (360°) wokół rozpościerającymi się widokami Sydney nocą na pokładzie tych pływających restauracji. Z naciskiem na jakość i świeżość wszystkie posiłki są przygotowane na miejscu, zapewniając wyśmienity smak. Obiad “a la carte” na pokładzie z nieograniczoną konsumpcją wina i piwa ! Przed tobą na scenie międzynarodowe pokazy, tańca, magików i kabaretu. Doznania unikalnego i wspaniałego wieczora: jedzenie, napoje, zabawa i pokazy na żywo płynąc w rejsie po morzu na luksusowym katamaranie.

DZIEŃ 21
Śniadanie.
Wolny czas. Transport na lotnisko i wylot do Polski !
 

OFERTA DOSTĘPNA TYLKO NA ZAMÓWIENIE

JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY INDYWIDUALNĄ KALKULACJĄ OFERTY DLA TWOJEJ GRUPY LUB/I REZERWACJĄ PROSIMY O KONTAKT Z DZIAŁEM ZAMÓWIEŃ GRUPOWYCH:

DLA KLIENTÓW PRYWATNYCH
grupy@kangurtour.com

lub KLIENTÓW FIRMOWYCH:
incentive@kangurtour.com

 

Oferty podobne

CHINY Z TYBETEM

PERŁY MORZA KARAIBSKIEGO od 9 050 PLN

KUBA : RUM I CYGARA

TROPIKALNY KOMFORT

BRAZYLIA W PIGUŁCE od 10 850 PLN

Oferty promowane

BIRMA: W KRAJU BUDDY od 10 600

CIEPŁOLUBNY ODKRYWCA od 8 755 PLN

SKARBY BIRMY od 12 950 pln

ALEJĄ WULKANÓW od 11 775 PLN

EKWADOR KONTYNENTALNY od 8 225 PLN