Strona główna > Australia i Oceania > > Australia > SAFARI PRZEZ ŚRODEK AUSTRALII 2

SAFARI PRZEZ ŚRODEK AUSTRALII 2

już od
15 895 PLN

zapytanie rezerwacja

Czas trwania: 22 dni

Wyżywienie: according to program

wylot: no flight

ADELAJDA - BAROSSA VALLEY - MENGLER HILL - HAHNDORF - WYSPA KANGURA - STOKES BAY - GÓRY FLINDERSA - WILPENA POUND - SZLAK OODNADATTA - COOBERY PEDY - FINKE - ULURU - KATA TJUDA - KINGS CANYON - ALICE SPRINGS - SYDNEY - GÓRY BŁĘKITNE

►ZOBACZ VIDEO: WYSPA KANGURA
►ZOBACZ VIDEO: AYERS ROCK
►ZOBACZ VIDEO: SYDNEY
►ZOBACZ VIDEO: PARK NARODOWY GÓR BŁĘKITNYCH

DZIEŃ 1
Zbiórka na lotnisku w Warszawie, wylot do Australi z międzylądowaniem w Azji.

DZIEŃ 2
Wieczorem lądowanie w Adelaide, prywatny transfer grupy do hotelu na zasłużony wypoczynek.

DZIEŃ 3
Późne śniadanie. Następnie jedziemy na wycieczkę po Adelajdzie. Zobaczymy kluczowe obiekty miasta – North Terrace, Katedrę Św. Piotra, Plac Wiktorii. Zatrzymamy się również w Fabryce Czekolady Haigh’s. Jednym z fascynujących miejsc gdzie możemy się zapoznać z kulinarnymi preferencjami Australijczyków będzie Adelaide Market, który jest targiem spożywczym pełnym lokalnych produktów (jeśli ten dzień wypadnie w niedzielę lub poniedziałek, zwiedzanie nastąpi innego dnia). Następnie pojedziemy do Glenelg – dzielnicy plażowej gdzie możemy pospacerować wzdłuż wybrzeża oświetlonego zwykle pełnym słońcem.Kolacja w Domu Polskim. Powrót do hotelu i nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie. Wyjazd do słynnego regionu Barossa Valley, gdzie produkowane są światowej sławy australijskie wina. Po drodze przejedziemy przez Adelajdę w kierunku północnym. Zauważymy jak powoli zmienia się krajobraz, w miarę zbliżania się do celu naszej podróży. Nasze pierwsze kroki skierujemy do Centrum dla Zwiedzających w słynnej winnicy Jacob's Creek, zdobywcy wielu nagród winiarskich. Będziemy mieli okazję posmakować ich słynnych wyrobów podczas specjalnie przygotowanej degustacji, zwiedzić pobliskie plantacje i składy wina oraz rozkoszować się poranną herbatką z widokiem na rozległe winnice. Opuszczamy winnice Jacob's Creek i przejeżdżamy na punkt widokowy Mengler Hill, skąd roztaczają się rozległe widoki na dolinę i na Saltram Wine Estate w Angaston. Zapoznamy się tu ze 150 letnią historią tej winnicy oraz spróbujemy niektórych gatunków wytwarzanych w tym miejscu wysokogatunkowych win. Po jakże przyjemnej degustacji trunków udamy się do restauracji South Australian Company Store and Kitchen na przepyszny lunch. Serwowane są tu lokalne produkty, a sposób ich przyrządzenia jest specyficzny dla tego regionu. Posilimy się wybornym, wliczonym w cenę, dwudaniowym lunchem (wraz z dużym talerzem ze specjałami), a do tego będziemy mogli spróbować wina z dwóch butikowych miejscowych winnic.
Po południu przejedziemy przez malowniczy obszar wzgórz Adelaide Hills, gdzie zatrzymamy się na chwilę przy Drzewie Rodziny Herbig w Springton. Ten pusty w środku pień służył jako „dom” dla Friedricha i Caroline Herbig oraz dwójki z ich 16 dzieci aż do roku 1860 r. Następnie przyjedziemy do miasteczka Hahndorf (najstarszej niemieckiej osady w okolicach Adelajdy), gdzie będziemy mieli możliwość wyboru pomiędzy kolejną degustacją wina w małej winiarni RockBare lub spędzeniem tego czasu na samodzielnym zwiedzaniu głównej ulicy Hahndorf. Znajdziemy tu wiele sklepików i galerii pełnych miejscowych dzieł sztuki, wyrobów rzemieślniczych, lokalnych przysmaków, a także pubów z niemieckim piwem. Powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie. Wyjazd na Wyspę Kangura. Opuszczamy Adelajdę kierując się przez region winnic McLaren Vale oraz wzgórza Półwyspu Fleurieu do Przylądka Jervis. Nowoczesnym i komfortowym promem przeprawimy się na Wyspę Kangura. Posiada on pokład widokowy pozwalający na podziwianie uroków wyspy z morza. Przyjazd do Penneshaw. Zajmujemy miejsca w autokarze i ruszamy w głąb wyspy. Punkt widokowy Prospect Hill. Rozpoczniemy naszą przygodę od spaceru po przesmyku łączącym Półwysep Dudley z główną częścią wyspy. Ujrzymy wspaniały widok północnych i południowych wybrzeży wyspy oraz rezerwatu wodnego American River.
Destylarnia Emu Ridge Eucalyptus. Przekazywane z pokolenia na pokolenie przedsiębiorstwo. Pozyskiwana tu żywica z liści eukaliptusa jest wykorzystywana do produkcji leków, mydeł, balsamów do ciała oraz wielu innych wyrobów. Następnie przejazd do Stokes Bay szosą North Coast Rd. Stokes Bay to idylliczna australijska plaża, gdzie można oddać się przyjemności pływania, odkrywać baseny skalne lub po prostu zrelaksować się spacerując wzdłuż brzegu morza. Podczas jazdy możliwe, że dostrzeżemy siedzące na przydrożnych drzewach koale.
Na nocleg zatrzymamy się na farmie Flinders Chase. Znajduje się ona na obrzeżach Parku Narodowego o tej samej nazwie. Po zachodzie słońca urządzimy sobie australijskie BBQ. Po kolacji opcja nocnego spaceru w celu obserwacji nocnych zwierząt zamieszkujących te tereny. Zwykle wiele dużych kangurów odwiedza farmę po zmroku...

DZIEŃ 6
Kolejny dzień na Wyspie Kangura. Podziwianie kolorów wschodu słońca przy śniadaniu. Po posiłku ruszamy do parku narodowego by odkryć piękno formacji skalnych Remarkable Rocks, Cape De Couedic oraz Admirals Arch. Południowe wybrzeże, mocno poddawane działaniu zjawisk atmosferycznych, a przede wszystkim silnych antarktycznych wiatrów, ma bardzo urozmaiconą rzeźbę terenu. Swój dom znalazły tu kolonie lwów morskich. Remarkable Rocks jest jednym z najbardziej spektakularnych przykładów erozji skał w Australii. W Parku Narodowym Flinders Chase urządzimy sobie piknik w czasie lunchu, by naładować energię na dalsze zwiedzanie. Hanson Bay Koala Sanctuary jest miejscem, gdzie można zobaczyć koale w ich naturalnym środowisku. W Seal Bay odbędziemy spacer z przewodnikiem, strażnikiem parku, do kolonii rzadkiego gatunku fok. Usłyszymy i dowiemy się wszystkiego o zwyczajach i zachowaniu tych zwierząt.Transfer z powrotem na kontynent australijski. Zakwaterowanie w Adelajdzie.

DZIEŃ 7
Śniadanie. Z Adelajdy wyruszamy na północ, by zwiedzić jeden z najstarszych łańcuchów górskich na Ziemi – Góry Flindersa. Wyruszymy na spacer poprzez Park Narodowy Alligator Gorge, gdzie będzie nam dane zobaczyć niesamowite widoki gór oraz Zatoki Spencer. W międzyczasie przerwa na lunch. Następnie przemierzymy malowniczą przełęcz Pichi Richi do historycznego miasteczka Quorn, przez które niegdyś biegła trasa słynnego pociągu Ghan. Wczuwając się w ducha afgańskich poganiaczy wielbłądów wybierzemy się na wycieczkę po okolicy na grzbietach tych zwierząt, po czym zasiądziemy do pożywnej kolacji przyrządzonej na obozowym ognisku. Dzisiejszego wieczoru dołączy do nas starszyzna Aborygenów, by opowiedzieć nam o swojej historii i kulturze. Czas rozwinąć śpiwory i zapaść w zdrowy sen pod nocnym niebem rozświetlonym milionami gwiazd.

DZIEŃ 8
Śniadanie. Dzisiaj odwiedzimy miejsce pokryte naskalną sztuką aborygeńska w jaskiniach Yourambulla, gdzie przewodnik zapozna nas z historia Gór Flindersa. Następnie wyruszamy do Wilpena Pound na spacer po buszu, by ujrzeć ten niesamowity naturalny amfiteatr, jeden z unikatowych cudów świata. Jemy lunch w sercu Wilpena Pound, po czym wyruszamy na zapierającą dech w piersiach przejażdżkę wzdłuż północnej strony Wilpena, aż do słynnych wąwozów Bunyeroo i Brachina, które znane są jako “Korytarze przez Czas”. To wspaniałe doświadczenie ukaże nam 130 milionów lat historii geologicznej tego obszaru. Być może uda się nam też zaobserwować zagrożoną wyginięciem żółtonogą walabię skalną. Nocleg i kolacja na polu kampingowym.

DZIEŃ 9
Śniadanie. Opuszczamy wspaniałą skalistą górską scenerię i wyruszamy w dalszą drogę na północ, głębiej w Outback. Czas zmierzyć się ze słynnym szlakiem Oodnadatta i podążyć historycznym szlakiem poganiaczy wielbłądów oraz starą trasą kolei Ghan. Jedziemy dalej na północ do Marree na lunch oraz do centrum aborygeńskiego Arabunna, gdzie zobaczymy aborygeńską sztukę oraz broń, a także porozmawiamy ze starszyzną plemienną. Następnie wyruszamy do jeziora Eyre, gdzie docieramy po przekroczeniu płotu na psy dingo. Zażyjemy kąpieli w wodach termalnych w Coward Springs i ochłodzimy się zimnym piwkiem w prawdziwym pubie na pustkowiu w William Creek, którą to osadę zamieszkuje populacja zaledwie kilku osób! Nocleg i kolacja na polu kampingowym.

DZIEŃ 10
Śniadanie. Rankiem wyruszamy do Coober Pedy, światowej stolicy wydobycia opali. Zajrzymy pod powierzchnię ziemi, by zwiedzić jedną z kopalni, gdzie samemu spróbujemy szczęścia przy poszukiwaniu opali, a także przyjrzymy się technikom wydobycia i cięcia. Poznamy też lokalnych mieszkańców, żyjących w domach wybudowanych pod ziemią w jednym z najsuchszych miejsc na świecie. W międzyczasie przerwa na lunch. Po południu wyruszamy na Malowaną Pustynię (Painted Desert) i rozbijamy obóz pośród przepięknych wzgórz Arkaringa. Nocleg i kolacja w obozie.

DZIEŃ 11
Po śniadaniu, o poranku zajrzymy do zajazdu Pink Roadhouse w Oodnadatta, by wypić kawę na dobry początek dnia. W Oodnadatta znajduje się wciąż działający pierwszy szpital Latających Lekarzy. Po jego zwiedzeniu ruszamy dalej na północ w odległy zakątek Południowej Australii, przemierzając czerwone wydmy Pustyni Simpsona. Nie raz ujrzymy dzikie wielbłądy, konie i psy dingo. W między czasie przerwa na lunch. Na koniec dnia możemy popływać i odświeżyć się w pustynnej oazie Euringa Waterhole, a gdyby komuś było za chłodno, są również gorące źródła Dalhousie. Potem tylko wielkie ognisko, wielkie jedzenie i do śpiwora! Nocleg i kolacja w obozie.

DZIEŃ 12
Po śniadaniu jedziemy na północny-zachód do aborygeńskiej osady Finke, skąd skierujemy się do tzw. Centrum Lamberta, które jest geograficznym środkiem kontynentu. Resztę dnia spędzimy przemierzając pustynię, bo pod wieczór dotrzeć do majestatycznego Uluru (Ayers Rock). W między czasie przerwa na lunch. Wieczorem rozbijamy obóz, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 13
Śniadanie. Tego poranka zostaniemy wynagrodzeni niezapomnianym widokiem Uluru podczas wschodu słońca. Poznamy kulturowe i duchowe znaczenie tego wielkiego monolitu dla kultury zamieszkującego te terenu ludu Anungu. Udamy się na spacer wokół Uluru z przewodnikiem, który opowie nam o tradycyjnych metodach zdobywania pożywienia, a także o duchowych mitach związanych z tym miejscem. Po przejściu całej 9 km trasy udamy się do Centrum Kulturalnego, gdzie odpoczniemy i posłuchamy dalszych ciekawych historii z życia tutejszych Aborygenów oraz zobaczymy wystawę ich sztuki i przedmiotów codziennego użytku. W międzyczasie przerwa na lunch. Wieczorem czeka nas kolejny spektakl – tym razem zobaczymy zmieniające się barwy wielkiej skały podczas zachodu słońca. Nocleg i kolacja w stalym obozie Yulara Camp Ground.

DZIEŃ 14
Wczesne śniadanie. O wschodzie słońca wyruszamy w kolejne święte miejsce ludu Anungu. Wspinamy się wśród widowiskowych kanionów i niesamowitych formacji skalnych Kata Tjuta (The Olgas). Dowiemy się o jadalnych roślinach rosnących w tym miejscu, a także będziemy mogli uwiecznić na zdjęciach jedne z najwspanialszych widoków jakie ma do zaoferowania pustynia. Po obiedzie ruszamy w stronę Parku Narodowego Watarrka. Tam rozbijamy obóz na czerwonych piaszczystych wzgórzach osłoniętych majestatycznymi dębami pustynnymi. Nocleg i kolacja w obozie.

DZIEŃ 15
Śniadanie. Dziś czeka nas chyba najciekawszy spacer podczas tej wyprawy – dzięki trwającemu ok. 5 godzin marszu poznamy piękno Kings Canyon. Dotrzemy do miejsc takich jak Amfiteatr czy Zaginione miasto. Jeżeli jest gorąco można popływać w oczku wodnym w Garden of Eden. W międzyczasie przerwa na lunch. Popołudnie spędzimy na podziwianiu krateru meteorytowego Gosses Bluff. Jeżeli czas pozwoli zwiedzimy jeszcze Hermannsburg i Palmową Dolinę. Pod koniec dnia postaramy się wyciszyć. Jest to ostatni wspólny wieczór pod niebem pustyni. NBocleg i kolacja w obozie.

DZIEŃ 16
Śniadanie. Podróżujemy dziś wzdłuż łańcucha Gór MacDonnella zatrzymując się najpierw w wąwozie Glen Helen, a następnie w wąwozie Ormiston. Zanim późnym popołudniem dojedziemy do Alice Springs, możemy jeszcze popływać w Ellery Creek Big Hole, lub w Simpson Gap. W międzyczasie przerwa na lunch. Wieczorem proponujemy wyjść na miasto. Wyprawy prowadzone są przez doświadczonych przewodników/kierowców, którzy znają i rozumieją kulturę aborygeńską. Zakwaterowanie w Alice Springs i nocleg.

DZIEŃ 17
Śniadanie. O poranku w Alice Springs mamy czas wolny – okazja na wypoczynek przy basenie. Następnie transfer na lotnisko i wylot do Sydney. Lądowanie w Sydney. Powitanie przez polskojęzycznego przewodnika i transfer do hotelu.  Po zakwaterowaniu w hotelu okazja do spaceru po okolicy, nocleg.

DZIEŃ 18
Po śniadaniu zaczynamy zwiedzanie największego i najpiękniejszego miasta Australii. Perełka turystyczna Darling Harbour, fascynujące Sydney Aquarium, największe w Australii oceanarium, gdzie idąc szklanym tunelem można podziwiać kolorowy, podwodny świat, przejazd nadziemną kolejką Monorail tuż nad ulicami centrum i galerie Queen Victoria Building – to tylko niektóre z czekających na nas atrakcji. Obiad w formie bufetu zjemy w Sydney Tower Restaurant na wysokości 305 m nad ulicami miasta. Wieża obraca się o 360 stopni wokół swojej osi pozwalając na obserwację niesamowitych widoków każdej części Sydney.  Wieczorem czas wolny na skorzystanie z życia nocnego w okolicznych pubach na piwa podczas „happy hour” lub możliwość spaceru po centrum.

FAKULTATYWNIE (od $140)
Wieczorem, kolacja na statku pływającym po Sydney Harbour, z widokami Sydney „by night” z wody, panoramą pięknie oświetlonego centrum oraz Sydney Opera House, z muzyką na żywo, pokazami tańca, a także z winem i piwem bez ograniczeń podczas 2 godzinnej wycieczki.

DZIEŃ 19
Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i spacer przez Hyde Park, a następnie przejście do słynnego Circular Quay. Obejrzymy Sydney Opera House z zewnątrz, a potem przejdziemy do Botanical Gardens, gdzie będziemy się mogli zrelaksować wśród podzwrotnikowej roślinności. Obiad w restauracji z pięknymi widokami na Sydney Harbour. Następnie przepłyniemy promem do Manly Beach po drodze podziwiając miasto zbudowane wokół przepięknej naturalnej zatoki. W Manly Beach jest okazja na spacer wzdłuż tej wspaniałej i sławnej plaży, relaks na ciepłym miękkim piasku, pływanie w Oceanie Spokojnym lub możliwość wypożyczenia deski surfingowej, by spróbować tego narodowego sportu Australijczyków. Po odpoczynku na plaży przejedziemy do North Heads skąd możemy podziwiać niepowtarzalne i zapierające dech w piersiach widoki na całe Sydney Harbour i wybrzeża oceanu. Następnie zwiedzamy Q station, czyli historyczne miejsce kwarantanny imigrantów przybywających do Australii, szczególnie ważnego na początku XX wieku, kiedy szalała epidemia w grypy na świecie. Przejazd do hotelu przez słynny most Harbour Bridge. Wieczorem czas wolny – proponujemy odwiedzić Kings Cross, dzielnicę „Red Light” w Sydney.

FAKULTATYWNIE ($210)
Dla miłośników adrenaliny, wspinaczka na most Sydney Harbour Bridge, wciąż będącym najwyższym stalowym mostem łukowym na świecie, ze względu na kształt nazywany „wieszakiem na ubrania”. 3,5 godzinna wycieczka poprowadzi nas 134 metry w górę, z asystą specjalnego przewodnika. Ze szczytu mostu będziemy mogli podziwiać niesamowitą 360-stopniową panoramę miasta. To na pewno będzie niezapomniane doświadczenie i „team building experience”.

DZIEŃ 20
Śniadanie. Wyjazd autobusem do Parku Narodowego Gór Błękitnych. Ich nazwa pochodzi od parującego olejku eukaliptusowego, który tworzy delikatną błękitną mgiełkę nad górami. Po drodze wizyta w Homebush – miejscu rozgrywania letniej Olimpiady w 2000 r. Następnie przejazd i wstęp do parku, gdzie można spotkać australijskie zwierzęta: kangury, koala, papugi, emu i wombaty. Następnie przejazd do miasteczka Katoomba – centrum Gór Błękitnych. Obiad w formie bufetu. Przejdziemy się do punkt widokowego Echo Point, skąd wspaniale widać formację skalną Trzy Siostry. Następnie wybierzemy się przeszkloną kolejką linową nad doliną Jamison Valley, by móc cieszyć się wspaniałymi widokami okolicznych gór. Powrót do hotelu. Wolny wieczór.

DZIEŃ 21
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

DZIEŃ 22
Przylot do Polski. Koniec wyprawy.

TERMINY USTALANE INDYWIDUALNIE
08.10-27.10.2014 - 15 895 PLN*

Cena zawiera:

 • transfery z i na lotnisko
 • zakwaterowanie w hotelach, motelach oraz obozach kampingowych i polach namiotowych
 • wyżywienie wg programu
 • przejazdy autobusem, promem, taksówkami, samochodem z napędem 4x4 - zgodnie z programem
 • opieka doświadczonego, anglojęzycznego kierowcy-przewodnika w trakcie safari
 • opieką polskojęzycznego pilota-przewodnika w trakcie pozostałej części programu
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • degustacja wina
 • ubezpieczanie NNW i KL

Uwaga: pakiet podstawowy zaczyna się dnia 2-go w Adelaide i kończy dnia 21-tego w Sydney.
OFERTA Z DOJAZDEM WŁASNYM - DOŁĄCZ DO IMPREZY Z DOWOLNEJ CZĘŚCI ŚWIATA!

* Cena orientacyjna skalkulowana dla grupy 20osobowej.

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • pośrednictwa wizowego
 • wycieczek fakultatywnych
 • świadczeń nie wymienionych w programie
 • przelotów międzynarodowych i krajowych wraz z opłatami lotniskowymi.

-------------------------------------------------------------------------

JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY INDYWIDUALNĄ KALKULACJĄ OFERTY DLA TWOJEJ GRUPY PROSIMY O KONTAKT Z DZIAŁEM ZAMÓWIEŃ GRUPOWYCH:

DLA KLIENTÓW PRYWATNYCH
grupy@kangurtour.com

lub KLIENTÓW FIRMOWYCH:
incentive@kangurtour.com

 

Oferty podobne

SAFARI PO ZACHODNIM WYBRZEŻU od 14 750 PLN

SAFARI W TANZANII

PRZYGODA W AMAZONII od 11 180 PLN

EKWADOR Z GALAPAGOS od 13 225 PLN

BIRMA W KALEJDOSKOPIE od 10 690 PLN

Oferty promowane

SKARBY BIRMY od 12 950 pln

BIRMA: W KRAJU BUDDY od 10 600

PRZYGODA W KRAJU INKÓW od 6 010 PLN

DALEKO OD CYWILIZACJI od 7 570 PLN

CIEPŁOLUBNY ODKRYWCA od 8 755 PLN