Strona główna > Australia i Oceania > > Australia > SAFARI PO ZACHODNIM WYBRZEŻU

SAFARI PO ZACHODNIM WYBRZEŻU

już od
14 750 PLN

zapytanie rezerwacja

Czas trwania: 19 dni

Wyżywienie: wg programu

wylot: bez przelotu, z Warszawy

 PERTH—ROTTNEST—LANCELIN— PARK NARODOWY NAMBOUNG i PINNACLES— GERALDTON— HUTT LAGOON— RÓŻOWE JEZIORO— PARK NARODOWY KALBARRI— WĄWOZY RZEKI MURCHISON— NATURES WINDOW— ROSS GRAHAM—HAWKES HEAD— Z-BEND— MONKEY MIA— DOLPHIN BEACH— DENHAM— PARK NARODOWY FRANCOIS PERONA— EAGLE BLUFF— SHELL BEACH— HAMELIN POOL— CORAL BAY— PARK MORSKI RAF NINGALOO — PILBARA— PARK NARODOWY KARIJINI— HANDRAIL POOL—JUNCTION POOL— OXER—WĄWÓZ DALES— WODOSPADY FORTESCUE— FERN POOL— CIRCULAR POOL—WĄWÓZ HAMERSLEY— PORT HEADLAND— MARRAPIKURIYA— EIGHTY MILE BEACH—BROOM

 

►ZOBACZ VIDEO: ZACHODNIE WYBRZEŻE

►ZOBACZ VIDEO: PÓŁNOCY-ZACHÓD

►ZOBACZ VIDEO: POŁUDNIOWY-ZACHÓD

 

DZIEŃ 1
Wylot z Polski.

DZIEŃ 2
Położone na zachodnim wybrzeżu Australii, Perth jest jednym z najbardziej słonecznych miast kraju, z pięknymi plażami pokrytymi białym piaskiem, naturalnymi terenami zielonymi i malowniczym centrum położonym na brzegach rzeki Swan. Perth jest stolicą stanu Zachodnia Australia i liczy niecałe 2 mln mieszkańców. Powitanie na lotnisku, a następnie prywatny transfer do hotelu 4*. Wypoczynek po podróży.

DZIEŃ 3
Śniadanie. Przed południem zwiedzimy Perth. Zobaczymy Stary Browar Swan i Królewski Klub Jachtowy w Perth, swego czasu przechowywano tu słynne trofeum żeglarskie Puchar Ameryki. By zobaczyć panoramę miasta i rzeki udamy się do Kings Park, gdzie można pospacerować wśród bujnej roślinności. Odwiedzimy historyczny port – Fremantle, zobaczymy doki, marinę i urocze budynki zbudowane z piaskowca. Następnie udamy się do Swan Valley by wpierw degustować wspaniałe lokalne wina w Sandalford Winery, a potem popróbować wyrabianych na miejscu czekolad w Margaret River Chocolate Factory. Po degustacji smakołyków, w dobrych humorach udamy się do Rezerwatu Caversham na bliskie spotkanie ze zwierzętami, takimi jak kangury, emu i wombaty. Dla chętnych puchaty koala zapozuje do wspólnego zdjęcia! Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie. Cały dzień spędzimy na pięknej podzwrotnikowej wyspie Rottnest, położonej niedaleko wybrzeża. Wpierw popłyniemy statkiem wycieczkowym po rzece Swan do Fremantle, gdzie przesiądziemy się na szybki prom, który w niedługim czasie przewiezie nas na wyspę. Będziemy mogli udać się na wędrówkę po ustronnych plażach i trudno dostępnych piaszczystych zatoczkach. Po pysznym lunchu przewodnik oprowadzi nas po wyspie. Istnieje możliwość wynajęcia roweru na miejscu i zwiedzania tej malowniczej wyspy wzdłuż jej brzegów własnym tempem na 2 kółkach. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 5
Dziś zaczyna się wielkie 13-dniowe safari w aucie z napędem na 4 koła, wzdłuż zachodniego wybrzeża aż do Broome. Po wczesnym śniadaniu wyruszamy z hotelu i kierujemy się na północ. W Lancelin znajdują się największe w Zachodniej Australii piaszczyste wydmy o 45 stopniowym kącie nachylenia zboczy. Po rzuceniu okiem na wydmy i po rozejrzeniu się wokół z ich szczytów, ruszamy w dalszą drogę wzdłuż Oceanu Indyjskiego, by dotrzeć do miejscowości Cervantes. Naszym celem jest Park Narodowy Nambung i Pinnacles. Te niesamowite naturalne struktury wapienne, liczące nieraz i 5 m wysokości, zostały uformowane ok. 25 do 30 tys. lat temu, po tym jak poziom morza uległ obniżeniu, a cofająca się woda odsłoniła złoża muszli morskich. Przez tysiące lat silne wiatry oceaniczne wywiały otaczający piasek, wystawiając wapienne kolumny na działanie żywiołów. Tysiące kolumn wystających z wciąż przesuwającego się żółtego piasku przypomina krajobraz z filmu science-fiction. Zobaczymy Pinnacles z punktu widokowego Pinnacles, a szlak o długości 1,2 km poprowadzi nas do kolejnego punktu widokowego nad pustynią. W między czasie przerwa na lunch. Ostatnim etapem dzisiejszego dnia będzie bardzo widowiskowa przejażdżka wzdłuż wybrzeża do Geraldton. Resztę popołudnia spędzimy odpoczywając w naszym obozie, usytuowanym tuż przy plaży w Geraldton. Nocleg i kolacja w obozowisku – Sunset Beach Holiday Park, Geraldton.
* Istnieje możliwość noclegu w domkach z łazienką za dodatkową opłatą – zaleca się sprawdzenie dostępności podczas wykonywania rezerwacji.

DZIEŃ 6
Po śniadaniu ruszamy w dalszą drogę wzdłuż Koralowego Wybrzeża do Hutt Lagoon w Port Gregory. Piękna widokowa droga zaprowadzi nas na bezkresną białą plażę i do Różowego Jeziora. Różowe Jezioro swą nazwę zawdzięcza niesamowitemu różowemu kolorowi wody, który jest spowodowany kwitnącymi algami. Są one wydobywane z jeziora i sprzedawane jako suplementy diety. Dziś zobaczymy Nadmorskie Wąwozy w Parku Narodowym Kalbarri. Należą do nich Red Bluff, Pot Alley Gorge, Rainbow Valley, Eagle Gorge, Shell House, Mushroom Rock (3 kilometrowy szlak wokół) i najbardziej spektakularne ze wszystkich – Island Rock i Natural Arch. Można stąd podziwiać cudowne widoki tego poszarpanego kawałka wybrzeża. Ocean wyciął z tego miejsca wielkie kloce miękkiej wapiennej skały i stworzył wysokie formacje klifowe dochodzące do 100 m wysokości. Poza tym można tu ujrzeć dziwne skaliste formy, niedostępne plaże i wielokolorowe warstwy piasków i mułów sprasowanych w skale. W tym parku narodowym nie ma kempingów więc dziś wieczorem rozbijemy obóz na pobliskiej 150-letniej, lecz wciąż działającej farmie bydła Murchison House. Jest to jedna z najstarszych i największych farm w Zachodniej Australii. Przerwa na lunch. Po południu, w zależności od czasu, możemy mieć możliwość pospacerowania wokół starych zabudowań gospodarskich. Poczuć historię i atmosferę tego miejsca, a także wejść do jednej z najstarszych w Zachodniej Australii szop, gdzie wciąż strzyże się owce. Na farmie żyją oczywiście najróżniejsze zwierzęta gospodarskie. Na terenie farmy rozrzucona jest fascynująca kolekcja starych pojazdów wojskowych, maszyn do prac ziemnych, zabytkowych samochodów i urządzeń rolniczych. Wszystkie te maszyny były kiedyś wykorzystywane na farmie i są przykładem jej rozwoju od 1860 r. po dzień dzisiejszy. Nocleg i kolacja w obozowisku – farma Murchison House, z toaletami i prysznicami.
* Istnieje możliwość noclegu w Pokojach Postrzygaczy ze wspólną łazienką, za dodatkową opłatą – zaleca się sprawdzenie dostępności podczas wykonywania rezerwacji.

DZIEŃ 7
Śniadanie. Od rana udajemy się na eksplorację Parku Narodowego Kalbarri. Jadąc przez park zobaczymy Wąwozy Rzeki Murchison ostro przecinające Piaszczystą Równinę od szosy do miasteczka Kalbarri. Ocenia się, że te skaliste ściany uformowane z piaskowca, powstały ponad 400 mln lat temu na płyciznach pradawnego morza. W wielu miejscach wzdłuż rzeki można ujrzeć skamieliny morskie. Pofalowana powierzchnia jest dobrze widoczna przy Natures Window (Oknie Natury), uformowanym miliony lat temu przez fale przepływające w płytkiej wodzie ówczesnego morza. Odwiedzimy punkty widokowe Ross Graham i Hawkes Head, by ujrzeć szeroką panora-mę nad Wąwozem Rzeki Murchison. Dalej na północ odwiedzimy także The Lo-op, Z-Bend i Natures Window. 400 metrowy spacer z parkingu The Loop zaprowadzi nas do jednej z najbardziej charakterystycznych naturalnych atrakcji Zachodniej Australii – Natures Window. Skała ta, uformowana w sposób naturalny w kształcie łuku, tworzy swoistą ramę dla rozpościerającego się za nią widoku na rzekę – jest to świetne miejsce na fotografię. Punkt widokowy Z-Bend jest przez wielu uważany za oferujący najlepszy widok w całym parku. Można się tam dostać krótkim, 500 metrowym, szlakiem rozpoczynającym się na parkingu. Spoglądając w dół można ujrzeć jak ściany wąwozu spadają 150 m ku rzece, gdzie nadrzeczne eukaliptusy tworzą uderzający kontrast na tle ziemistych piaskowców Tumblagooda. W międzyczasie przerwa na lunch. Następnie wyjeżdżamy z parku w kierunku południowo-wschodnim podążając w ku miasteczku Monkey Mia, które leży na terenie Światowego Dziedzictwa Shark Bay, znanego ze swojej niewiarygodnej różnorodności przyrodniczej. Zamieszkują tu m.in. żółwie morskie, delfiny, wieloryby, diugonie, najróżniejsze inne mniejsze morskie stworzenia, a także wiele gatunków traw morskich. Nocleg i kolacja w obozowisku – Monkey Mia Resort, z toaletami i prysznicami (2 noce).
* Istnieje możliwość noclegu w pokojach Garden Villa z łazienką (lub innych typach pokojów), za dodatkową opłatą – zaleca się sprawdzenie dostępności podczas wykonywania rezerwacji.

DZIEŃ 8
Po śniadaniu, z samego rana udamy się na Dolphin Beach (Plażę Delfinów), a być może uda nam się ujrzeć delfiny butlonosy, które regularnie każdego dnia odwiedzają tą piękną plażę od ponad 40 lat. Delfiny przypływają kilka razy w ciągu dnia, lecz karmienie odbywa się tylko przed południem pomiędzy 8 rano, a 12. Dzieje się tak dlatego, by zachęcić te sympatyczne ssaki do spędzania więcej czasu z dala od brzegu, co jest ich normalnym trybem życia. Każdego rana mogą być nawet 3 karmienia delfinów, lecz nie ma na to określonej godziny, co ma je zachęcić do jak najbardziej naturalnego zachowania. Po zabawach z delfinami przerwa na lunch. Pozostałą część dnia przeznaczymy na zwiedzanie Monkey Mia i Denham. W Denham znajduje się Park Oceaniczny z ekologicznym interaktywnym akwarium, gdzie można zobaczyć, dotknąć i dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy o fascynujących stworzeniach morskich zamieszkujących ten obszar. Fakultatywnie (na własny koszt) istnieje możliwość wykupienia lotów widokowych, rejsów statkiem, przejażdżki na wielbłądzie, możemy odwiedzić Centrum Nauki i Odkryć Shark Bay lub farmę Black Pearl, posłuchać aborygeńskiego przewodnika, który opowie nam o kulturze miejscowych ludów. Poza tym możemy udać się na spacer lub po prostu poleżeć sobie na plaży! Nocleg i kolacja w obozowisku – Monkey Mia Resort, z toaletami i prysznicami.

DZIEŃ 9
Tego ranka, po śniadaniu, mamy kolejną szansę ujrzeć delfiny, a następnie udajemy się do Parku Narodowego Francois Perona. Rozejrzymy się wokół Homestead Precinct, który niegdyś był farmą owiec. „Gorąca Wanna” to popularny przystanek na relaks i kąpiel w gorących wodach artezyjskich, którymi kiedyś pojono zwierzęta gospodarskie. Rzucimy jeszcze tylko okiem na Denham, po czym jedziemy do Little Lagoon na lunch. Następnie kierujemy się na południe poprzez Przylądek Peron, wzdłuż pięknej nadbrzeżnej drogi do Eagle Bluff (Orle Urwisko), które swą nazwę zawdzięcza orłom morskim gnieżdżącym się na skalistej wysepce niedaleko brzegu. Ze ścieżki ujrzymy hałdę soli Useless Loop, a być może uda nam się wypatrzeć jakieś wodne stworzenia w przejrzystych błękitnych wodach Shark Bay. Widoki zapierają po prostu dech w piersi! Nieco dalej znajduje się Shell Beach (Muszelkowa Plaża), która składa się z niezliczonej ilości maleńkich muszelek, tworzących ogromne pagórki o wysokości do 10 metrów – widok jest niesamowity i z pewnością będziemy potrzebować okularów przeciw-słonecznych, gdyż biel w pełnym słońcu poraża oczy. Głębiej w kierunku lądu, warstwy muszelek zostały zbite i scementowane razem tworząc pewien rodzaj skały. Bloki tej skały były używane do budowy jednych z pierwszych budynków w Shark Bay, takich jak np. Kościół św. Andrzeja w Denham. Niedaleko stąd, w pobliżu dawnej stacji telegrafu, znajduje się kamieniołom skąd wydobywane były muszelkowe skały.
Nocleg i kolacja w obozowisku – farma Hamelin, z toaletami i prysznicami.
* Istnieje możliwość noclegu w pokojach ze wspólną łazienką, za dodatkową opłatą – zaleca się sprawdzenie dostępności podczas wykonywania rezerwacji.

DZIEŃ 10
Po śniadaniu pierwszą rzeczą, którą ujrzymy dziś rano są stromatolity – najstarsze żywe organizmy na naszej planecie. Pojawiły się one po raz pierwszy ok. 3,5 mld lat temu. Hamelin Pool jest najlepszym miejscem na świecie do ich obserwacji, jako, że woda morska w tym miejscu jest dwa razy bardziej słona niż normalnie. Możemy też odwiedzić pobliską stację telegraficzną, wraz z pocztą i mieszka-niem poczmistrza. Jest to jeden z nielicznych istniejących jeszcze reliktów całego łańcucha stacji, który kiedyś sięgał od Wyndham, na dalekiej północy stanu, do Albany, na jego dalekim południu. Na długo przed odkryciem stromatolitów, Hamelin Pool był ważnym centrum trans-portu i komunikacji, a znajdujące się tu budynki wpisano do rejestru zabytków i przekształcono w muzeum. W między czasie przerwa na lunch. Następnie wyjeżdżamy z Hamelin w kierunku Coral Bay, przejeżdżając po drodze przez miasteczko Carnarvon. Po drodze zatrzyma-my się na punkcie widokowym White Bluff, by podziwiać oszałamiający widok na zatokę. Coral Bay to mały, lecz malowniczy kurort, gdzie koralowe ogrody rozpościerają się już kilka metrów od dziewiczej plaży pokrytej białym piaskiem. Możemy tu popływać lub ponurkować z rurką w Paradise Beach lub Bills Bay. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą) proponujemy wybrać się na przejażdżkę quadem, polatać samolotem, by z góry zobaczyć te cuda natury, lub wynająć podwójne kajaki morskie będące świetnym sposobem na zobaczenie małych osłoniętych lagun, gdzie woda rzadko przekracza 3 metry głębokości. W Coral Bay żyje także kolonia rekinów rafowych – tylko 20 min spacerkiem na północ od głównej plaży (Main Beach). Można tu również zaobserwować wielkie płaszczki o rozpiętości kilku metrów. Z Coral Bay jedziemy dalej na północ w kierunku Exmouth, a następnie na farmę Bullara u nasady Zatoki Exmouth. Nocleg i kolacja w obozowisku – farma Bullara, z toaletami i prysznicami (3 noce).

DZIEŃ 11
Śniadanie. Dziś będziemy eksplorować Park Morski Rafy Ningaloo. Ningaloo jest największą przybrzeżną rafą koralową w Australii. Jest to jedyna na świecie duża rafa znajdująca się tak blisko lądu. Zaledwie 100 metrów od brzegu w najbliższym miejscu, a mniej niż 7 km w najdalszym. Zarówno płytkie laguny uformowane przez rafę, jak i głębsze wody dalej od brzegu, tworzą zróżnicowaną paletę ekosystemów dla ogromnej ilości barwnych korali i ponad 500 gatunków ryb. Inne stworzenia zamieszkujące park to np. rekiny wielorybie (największe ryby na świecie), żółwie, diugonie, delfiny, płaszczki i humbaki. Do parku morskiego dostajemy się przez zachodnią część Parku Narodowego Cape Range, gdzie widowiskowe skaliste wąwozy, wycięte przez pradawne rzeki, docierają do jednego z najbardziej dziewiczych i pięknych wybrzeży na świecie. Obszar ten jest znany z uderzającego kontrastu pomiędzy czystym błękitnym niebem, rafą koralową, piaszczystymi plażami i dziką scenerią otaczających je terenów. Mamy cały dzień, by zwiedzić to oszałamiające wybrzeże, gdzie możemy ponurkować z rurką, popływać i odpoczywać na plaży. Na rafie żyje 250 gatunków korali, które często formują ogrody w płytkich lagunach. Żółwie Zielone mają tu swoją wylęgarnię, diugonie pasą się trawą morską, niezliczone stadka kolorowych rybek pływają wśród korali, a czasem majestatycznie przepłynie wielka płaszczka, rekin lub przemknie zwinny delfin. W międzyczasie przerwa na lunch. Popularne plaże w okolicy to: Lakeside, Pilgramunna, Turquoise Bay i Sandy Bay. Poza plażami możemy także odwiedzić Centrum Turystyczne Milyering, obserwować ptaki w Mangrove Bay, lub wybrać się do Oysters Stacks, które składają się z pięciu odizolowanych wysepek wynurzających się z rafy. Nie jest to może świetne miejsce do pływania z rurką, ale warto je zobaczyć, jako że dosłownie pokryte są ostrygami. Nocleg i kolacja w obozowisku – farma Bullara, z toaletami i prysznicami.
* Zaleca się używanie obuwia do spaceru po rafie, gdzie występują też parzące wodorosty, a niektóre z żyjątek są jadowite.

DZIEŃ 12
Śniadanie. Dzień fakultatywny – można wykupić dodatkowe atrakcje jak np. rejs łodzią, rejs łodzią ze szklanym dnem, wyprawa na ryby, nurkowanie z butlą. Większość rejsów odpływa z Bundegi Beach (na krawędzi Rafy Ningaloo), lub w Tantabiddi po zachodniej stronie przylądka, które same w sobie warte są odwiedzenia. Chętni mogą udać się do Centrum Edukacji o Żółwiach Jurabi położonego naprzeciwko popularnych miejsc lęgowych dla 3 z 7 gatunków żółwi morskich występujących na świecie. Odwiedzimy również Latarnię Morską Vlamingh Head, która stoi w najbardziej na północ wysuniętej części Parku Narodowego Cape Range. Góruje ona nad Lighthouse Bay oferując panoramiczny widok Rafy Ningaloo. Jeśli będziemy mieli szczęście, ujrzymy humbaki migrujące z młodymi na południe, do swoich antarktycznych żerowisk. W międzyczasie przerwa na lunch. Nocleg i kolacja w obozowisku – farma Bullara, z toaletami i prysznicami.

DZIEŃ 13
Śniadanie. Dzisiejszego dnia opuszczamy farmę Bullara i kierujemy się na wschód, oddalając się od wybrzeża. Wpierw podążamy nadbrzeżną szosą, a następnie zagłębiamy się w region Pilbara, przejeżdżając po drodze przez Góry Hamersley i miasteczko Paraburdoo. W międzyczasie przerwa na lunch. Nocleg i kolacja w obozowisku – kemping w Tom Price Tourist Park, z toaletami i prysznicami.
* Istnieje możliwość noclegu w domkach z łazienką, za dodatkową opłatą – zaleca się sprawdzenie dostępności podczas wykonywania rezerwacji.

DZIEŃ 14
Po śniadaniu udajemy się do Parku Narodowego Karijini w Górach Hamersley. Jest to drugi co do wielkości park narodowy w Zachodniej Australii, o powierzchni 627.442 tys. ha, spektakularnej, dzikiej scenerii, pełnego pradawnych formacji geologicznych i całego wachlarza pustynnych ekosystemów. Potężne góry i skarpy wyrastają wprost z płaskich dolin. Wysoki płaskowyż pocięty jest zapierającymi dech w piersiach wąwozami, a kamieniste, porośnięte drzewami, rzeki okresowe wiją się poprzez pokrytą czerwonym pyłem równinę. Powolny proces erozji wyrzeźbił ten złożony krajobraz ze skał, których wiek dochodzi do 2 mld lat. W parku tym występuje wiele różnorodnych ekosystemów, które dają schronienie zwierzętom tu żyjącym, takim jak wiele gatunków ptaków, gryzoni, drapieżnych torbaczy, kangurów czerwonych, walabii, nietoperzy, psów dingo, gadów i płazów jak żaby, gekony, goanny czy jaszczurki. Tereny te usiane są także kopcami termitów. Udajemy się zatem na zwiedzanie parku, dotrzemy do punktu widokowego Joffre, do którego doprowadzą nas skalne schody. Ujrzymy tam malowniczy, zakrzywiony wodospad tworzący naturalny amfiteatr. Popołudnie spędzimy m.in. w oczku wodnym Handrail Pool oraz w Junction Pool, a z punktu widokowego Oxer będziemy podziwiać piękne widoki na skrzyżowaniu czterech potężnych wąwozów – panorama, którą tu zobaczymy należy do najbardziej oszałamiających widoków w całej Zachodniej Australii. W międzyczasie przerwa na lunch. Nocleg i kolacja w obozowisku – kemping w Karijini Eco Retreat, z toaletami i prysznicami (2 noce).
* Istnieje możliwość noclegu w luksusowych ekonamiotach z łazienką, za dodatkową opłatą – zaleca się sprawdzenie dostępności podczas wykonywania rezerwacji.

DZIEŃ 15
Wczesne śniadanie. Rozpoczynamy dzień w punkcie widokowym Knox, dokąd zejdziemy po stopniach, by podziwiać panoramę okolicy, szczególnie piękną w świetle poranka. Po krótkiej wizycie w Centrum Turystycznym parku, udamy się w jego zachodnie rejony, rozpoczynając naszą wycieczkę od Wąwozu Dales, a następnie zatrzymamy się przy wodospadach Fortescue, z oczkami wodnymi Fern Pool i Circular Pool. Tu zabawimy przez cały dzień, pluskając się w wodzie u stóp wodospadów, wśród zielonych paproci i innej bujnej roślinności porastającej obrzeża tych zbiorników wodnych. W międzyczasie przerwa na lunch. Nocleg i kolacja w obozowisku – kemping w Karijini Eco Retreat, z toaletami i prysznicami.

DZIEŃ 16
Śniadanie. Wyjeżdżamy z parku w kierunku północnym, więc jest to ostatnia okazja, by zanurzyć się w orzeźwiających wodach Wąwozu Hamersley, przy wodospadzie. Miejsce to wyróżnia się niesamowitymi kolorowymi wstęgami rudy żelaza zatopionymi w skałach niemal tak starych jak sama Ziemia. Stąd udajemy się do Port Headland, jednego z największych i najbardziej ruchliwych portów przeładunkowych rudy żelaza na świecie. Gdy tylko dotrzemy do miasteczka, zatrzymamy się na brzegu morza, w parku Marrapikurinya, by dobrze przyjrzeć się pracującemu pełną parą portowi. W międzyczasie przerwa na lunch. Nocleg i kolacja w pokojach ze wspólną łazienką w Cooke Point Holiday Park w Port Headland.

DZIEŃ 17
Śniadanie. Wyjeżdżając rankiem z Port Headland, zatrzymamy się przy moście Redbank, który jest świetnym punktem widokowym na pociągi BHP Billiton, transportujące rudę żelaza z Mount Whaleback w miasteczku Newman do portu. Są to jedne z najdłuższych pociągów na świecie, nieraz osiągające 3 km długości. Z tego miejsca widać również dobrze górującą nad okolicą hałdę soli Dampier Salt. Ostatni etap naszej podróży prowadzi do Broome. Po drodze zjemy lunch na dziewiczej Eighty Mile Beach Osiemdziesięcio Milowa Plaża, gdzie Wielka Pustynia Piaszczysta spotyka się z Oceanem Indyjskim. Obszar ten zamieszkuje ok. 400 tys. ptaków, z tego powodu znajduje się on pod ochroną. Do Broome docieramy późnym popołudniem i zostajemy przewiezieni do naszego hotelu. Okazja na zwiedzanie przepięknych okolicznych plaż, opalanie się, czy kąpiel w Oceanie Indyjskim. Nocleg w hotelu 4*.

DZIEŃ 18
Śniadanie. Dalsze poranne wypoczywanie i kąpiele na plażach w Broome. Transfer na lotnisko. Wylot do Perth. Na lotnisku w Perth, przechodzimy do międzynarodowego terminala. Okazja na posiłek. Odprawa i wylot do Warszawy.

DZIEŃ 19
Lądowanie w Warszawie.

TERMINY USTALANE INDYWIDUALNIE

Orientacyjna cena: 14 750 PLN*

Cena zawiera:

 • 3 noclegi w hotelu 4* w Perth
 • 1 nocleg w obozowisku Sunset Beach Holiday Park
 • 1 nocleg w obozowisku na farmie Murchison House
 • 2 noclegi w obozowisku Monkey Mia Resort
 • 1 nocleg w obozowisku na farmie Hamelin
 • 3 noclegi w obozowisku na farmie Bullara
 • 1 nocleg na kempingu w Tom Price Tourist Park
 • 2 noclegi na kempingu
 • 1 nocleg w pokojach ze wspólną łazienką w Cooke Point Holiday Park w Port Headland.
 • 1 nocleg w hotelu 4* w Broom
 • wyżywienie zgodnie z ofertą
 • miejsce siedzące w aucie typu 4x4
 • opieka profesjonalnego kierowcy-pilota
 • wyposażenie sprzętu campingowego wraz z opłatami
 • campingowymi
 • bilety wstępów do parków narodowych
 • korzystanie ze sprzętu do snorkelingowego (maska i fajka, bez płetw)
 • korzystanie z wędki i przynęty
 • wszystkie transfery i przejazdy zgod-nie z programem
 • ubezpieczenie NNW i KL

Uwaga: pakiet podstawowy zaczyna się dnia 2-go w Perth i kończy dnia 18-tego w Broom.
OFERTA Z DOJAZDEM WŁASNYM - DOŁĄCZ DO IMPREZY Z DOWOLNEJ CZĘŚCI ŚWIATA!

* Cena orientacyjna skalkulowana dla grupy  20osobowej.  

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • pośrednictwa wizowego
 • wycieczek fakultatywnych
 • świadczeń nie wymienionych w programie
 • przelotów międzynarodowych i krajowych wraz z opłatami lotniskowymi.

 -------------------------------------------------------------------------


JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY INDYWIDUALNĄ KALKULACJĄ OFERTY DLA TWOJEJ GRUPY PROSIMY O KONTAKT Z DZIAŁEM ZAMÓWIEŃ GRUPOWYCH:

DLA KLIENTÓW PRYWATNYCH
grupy@kangurtour.com

lub KLIENTÓW FIRMOWYCH:
incentive@kangurtour.com