Strona główna > Ameryka Południowa > > Ekwador > ALEJĄ WULKANÓW

ALEJĄ WULKANÓW

już od
11 775 PLN

zapytanie rezerwacja

Czas trwania: 15 dni

Wyżywienie: wg programu

wylot: bez przelotu, z Warszawy

WSPINACZKA WYSOKOGÓRSKA
na wulkany Pichincha, Corazon, Iliniza Norte, Cotopaxi i Chimborazo!
 
 

 

DZIEŃ 1
Przylot do Quito. Transfer do hotelu, położonego w centrum nowego Quito (przejazd ok. półtorej godziny). Spotkanie zapoznawcze, informacje na temat Ekwadoru i wycieczki. Kolacja powitalna i nocleg.
 
DZIEŃ 2
Śniadanie. Zwiedzanie nowej części Quito (pomnik Francisco de Orellana, droga konkwistadorów, obserwowanie panoramy Guapulo (kościół z XVI w.) i dolin w pobliżu Quito, Kongres z fasadą, gdzie w kamieniu są wykute sceny z historii Ekwadoru, Uniwersytet Katolicki i Politechnika, parki El Ejido i Alameda, Dom Kultury Ekwadorskiej, Bazylika i inne) i kolonialnej części miasta (Plaza Grande, Pałac Prezydencki, Pałac Arcybiskupi, renesansowa Katedra z XVI wieku, renesansowy kościół i klasztor San Francisco z XVI w. (1535), barokowy kościół La Compañía z początku XVIIw. (1605r.), oglądanie panoramy miasta z góry Panecillo). Po południu wycieczka na równik (15 km na północ od Quito, w półpustynnej dolinie San Antonio de Pichincha), zwiedzanie Muzeum Inti Ñan, gdzie można obserwować zjawiska występujące tylko na równiku oraz Quito w Miniaturze (kolonialne Quito w skali, z małym spektaklem dźwięku i światła); możliwość zrobienia zdjęć stojąc na dwóch półkulach jednocześnie. Kolacja i nocleg.
 
DZIEŃ 3
Śniadanie. Wspinaczka na Guagua Pichincha (4794 m), aktywny wulkan u stóp którego leży stolica Ekwadoru. Przejazd najpierw przez asfaltowane ulice miasta ok. pół godziny i następnie utwardzona droga przez około półtora godziny. Później podchodzenie do ok. 4500 m. Kolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ 4
Śniadanie. Wycieczka na targ indiański w Otavalo – podróż ok. 2 godziny po asfaltowej szosie; po drodze obserwowanie plantacji kwiatów na eksport, wulkanu Caymabe (ok. 5700 m npm), wulkanów Imbabura, Cotacachi i innych. W Otavalo możliwość fotografowania i zakupów na najsłynniejszym targu wyrobów ludowych w Ameryce Południowej. Po południu zwiedzanie San Antonio de Ibarra (centrum rzemiosła w drewnie), Cotacachi (centrum rzemiosła w skórze) i Cuicocha (jezioro w kraterze wulkanu). Kolacja i nocleg.
 
DZIEŃ 5
Śniadanie. Wspinaczka na wulkan Corazon (4788 m). Najpierw podróż samochodem po asfaltowej drodze przez półtora godziny, wejście do wysokości 4200 m. Stamtąd wspinaczka na szczyt. Kolacja i nocleg.
 
DZIEŃ 6
Śniadanie. Wycieczka do gorących źródeł Papallacta u stóp wulkanu Antisana (3300m npm., temp. wody + 40°C) – obserwowanie typowej dla tego regionu roślinności i kolibrów. W czasie podróży obserwowanie różnych stref wysokościowych (klimat, roślinność) – od 600m npm do 4200m npm (droga prowadzi przez Rezerwat Ekologiczny Antisana i Rezerwat Biologiczny Cayambe – Coca). Kolacja i nocleg.
 
DZIEŃ 7
Śniadanie. Wspinaczka na wulkan Iliniza Norte (5126 m). Dojazd samochodem po asfaltowej drodze przez półtora godziny i później przez 45 minut po drodze utwardzonej do wysokości 3900m. Wspinaczka do 4600m. Kolacja i nocleg w schronisku na wysokości 4600m.
 
DZIEŃ 8
Śniadanie w schronisku. Wspinaczka na szczyt Iliniza Norte. Zejście i powrót do Quito. Kolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ 9
Śniadanie. Wjazd kolejką linową na zbocze wulkanu Pichincha, oglądanie panoramy miasta z 4000m. Po południu zwiedzanie Muzeum Archeologicznego i Muzeum Złota, mieszczących się w Domu Kultury Ekwadorskiej w Quito, obserwowanie pozostałości po kulturach, które zamieszkiwały teren obecnego Ekwadoru kilka tysięcy lat temu, podziwianie między innymi pierwszych na świecie wyrobów z platyny (ekwadorska kultura La Tolita jako pierwsza odkryła technike wytopu platyny). Kolacja i nocleg.
DZIEŃ 10
Śniadanie. Wycieczka do Parku Narodowego Cotopaxi i wulkanu Cotopaxi – 5897m npm, najwyższego czynnego wulkanu na świecie. Podróż ok. 1.5 godziny po drodze asfaltowanej i godzina po utwardzonej, dojazd na parking (4500 m npm), po drodze obserwowanie laharów, roślinności typowej dla strefy paramo, jazda wyschnietym dnem jeziora, wycieczka wokół jeziora Limpiopungo (3800m npm), obserwowanie ptaków (endemiczne mewy, dzikie kaczki i inne) i dzikich koni, wspinaczka do schroniska Jose Rivas trekking do lodowca (4800m npm). Kolacja i nocleg w schronisku Jose Rivas.
 
DZIEŃ 11
Śniadanie w schronisku. Wspinaczka na szczyt Cotopaxi. Zejście i podróż do Riobamby. Kolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ 12
Śniadanie. Wspinaczka na wulkan Chimborazo, najwyższy szczyt w Ekwadorze (6310m). Podjazd półtorej godziny po asfaltowej szosie i później pół godziny po utwardzonej przez Rezerwat Faunistyczny Chimborazo (obserwowanie wikuni), do wysokości 4800m. Podejście do 5000m. Kolacja i nocleg w schronisku Whymper.
 
DZIEŃ 13
Śniadanie w schronisku. Wspinaczka na szczyt Chimborazo. Zejście i podróż do Quito. Kolacja pożegnalna i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ 14
Śniadanie. Przed południem targ wyrobów ludowych w Quito, możliwość zakupu pamiątek. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.
 
DZIEŃ 15
Przylot do Polski
 

 
 

04.10 - 17.10.2014 - 11 775 PLN

 
Cena zawiera: 
 • transfer na lotnisko
 • prywatny transport w czasie wszystkich wycieczek i wypraw
 • śniadania i obiadokolacje
 • zakwaterowanie w hotelach klasy turysta superior (oprócz trzech nocy w schroniskach)
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • przewodnik andynista z dużym doświadczeniem w czasie wspinaczek (przy wspinaczkach na Cotopaxi i Chimborazo dwóch przewodników)
 • sprzęt do wspinaczek (buty górskie z tworzywa, grampony, arnés, latarka na czoło, liny, mitones)
 • pilot polskojęzyczny (oprócz wspinaczek, gdzie przewodnik jest w języku angielskim)
 • przewodnicy miejscowi o ile są konieczni
 • ubezpieczenie NNW i KL.

UWAGA: pakiet podstawowy zaczyna się dnia 1-go w Quito i kończy dnia 14-tego.
OFERTA Z DOJAZDEM WŁASNYM - DOŁĄCZ DO IMPREZY Z DOWOLNEJ CZĘŚCI ŚWIATA!

 
 

04.10 - 18.10.2014 - 16 625 PLN (11 775 PLN + 4 850 PLN*)

 
Pakiet podstawowy plus:
 • przelot na trasie Warszawa—Quito—Warszawa
 • opłaty lotniskowe.
 
 * ceny biletów lotniczych zostały skalkulowane na dzień przygotowania oferty. Ostateczna cena biletów będzie potwierdzona na 35 dni przed planowanym rozpoczęciem imprezy. Jeśli ostateczna cena biletów będzie wyższa o 20% od zakładanej w dniu rezerwacji klient ma prawo do rezygnacji z imprezy i zwrotu całości wniesionych należności. Z nami zapłacisz rzeczywisty koszt przelotu!
 
CENA NIE ZAWIERA:
 • ubrania wysokogórskiego (kombinezon, gogle, sleeping, kijki)
 • zwyczajowych napiwków.
 
Mała grupa: 5-6 osobowa
 
 
-------------------------------------------------------------------------
JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY INDYWIDUALNĄ KALKULACJĄ OFERTY DLA TWOJEJ GRUPY PROSIMY O KONTAKT Z DZIAŁEM ZAMÓWIEŃ GRUPOWYCH:
DLA KLIENTÓW PRYWATNYCH
grupy@kangurtour.com
lub KLIENTÓW FIRMOWYCH:
incentive@kangurtour.com