Strona główna > Australia i Oceania > > Australia > TOP END & KIMBERLEY SAFARI

TOP END & KIMBERLEY SAFARI

już od
15 350 PLN

zapytanie rezerwacja

Czas trwania: 21 dni

Wyżywienie: wg programu

wylot: bez przelotu

 DARWIN — REZERWAT FOG DAM—PARK NARODOWY KAKADU—MOKRADŁA MAMUKALA—UBIRR—NOURLANGIE ROCK—MAGUK— MOKRADŁA YELLOW WATERS— KATHERINE— PARK NARODOWY NITMILUK—JEZIORO ARGYLE— PARK NARODOWY PURNULULU— WAWÓZ CATHEDRAL— PRZEPAŚĆ ECHIDNA— REZERWAT EL QUESTRO— ŹRÓDŁA ZEBEDEE— GIBB RIVER— WODOSPADY MITCHELL—WYBRZEŻE KIMBERLEY— WĄWÓZ GALVANS— WĄWÓZ BELL— WĄWÓZ WINDJANA— GÓRY KRÓLA LEOPOLDA— TUNNEL CREEK— DERBY— BROOM—PERTH

 

►ZOBACZ VIDEO: PÓŁNOCNE TERYTORIUM

►ZOBACZ VIDEO: DARWIN

►ZOBACZ VIDEO: KAKADU NATIONAL PARK

►ZOBACZ VIDEO: KIMBERLAY

 

DZIEŃ 1
Zbiórka na lotnisku, odprawa oraz wylot w stronę Australii. Międzylądowanie w Azji, kontynuacja lotu do Australii.

DZIEŃ 2
Przylot do Darwin, stolicy północnej Australii położonej nad Cieśniną Clarence. W okolicach Darwin mieszka duża populacja plemion Aborygenów, a sama nazwa miasta pochodzi od słynnego naukowca Charlesa Darwina, twórcy teorii ewolucji. Przywitanie na lotnisku i transfer do centrum miasta. Po drodze, jeśli czas pozwoli, zobaczymy widowiskowy wschód słońca. Przerwa na wczesne śniadanie lub kawę/herbatę (we własnym zakresie), a następnie City Tour miasta Darwin.
Zwiedzimy m.in. Chińską Świątynię, bujne Ogrody Botaniczne, East Point Military Precinct, Stokes Hill i Mooring Basin oraz Muzeum i Galerię Sztuki Terytorium Północnego. Następnie przewidziany jest lunch na katamaranie żeglującym po zatoce Darwin Harbour. Popołudniu zakwaterowanie w hotelu 4*, relaks i czas wolny, nocleg.

►ZOBACZ VIDEO: DARWIN

DZIEŃ 3
Dzień wolny, możliwość skorzystania z ciekawych programów fakultatywnych.

Do wyboru:

CAŁODNIOWA WYPRAWA NA RYBY OCEANICZNE ($265, min. 6 osób)
Dla miłośników wędkowania jest to okazja nie do przepuszczenia. Darwin to jedno z 2 najlepszych miejsc w Australii na wędkowanie, a sama Australia jest ulubionym kierunkiem dla miłośników wędkowania z całego świata. Wskocz więc na pokład wspaniałej, 15 metrowej łodzi Island Selina, na fantastyczny całodniowy połów na tropikalnych dziewiczych wodach. Cel podróży znajduje się 50 mil morskich od brzegu. Wpływamy na obfite łowiska takie jak Lorna Shoals, The Pinnacles, Bass Reaef, by wymienić tylko niektóre. W zależności od fal i pory roku będziemy łowić takie ryby jak makrele, pstrągi koralowe, dorsze, dorada i wiele innych ryb koralowych. Mając do dyspozycji w pełni ocieniony tylny pokład, klimatyzowane pomieszczenia i grilla możecie być pewni, że ta podróż będzie wspaniała. Posiadamy najnowsze technologie wędkarskie jak również wiedzę o lokalnych łowiskach. Doświadczona załoga łodzi jest do Państwa dyspozycji przez cały czas służąc pomocą nawet przy oczyszczaniu i przygotowaniu złowionych ryb do zabrania ze sobą. W cenie rejsu jest śniadanie, lunch, popołudniowa her-batka oraz kolacja BBQ z ryb z własnego połowu.

NOCNY POŁÓW ($165, min. 6 osób)
Darwin słynie nie tylko z wędkarstwa, ale również z pięknych zachodów słońca. Będą mieli Państwo okazje zasmakować obu tych atrakcji w trakcie 5 godzinnego, nocnego połowu. Start ok. 16:30, rejs 14 mil morskich od Zatoki Darwina do Charles Point Fenton Patches. Będziemy tam łowić będziemy takie ryby jak Czarny Jewfish, Złoty Snapper i Dorsz oraz inne egzotyczne ryby zamieszkujące rafę koralową. Opuszczamy zgiełk i światła miasta, rozkoszując się poświatą zachodzącego słońca i łowiąc ryby przy reflektorach umieszczonych na łodzi. Będzie możli-wość przyrządzenia złapanych ryb na grillu. Doświadczona załoga łodzi jest do Państwa dyspozycji w ciągu całego rejsu służąc dobrą radą i pomocą. Cały Twój połów zostanie oczyszczony i przygotowany do zabrania ze sobą.

CROCASAURUS COVE ($32)
Grupa, która pozostanie na lądzie będzie miała okazję wybrać się do oryginalnej restauracji, gdzie można zanurkować w "klatce śmierci" w basenie z krokodylem lub tylko je pooglądać. Będzie również możliwość skosztowania lokalnych przysmaków z mięsa krokodyla z dodatkiem alkoholowych drinków (krokodyl lubi pływać). Obok restauracji jest najlepsza dyskoteka miasta. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 4
Po śniadaniu rozpoczynamy wielkie safari w australijskim outbacku - prywatny 13-sto dniowy Top End & Kimberley Safari. Początkowo kierujemy się wzdłuż autostrady Stuarta do Rezerwatu Fog Dam. Te podmokłe tereny mają znaczenie międzynarodowe ze względu na ich piękno i naturalne ekosystemy. Znajdziemy tu dużą różnorodność fauny, w tym również wiele okazów ptaków, które można tu obserwować przez cały rok. Następnie udamy się do Parku Narodowego Kakadu, wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kakadu to największy park narodowy w Australii, posiada jedne z najlepszych na świecie przykładów aborygeńskiej sztuki naskalnej oraz bogatą różnorodność siedlisk przyrodniczych, zarówno terenów zalewowych jak i lasów sawannowych. Naszym pierwszym przystankiem będą piękne Mokradła Mamukala, gdzie możemy obserwować życie ptaków z platformy widokowej. Po obiedzie kontynuujemy podróż bardziej na północ do Ubirr, gdzie będzie okazja zapoznania się ze sztuką naskalną starożytnych Aborygenów, o której opowie nam przewodnik. Dowiemy się również m.in. o właściwościach leczniczych tutejszych krzewów, zanim dotrzemy na szczyt płaskowyżu, gdzie będzie można odpocząć i cieszyć się spektakularnym widokiem na obszary zalewowe stojąc na krawędzi skarpy na Ziemi Arnhema. W między czasie przerwa na lunch. Na zakończenie dnia rozejrzymy się jeszcze po Punkcie Informacji Turystycznej w Bowali. Zakwaterowanie w bungalowach, kolacja, nocleg.

►ZOBACZ VIDEO: PÓŁNOCNE TERYTORIUM

DZIEŃ 5
Po śniadaniu udamy się w drogę do Nourlangie Rock, pradawnego schronienia Aborygenów, gdzie wybierzemy się na rekonesans po okolicy bogatej w sztukę naskalną. Przewodnik poprowadzi nas ścieżką edukacyjną, zakończoną punktem widokowym Nawalandja. Krótka wspinaczka na punkt widokowy zostanie wynagrodzona przez niesamowity widok roztaczający się ze skarpy. Następnie przejedziemy do Maguk (Wąwóz Barramundi i wodospady). Wzdłuż gruntowej drogi, którą dojedziemy do parkingu znajduje się niezliczona ilość kopców termitów. Stąd przejdziemy się przez las eukaliptusów z gatunku Paperbark, by w końcu dotrzeć do wąwozu. Tutaj, u stóp wodospadu, możemy zażyć orzeźwiającej kąpieli w oczku wodnym. Jeśli czas pozwoli, rozejrzymy się po Centrum Kultury Aborygenów z plemienia Warradjan, by zgłębić tajniki ludu zamieszkującego tereny tego parku. W międzyczasie przerwa na lunch. Na koniec, późno po południu, wejdziemy na pokład łodzi by podziwiać zachód słońca nad mokradłami Yellow Waters. Wody Yellow Waters znajdują się na końcu potoku Jim Jim, dopływu rzeki South Alligator. Jest to największy system rzeczny w Kakadu, składający się z rozległej sieci mokradeł, koryt rzecznych, terenów zalewowych i bagien popowodziowych. W Parku Narodowym Kakadu występuje 30% gatunków australijskich ptaków, z czego przynajmniej 60 z nich występuje na tych mokradłach. Spotyka się tu również wiele krokodyli w swoim naturalnym środowisku, a na równinach zalewowych pasą się bawoły. Nocleg i kolacja w Parku Lakeview, w bungalowach.

►ZOBACZ VIDEO: KAKADU NATIONAL PARK

DZIEŃ 6
Po śniadaniu, z samego rana wyruszymy na południe, opuszczając Kakadu i udamy się w kierunku miasteczka Katherine. Po drodze zatrzymamy się na lunch i popływamy w Leilyn (Wodospady Edith). Leilyn jest częścią Parku Narodowego Nitmiluk i jest dobrze znane ze swoich malowniczych wodospadów i oczek wodnych, a w szczególności świetnego do kąpieli dużego oczka u podstawy skarpy. Po przybyciu do Katherine, udamy się do Wąwozu Nimitluk (Katherine), gdzie znajduje się aż 13 widowiskowych wąwozów, w ciągu wielu milionów lat wyrzeźbionych w skałach przez ulewne deszcze. Wyruszymy tu w 2 godzinny rejs podziwiając piękne otoczenie i odkrywając zwyczaje pierwotnych właścicieli tego obszaru – ludu Jawoyn. Nocleg i kolacja w obozie (stałe namioty) w Wąwozie Nitmiluk.
* Może być dostępna opcja wykupienia noclegu w Maud Creek Lodge lub Ntmiluk Chalets.

DZIEŃ 7
Śniadanie. Dziś udamy się na zachód, po drodze zatrzymując się nad Rzeką Wiktorii, jedną z największych rzek na Terytorium Północnym, gdzie poziom wody zależy od pływów morskich, z mnóstwem słonowodnych krokodyli. Przekroczymy granicę do Zachodniej Australii i przejedziemy nad Jezioro Argyle. W między czasie przerwa na lunch. Tego popołudnia udamy się na rejs po jeziorze, gdzie znajduje się ponad 90 wysp i zatoczek, delektując się cudowną scenerią Gór Carr Boyd. Przy słońcu zachodzącym nad poszarpanymi czerwonymi klifami i lazurową wodą napijemy się lampki szampana i co nieco przekąsimy. Nocleg w obozie – Lake Argyle Resort, w stałych namiotach z prawdziwymi łóżkami i wspólnymi łazienkami.

DZIEŃ 8
Zaraz po śniadaniu wpadniemy do Kununurry po świeże zapasy (z powodu obostrzeń w przewożeniu żywności pomiędzy stanami), by następnie skierować się na południe ku Bungle Bungles. Park Narodowy Purnululu (Bungle Bungles) słynie z liczących ponad 350 milionów lat niezwykłych skalnych kopuł w kształcie ula, wąwozów oraz przepaści. Przerwa na lunch. Tego popołudnia będziemy mieli czas na fakultatywne loty helikopterem (dodatkowy koszt). Nocleg i kolacja w obozie – kemping Bungle Bungles, w stałych namiotach z prawdziwymi łóżkami i wspólnymi łazienkami.

DZIEŃ 9
Śniadanie. Cały dzień spędzimy w Bungle Bungles. Odcinek drogi prowadzącej do parku jest dość wymagający i pokaże nam na czym polega prawdziwa jazda terenowa! Następnie udamy się do Wąwozu Cathedral (Katedralnego), wielkiego naturalnego amfiteatru z fantastyczną akustyką. Wyruszymy na spacer szlakiem „kopuł”, a lunch zjemy w miejscu gdzie roztacza się widok na masyw Bungle Bungles. Tego popołudnia przejdziemy się do Przepaści Echidna (Kolczatki), która jest wąskim wąwozem zbudowanym ze zlepieńców. Podczas wędrówki pięknym szlakiem napotkamy m.in. endemiczne Palmy Livistona. Nocleg i kolacja w obozie – kemping Bungle Bungles, w stałych namiotach z prawdziwymi łóżkami i wspólnymi łazienkami.

DZIEŃ 10
Po śniadaniu wyruszymy z Bungle Bungles i udamy się znów na północ do Rezerwatu El Questro, który liczy ok. 400 tys. hektarów powierzchni. Po drodze zatrzymamy się przy miejscu sztuki aborygeńskiej, które składa się z figurek „klamerkowych” ze Wschodniego Kimberley, figurek Wandjana i stylów współczesnych. W między czasie przerwa na lunch. Po rozbiciu obozu będzie możliwość popływania w skalnych oczkach wodnych – części Rzeki Pentecost. Nocleg i kolacja w obozowisku – kemping El Questro, z toaletami i prysznicami.
* Może być dostępna opcja wykupienia noclegu w bungalowach.

DZIEŃ 11
Śniadanie. Dzień rozpoczniemy od relaksującego skoku do otoczonych palmami termicznych basenów przy Źródłach Zebedee. Następnie wybierzemy się na wędrówkę do Wąwozu El Questro. Szlak prowadzi przez głęboki wąski jar do punktu widokowego otoczonego wysokimi klifami. Trasa ta charakteryzuje się przejrzystymi oczkami wodnymi i bujną tropikalną roślinnością. Przez większą część spaceru korony drzew lasu deszczowego o zróżnicowanym ekosystemie będą skrywać nas w chłodnym cieniu. Po drodze znajduje się kilka miejsc, gdzie można się wykąpać – istnieje możliwość wyboru dłuższej lub krótszej trasy. Po powrocie do obozu na lunch będzie można wykorzystać czas wolny na pływanie, obserwację ptaków, wędrówkę lub relaks na miejscu. Tego popołudnia można się również wybrać na dłuższe wędrówki. Nocleg i kolacja w obozowisku – kemping El Questro, z toaletami i prysznicami.
* Może być dostępna opcja wykupienia noclegu w bungalowach.

DZIEŃ 12
Śniadanie. Opuszczamy El Questro udając się drogą Gibb River. Przejedziemy przez Rzekę Pentecost do punktu widokowego, z którego roztaczają się fantastyczne widoki na rzekę i potężne Góry Cockburn. Zobaczymy także miejsce sztuki z figurkami Wandjana i petrogliyfami (rysunkami naskalnymi). W tym miejscu dawni Aborygeni szukali schronienia i ostrzyli swoje dzidy. Skręcamy na drogę Kalumburu i udajemy się na farmę Drysdale River. W między czasie przerwa na lunch. Nocleg i kolacja w obozowisku – kemping na farmie Drysdale River, z toaletami i prysznicami.
* Może być dostępna opcja wykupienia noclegu w motelu.

DZIEŃ 13
Śniadanie. Dzisiejszy dzień rozpoczynamy spektakularnym 2 godzinnym lotem nad Wodospadami Mitchell i wybrzeżem Kimberley! Trasa lotu prowadzi nad szczytem Mt Hann, Głębokim Wąwozem i Rozpadliną, następnie nad wspaniałym rezerwatem przyrody Prince Regent. Polecimy wzdłuż Rzeki Prince Regent, nad kilkoma wodospadami jak King Cascades, St George Basin, Mt Trafalgar, Prince Frederick Harbour, Hunter River, Donkins Hill Falls i widowiskowymi Mitchell Falls. Jeśli dopisze nam szczęście ujrzymy krokodyle, diugonie i wieloryby. Rozległa, piękna, nienaznaczona ludzką bytnością linia wybrzeża tego dzikiego obszaru jest po prostu oszałamiająca. W całości ujrzeć i docenić można ją tylko z powietrza. To będzie jedna z największych atrakcji w czasie pobytu w Kimberley. Po wylądowaniu skierujemy się ponownie na południe, zatrzymując się na brzegu Rzeki Gibb, by obejrzeć kolejne miejsce sztuki naskalnej. Dotrzemy do drogi Gibb River, która poprowadzi nas do farmy Mt. Barnett i Wąwozu Manning, gdzie rozbijemy obóz. W międzyczasie przerwa na lunch. Resztę popołudnia spędzimy w wąwozie, kąpiąc się i relaksując. Istnieje również możliwość dłuższej wędrówki do Górnych Wodospadów Manning. Nocleg i kolacja w obozowisku – kemping w Wąwozie Manning, z toaletami i prysznicami.

►ZOBACZ VIDEO: KIMBERLAY

DZIEŃ 14
Śniadanie. Naszym pierwszym przystankiem tego dnia będzie Wąwóz Galvans, mały malowniczy jar, otoczony baobabami. Znajduje się tu kilka interesujących naskalnych malowideł, jest to także świetne miejsce do odprężającej kąpieli. Podążamy dalej na zachód do Wąwozu Bell, o którym mówi się, że jest to najbardziej malowniczy wąwóz w całym Kimberley. Tu zjemy lunch, a resztę popołudnia spędzimy pływając i wypoczywając przy wodospadach. Nocleg i kolacja w obozowisku – kemping Silent Grove w Wąwozie Bell, z toaletami i prysznicami.

DZIEŃ 15
Śniadanie. Dziś przekroczymy Góry Króla Leopolda i Napier, by dotrzeć do Wąwozu Windjana, który stanowi część Parku Narodowego Tunnel Creek. Jest to pradawny system koralowych raf dewońskich, miejsce gdzie Rzeka Lennard przebiła się przez pasmo Gór Napier. Po drodze zatrzymamy się w punkcie widokowym w Górach Króla Leopolda. Będzie to świetna okazja do zrobienia wspaniałych zdjęć. Przerwa na lunch. Następnie rozbijemy obóz i pojedziemy do Tunnel Creek, który jest 750 metrowym wapiennym tunelem wyżłobionym przez tysiące lat w paśmie Napier. Zobaczymy stalaktyty i stalagmity, a także wysłuchamy opowieści o Jandamarra, który wykorzystywał ten tunel jako kryjówkę pod koniec XIX wieku. Kolację zjemy podziwiając zachód słońca w Wąwozie Windjana. Nocleg w obozowisku – kemping w Wąwozie Windjana, z toaletami i prysznicami.

DZIEŃ 16
Po śniadaniu udamy się na przechadzkę do Wąwozu Windjana by zobaczyć skamieniały system raf koralowych. W tym miejscu często można napotkać słodkowodne krokodyle wygrzewające się na brzegach rzeki. Istnieje również możliwość, by udać się dłuższym szlakiem do końca wąwozu. Ostatni odcinek naszej wyprawy wzdłuż Rzeki Gibb poprowadzi nas w kierunku miasteczka Derby, gdzie zatrzymamy się przy więzieniu stworzonym w pniu wielkiego baobabu. W między czasie przerwa na lunch. Następnie udamy się do Broome. Dotrzemy tam późnym popołudniem, gdzie zostaniemy dowiezieni do hotelu. Nocleg w 4* hotelu w Broome.

DZIEŃ 17
Śniadanie. Wolny dzień wypoczynku w komforcie 4* hotelu. Okazja do spaceru i kąpieli na miejscowych plażach. Nocleg.

DZIEŃ 18
Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Perth. Lądowanie w Perth. Zwiedzanie głównych atrakcji w centrum Perth. Nocleg w 4* hotelu.

DZIEŃ 19
Śniadanie. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

DZIEŃ 20
Przylot do Polski.

TERMINY USTALANE INDYWIDUALNIE

Cena od: 15 350 PLN*

Cena zawiera:

 • 2 noclegi w hotelu w Darwin
 • 2 noclegi w Bush Bungalows
 • 4 noclegi w stałych obozowiskach
 • 2 noclegi w 4* hotelu w Broom
 • wyżywienie wg programu
 • wyłączność na korzystanie z lukusowego auta 4x4 z profesjonalnym kierowcą-przewodnikiem oraz specjalnie przygotowanej przyczepy
 • 2 godz. rejs przy zachodzącym słońcu nad mokradłami Yellow Waters
 • 2 godz. rejs Wąwozem Nitmiluk
 • 2 godz. lot nad Wodospodami Mitchell i Wybrzeżem Kimberley
 • opłaty kampingowe i wynajęcie sprzętu
 • bilet wstępu do PN Kakadu
 • rejs przy zachodzie słońca po jeziorze Argyle
 • transfery i przejazdy zgodnie z programem
 • opieka anglojęzycznego pilota-przewodnika
 • ubezpieczenie NNW i KL

UWAGA: Pakiet podstawowy zaczyna się dnia 2-go w Darwin i kończy dnia 19-go w Perth.
OFERTA Z DOJAZDEM WŁASNYM - DOŁĄCZ DO IMPREZY Z DOWOLNEJ CZĘŚCI ŚWIATA!

* Cena orientacyjna skalkulowana dla grupy 20osobowej.

DOPŁATA DO SGL: 3 250 PLN

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • pośrednictwa wizowego
 • wycieczek fakultatywnych
 • świadczeń nie wymienionych w programie
 • przelotów międzynarodowych i krajowych wraz z opłatami lotniskowymi.

-------------------------------------------------------------------------


JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY INDYWIDUALNĄ KALKULACJĄ OFERTY DLA TWOJEJ GRUPY PROSIMY O KONTAKT Z DZIAŁEM ZAMÓWIEŃ GRUPOWYCH:

DLA KLIENTÓW PRYWATNYCH
grupy@kangurtour.com

lub KLIENTÓW FIRMOWYCH:
incentive@kangurtour.com