Strona główna > Azja > > Birma > BIRMA: W KRAJU BUDDY

BIRMA: W KRAJU BUDDY

już od
10 600

zapytanie rezerwacja

Czas trwania: 11 dni

Wyżywienie: śniadania

wylot: bez przelotu, z Warszawy

 YANGON - BAGAN - MT. POPA - MANDALAY - MINGUN - AMARAPURA - SAGAING - U-BEIN - HEHO - INLE LAKE  

czyli m.in. 
CENTRUM BUDDYZMU - ZŁOTE KOPUŁY - LICZNE KLASZTORY I PAGODY - "SKY BEER" - REJS ŁODZIĄ - "NAJWIĘKSZA KSIĘGA ŚWIATA" - MALOWNICZE ZACHODY SŁOŃCA

 

►ZOBACZ VIDEO

DZEŃ 1
Zbiórka na lotnisku w Warszawie, odprawa i wylot do Azji.

DZIEŃ 2
Przylot na lotnisko w Yangon. Przywitanie z przewodnikiem, transfer do hotelu. Następnie przejazd do centrum Yangon i w trakcie godzinnej przechadzki zwiedzimy najważniejsze miejsca, które miasto ma do zaoferowania dla zwiedzających. Zobaczymy miedzy innymi budynek sądu najwyższego i budynek poczty na ulicy Pansodan, oba budynki wybudowane zostały w latach 20tych i 30tych poprzedniego stulecia. Zwiedzimy również najsłynniejszą Pagodę Shwedagon, centrum buddyzmu w Birmie. Budynek szacuje się na 2500 lat. Centralna złota kopuła otoczona jest mniejszymi budynkami i posągami. Jest to miejsce, w którym cały czas można spotkać lokalnych mieszkańców spędzających czas na modłach, jest to fascynujące doświadczenie. Nocleg w Yangon. 

DZIEŃ 3
Śniadanie, wczesny transfer na lotnisko, skąd przelot do Bagan. Po wylądowaniu transfer do hotelu. Całodniowe zwiedzanie Bagan z wizytą na bazarach Taung Bi w starym mieście. Następnie wizyta w złotej kopule Pagody Shwezigon. Przejście przez bramę Tharaba do Starego Bagan. Następnie wizyta w świątyni Ananda, architektonicznego majstersztyku z czterema stojącymi posągami Buddy. Postój i czas na zrobienie pamiątkowych zdjęć. Popołudniu zwiedzanie Mingalazedi, ostatniej z wielkich świątyń buddyjskich wybudowanych w 13wieku. Następnie kontynuacja wycieczki do świątyń Gubyaukgyi oraz Dhammayangyi (datowana na 1170r.). Późnym popołudniem półgodzinna przejażdżka bryczkami, która doprowadzi do Pagody Pyathada, która oferuje przepiękne widoki z największego w Bagan tarasu na wszystkie świątynie i rzekę Ayeyarwaddy skąpaną w zachodzącym słońcu. Nocleg w Bagan. (B)

DZIEŃ 4
Po śniadaniu opuszczamy Bagan i jedziemy na południowy wschód przez około 45km, gdzie docieramy do Popa. Po drodze zatrzymamy się w ciekawym przydrożnym sklepiku w Paing. Tam zaobserwujemy tubylców wspinających się tradycyjnymi metodami na drzewa palmowe, skąd pobierany jest sok do produkcji napoju nazywanego czasami „sky beer”. W zależności od pory dnia sok ten może być słodki lub cierpki. Na miejscu dowiemy się również, do czego może być ten sok wykorzystywany. Po dotarciu do Popa nie wejdziemy na sam szczyt góry Popa, która osiąga wysokość 1518m, ale dojdziemy do położonego na wysokości 737m krateru wygasłego wulkanu. Wprawdzie wspinaczka może być czasami męcząca ale wysiłek odpłaci się cudownymi widokami na rozległą panoramę parku narodowego. Dalsza droga zawiedzie nas do Mandalay, po drodze będzie kilka postojów, żeby rozprostować nogi i zrobić pamiątkowe zdjęcia w mijanych wioskach. Po dotarciu do Mandalay zakwaterowanie w hotelu, a następnie wycieczka krajoznawcza z wizytą w Pagodzie Mahamuni. Przyglądniemy się również niektórym lokalnym metodom obróbki kamieni, drewna i brązu. Oraz zobaczymy jak złote listki są formowane do ozdoby świętych obrazków. Powrót do hotelu, nocleg. (B)

DZIEŃ 5
Po śniadaniu przejazd do brzegu rzeki Ayeyarwaddy i zaokrętowanie na prywatną łódź, którą popłyniemy by odwiedzić Mingun, 11 km na północny-zachód od Mandalay. Rejs jest bardzo przyjemny i ciekawy, bo można być świadkiem lokalnego życia rzeki i na jej brzegach. Najpierw odwiedzimy Pagode Settawya, zbudowaną przez króla Bodawpaya w 1811r. Zawiera ona ślad stóp Buddy. Następnie podejdziemy do pobliskiej Pagody Mingun, której budowa została również zamówiona przez króla Bodawpaya w 1790r., ale prace budowlane zostały wstrzymane w 1819r., kiedy zmarł. Następnie, w 1838r. niedokończona pagoda została uszkodzona przez trzęsienie ziemi. Droga na szczyt jest stroma, ale nagrodą jest wspaniały widok na okolicę. Później, podejdziemy w pobliże Mingun Bell, największy na świecie nienaruszony dzwon z brązu. Wreszcie zatrzymamy się przy Pagodzie Hsinbyume, zbudowanej przez króla Bagyidaw w 1816r. Pagoda został poważnie zniszczona w trzęsieniu ziemi w 1838r. Powrót statkiem do Mandalay. Popołudniu przyjazd do klasztoru Shwenandaw, starożytny drewniany budynek ze skomplikowanymi rzeźbami, był przez jakiś czas domem króla Mindon. Nastepnie Pagoda Kuthodaw, "Największa Księga Śwata”, zbiór 729 pism buddyjskich wpisanych na marmurowych płytach. Wreszcie, obejrzymy zachód słońca ze szczytu Mandalay Hill z pięknym widokiem na Mandalay i okolice. Nocleg w Mandalay. (B)

DZIEŃ 6
Po śniadaniu przejazd do dawnej stolicy Amarapura, „City of Immortality”, 11 km na południe od Mandalay. Najpierw odwiedzimy klasztor Bagaya, w którym znajduje się zbiór manuskryptów wypisanych na liściach palmowych (tzw. pe-sa). Następnie przystanek w klasztorze Mahagandayon, w którym mieszka ponad 1000 mnichów. Około 10:15 - 10:30 mnisi spożywają ostatni posiłek dnia i poszczą, aż do dnia następnego. W dalszej drodze przekroczymy most Sagaing i podziwiać będziemy malownicze wzgórza Sagaing, wciąż bijące serce wiary buddyjskiej w Birmie oraz porozsiewane po wzgórzach klasztory i pagody. Odwiedzimy Soon U Ponya Shin Paya, która oferuje cudowne widoki na otoczenie, oraz zobaczymy 45 ułożonych w kształt półksiężyca obrazków Buddy, które znajdują sie w Pagodzie Min Thounzeh. Popołudniu ponownie przekroczymy rzekę Ayeyarwaddy i udamy się bardzo lokalnym “promem” do Avy. Po przekroczeniu murów starożytnego miasta odwiedzimy Maha Aungmye Bonzan Kyaung, kamienno-ceglany klasztor zwany również Me Nu Oke Kyaung. Kontynuować będziemy aż dotrzemy do Nanmyin Watch Tower, miniaturową wersję Wieży w Pizie. Na końcu wycieczki dotrzemy do olbrzymiego drewnianego klasztoru Bagaya Kyaung. Powrót do Mandalay, po drodze postój by podziwiać zachód słońca na ponad kilometrowym moście U-Bein, prawie całkowicie wykonanym z drewna i spinającym brzegi jeziora Taungthaman. Po dotarciu do Mandalay transfer do hotelu, nocleg. (B)

DZIEŃ 7
Po śniadaniu transfer na lotnisko skąd przelot do Heho. Po wylądowaniu transfer do małego miasteczka Nyaung Shwe leżącego na brzegu jeziora Inle. Stamtąd przepłyniemy długimi łodziami do hotelu znajdującego się na jeziorze. Pół dnia spędzimy relaksując się i odpoczywając przed kolejną porcją zwiedzania. Popołudniu przepłyniemy długimi łodziami na zachodni brzeg jeziora. Tam zwiedzimy przepiękny region Alaung Sitthou z kompleksem świątyń. Umiejscowione niedaleko brzegu tuziny małych kopuł wyglądają jakby wyrastały z dżungli. Spędzimy tam wystarczająco czasu, aby zwiedzić kompleks i zrobić pamiątkowe zdjęcia tego niesamowitego miejsca. Powrót późnym popołudniem do hotelu na jeziorze, nocleg. (B)
(Ze względów bezpieczeństwa nocne transfery po jeziorze są zabronione. Prosimy o zrozumienie i wyrozumiałość).

DZIEŃ 8
Po śniadaniu udamy się zarezerwowanymi łodziami na zwiedzanie jeziora. A jest co zwiedzać, jezioro ma ponad 20km długości i ponad 10km szerokości. Poza szansą na zrobienie cudownych zdjęć amatorom fotografowania, jezioro Inle przez lata stało się głównym dostawcą warzyw i owoców na terenie Birmy. Zobaczymy tu unikatowe zjawisko wiosłowania nogami podczas wędkowania. Dopłyniemy również do Ywama, najbardziej atrakcyjnej wioski na brzegu jeziora, gdzie hodowane są liczne gatunki warzyw, owoców i kwiatów. Kontynuując wycieczkę dopłyniemy do Nga Phe Kyaung, najbardziej znanej z potężnej kolekcji obrazków Buddy zrobionych z różnych materiałów, styli i wymiarów. Następnie odwiedzimy Pagodę Phaung Daw Oo, najświętsze miejsce południowego stanu Shan. Popołudniu zatrzymywać się będziemy w różnych warsztatach na i przy jeziorze, np. warsztacie gdzie produkowane są cygara czy takim, w którym robione są łodzie. Na koniec postój w wiosce In Paw Khon, słynącej z warsztatów tkackich, gdzie wytwarza się materiały poszukiwane nawet w odległych miastach Yangon i Mandalay. Powrót przed zmrokiem do hotelu, nocleg. (B)

DZIEŃ 9
Po śniadaniu powrót na brzeg i transfer na lotnisko w Heho, skąd odbędzie się przelot powrotny do Yangon. Po wylądowaniu transfer do hotelu. Po zakwaterowaniu udamy się do Bogyoke Aung San, gdzie na straganach znajdziemy przeróżne wyroby ręczne (bazary pozamykane w poniedziałki i święta państwowe). Tam na pewno każdy znajdzie jakąś ciekawą pamiątkę, którą zabierze ze sobą do Polski, aby wspominać tą wspaniałą podróż. Następnie udamy się do Pagody Chauk Htat Gyi, w której podziwiać można 70m obraz Buddy. Na koniec udamy się drogą wzdłuż jeziora Kandawgyi, gdzie można będzie zrobić zdjęcia Karaweik Hall, aż dotrzemy do Pagody Shwedagon. Późnym popołudniem powrót do hotelu, nocleg. (B)

DZIEŃ 10
Po śniadaniu czas na relaks w oczekiwaniu na transfer na lotnisko w Yangon. Odlot do Polski. (B)

DZIEŃ 11
Przylot do Warszawy.

03.11-11.11.2014 - 10 600 PLN


Cena zawiera: 

  • przeloty na trasach krajowych wraz z opłatami totniskowymi,
  • transfery, przejazdy klimatyzowanym busem oraz rejsy zgodnie z programem
  • zakwaterowanie w hotelach, w pokojach 2 osobowych
  • wyżywenie: śniadania
  • bilety do zwiedzanych obiektów, wymienionych w programie
  • opkiekę anglojęzycznych lokalnych przewodników w trakcie wycieczek
  • opiekę polskojęzycznego pilota
  • ubezpieczenie KL, NNW i bagaż.


UWAGA: pakiet podstawowy zaczyna się dnia 2-go w Yangon i kończy dnia 10-tego.
OFERTA Z DOJAZDEM WŁASNYM - DOŁĄCZ DO IMPREZY Z DOWOLNEJ CZĘŚCI ŚWIATA!

 


 

02.11-12.11.2014 - 14 450 PLN (10 600 PLN + 4 140 PLN*)


Pakiet podstawowy plus:

  • przelot na trasie międzynarodowej Warszawa - Yangon - Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi.


 * ceny biletów lotniczych zostały skalkulowane na dzień przygotowania oferty. Ostateczna cena biletów będzie potwierdzona na 35 dni przed planowanym rozpoczęciem imprezy. Jeśli ostateczna cena biletów będzie wyższa o 20% od zakładanej w dniu rezerwacji klient ma prawo do rezygnacji z imprezy i zwrotu całości wniesionych należności. Z nami zapłacisz rzeczywisty koszt przelotu!

Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi: 3 070 PLN

Małe grupy: 7-12 osób

----------------------------------------------

JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY INDYWIDUALNĄ KALKULACJĄ OFERTY DLA TWOJEJ GRUPY PROSIMY O KONTAKT Z DZIAŁEM ZAMÓWIEŃ GRUPOWYCH:

DLA KLIENTÓW PRYWATNYCH
grupy@kangurtour.com

lub KLIENTÓW FIRMOWYCH:
incentive@kangurtour.com

 

Oferty podobne

SKARBY KOLUMBII od 17 260 PLN

NA GRANICY 2 ŚWIATÓW

SAFARI NURKOWE 21 DNI

SAFARI PO ZACHODNIM WYBRZEŻU od 14 750 PLN

CAIRNS & SYDNEY 14 DNI od 5 300 PLN

Oferty promowane

CAIRNS & SYDNEY 17 DNI od 9 350 PLN

ALEJĄ WULKANÓW od 11 775 PLN

CIEPŁOLUBNY ODKRYWCA od 8 755 PLN

DALEKO OD CYWILIZACJI od 7 570 PLN

TREKKING RORAIMA od 12 200 PLN