Strona główna > Australia i Oceania > > Australia > SAFARI PRZEZ ŚRODEK AUSTRALII 1

SAFARI PRZEZ ŚRODEK AUSTRALII 1

już od
17 750 PLN

zapytanie rezerwacja

Czas trwania: 19 dni

Wyżywienie: wg programu

wylot: bez przelotu, z Warszawy

 ADELAIDA - BAROSSA VALLEY - WYSPA KANGURA - PROSPECT HILL - STOKES BAY - PORT AUGUSTA - QUORN - GÓRY FLINDERSA - LEIGH CREEK - LAKE EYRE SOUTH - ULURU - KATA TJUDA - KINGS CANYON - ALICE SPRINGS - SYDNEY - GÓRY BŁĘKITNE

►ZOBACZ VIDEO: WYSPA KANGURA

►ZOBACZ VIDEO: AYERS ROCK

►ZOBACZ VIDEO: SYDNEY

 ►ZOBACZ VIDEO: PARK NARODOWY GÓR BŁĘKITNYCH

DZIEŃ 1
Zbiórka na lotnisku w Warszawie, przelot do Australii z międzylądowaniem w Azji.

DZIEŃ 2
Wieczorem lądowanie w Adelaide, prywatny transfer grupy do hotelu na zasłużony wypoczynek.

DZIEŃ 3
Późne śniadanie. Następnie jedziemy na wycieczkę po Adelajdzie. Zobaczymy kluczowe obiekty miasta – North Terrace, Katedrę Św. Piotra, Plac Wiktorii. Zatrzymamy się również w Fabryce Czekolady Haigh’s. Jednym z fascynujących miejsc, gdzie możemy się zapoznać z kulinarnymi preferencjami Australijczyków będzie Adelaide Market, który jest targiem spożywczym pełnym lokalnych produktów (jeśli ten dzień wypadnie w niedzielę lub poniedziałek, zwiedzanie nastąpi innego dnia). Następnie pojedziemy do Glenelg – dzielnicy plażowej gdzie możemy pospacerować wzdłuż wybrzeża oświetlonego zwykle pełnym słońcem. Kolacja w Domu Polskim. Powrót do hotelu i nocleg.

DZIEŃ 4
Po śniadaniu wyjazd do słynnego regionu Barossa Valley, gdzie produkowane są światowej sławy australijskie wina. Po drodze przejedziemy przez Adelajdę w kierunku północnym. Zauważymy jak powoli zmienia się krajobraz, w miarę zbliżania się do celu naszej podróży. Nasze pierwsze kroki skierujemy do Centrum dla Zwiedzających w słynnej winnicy Jacob's Creek, zdobywcy wielu nagród winiarskich. Będziemy mieli okazję posmakować ich słynnych wyrobów podczas specjalnie przygotowanej degustacji, zwiedzić pobliskie plantacje i składy wina oraz rozkoszować się poranną herbatką z widokiem na rozległe winnice. Następnie opuszczamy winnice Jacob's Creek i przejeżdżamy na punkt widokowy Mengler Hill, skąd roztaczają się rozległe widoki na dolinę i na Saltram Wine Estate w Angaston. Zapoznamy się tu ze 150 letnią historią tej winnicy oraz spróbujemy niektórych gatunków wytwarzanych w tym miejscu wysokogatunkowych win. Po jakże przyjemnej degustacji trunków udamy się do restauracji South Australian Company Store and Kitchen na przepyszny lunch. Serwowane są tu lokalne produkty, a sposób ich przyrządzenia jest specyficzny dla tego regionu. Posilimy się wybornym, wliczonym w cenę, dwudaniowym lunchem (wraz z dużym talerzem ze specjałami), a do tego będziemy mogli spróbować wina z dwóch butikowych miejscowych winnic. Po południu przejedziemy przez malowniczy obszar wzgórz Adelaide Hills, gdzie zatrzymamy się na chwilę przy Drzewie Rodziny Herbig w Springton. Ten pusty w środku pień służył jako „dom” dla Friedricha i Caroline Herbig oraz dwójki z ich 16 dzieci aż do roku 1860. Następnie przyjedziemy do miasteczka Hahndorf (najstarszej niemieckiej osady w okolicach Adelajdy), gdzie będziemy mieli możliwość wyboru pomiędzy kolejną degustacją wina w małej winiarni RockBare lub spędzeniem tego czasu na samodzielnym zwiedzaniu głównej ulicy Hahndorf. Znajdziemy tu wiele sklepików i galerii pełnych miejscowych dzieł sztuki, wyrobów rzemieślniczych, lokalnych przysmaków, a także pubów z niemieckim piwem. Powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 5
Po śniadaniu wyjazd na Wyspę Kangura. Opuszczamy Adelajdę kierując się przez region winnic McLaren Vale oraz wzgórza Półwyspu Fleurieu do Przylądka Jervis. Nowoczesnym i komfortowym promem przeprawimy się na Wyspę Kangura. Posiada on pokład widokowy pozwalający na podziwianie uroków wyspy z morza.
Przyjazd do Penneshaw. Zajmujemy miejsca w autokarze i ruszamy w głąb wyspy. Punkt widokowy Prospect Hill. Rozpoczniemy naszą przygodę od spaceru po przesmyku łączącym Półwysep Dudley z główną częścią wyspy. Ujrzymy wspaniały widok północnych i południowych wybrzeży wyspy oraz rezerwatu wodnego American River.
Destylarnia Emu Ridge Eucalyptus. Przekazywane z pokolenia na pokolenie przedsiębiorstwo. Pozyskiwana tu żywica z liści eukaliptusa jest wykorzystywana do produkcji leków, mydeł, balsamów do ciała oraz wielu innych wyrobów. Następnie przejazd do Stokes Bay szosą North Coast Rd. Stokes Bay to idylliczna australijska plaża, gdzie można oddać się przyjemności pływania, odkrywać baseny skalne lub po prostu zrelaksować się spacerując wzdłuż brzegu morza. Podczas jazdy możliwe, że dostrzeżemy siedzące na przydrożnych drzewach koale. Na nocleg zatrzymamy się na farmie Flinders Chase. Znajduje się ona na obrzeżach Parku Narodowego o tej samej nazwie.
Po zachodzie słońca urządzimy sobie australijskie BBQ. Po kolacji opcja nocnego spaceru w celu obserwacji nocnych zwierząt zamieszkujących te tereny. Zwykle wiele dużych kangurów odwiedza farmę po zmroku...

►ZOBACZ VIDEO: WYSPA KANGURA

DZIEŃ 6
Kolejny dzień na Wyspie Kangura. Podziwianie kolorów wschodu słońca przy śniadaniu. Po posiłku ruszamy do parku narodowego by odkryć piękno formacji skalnych Remarkable Rocks, Cape De Couedic oraz Admirals Arch. Południowe wybrzeże, mocno poddawane działaniu warunków atmosferycznych, a przede wszystkim silnych antarktycznych wiatrów, ma bardzo urozmaiconą rzeźbę terenu. Swój dom znalazły tu kolonie lwów morskich. Remarkable Rocks jest jednym z najbardziej spektakularnych przykładów erozji skał w Australii. W Parku Narodowym Flinders Chase urządzimy sobie piknik w czasie lunchu, by naładować energię na dalsze zwiedzanie. Hanson Bay Koala Sanctuary jest miejscem, gdzie można zobaczyć koale w ich naturalnym środowisko. W Seal Bay odbędziemy spacer z przewodnikiem, strażnikiem parku, do kolonii rzadkiego gatunku fok. Usłyszymy i dowiemy się wszystkiego o zwyczajach i zachowaniu tych zwierząt. Transfer z powrotem na kontynent australijski. Zakwaterowanie w Adelajdzie.

DZIEŃ 7
Po śniadaniu rozpoczynamy 7 dniowe safari, autem z napędem na 4 koła, z Adelajdy do Alice Springs! Wyruszamy wcześnie rano. Pierwszy etap podróży prowadzi do miejscowości Port Augusta, skąd odbijamy na wschód do Quorn, gdzie znajduje się słynna kolejka Pichi Richi, a także wiele historycznych budynków. Na lunch zatrzymamy się w Quandong Cafe znajdującej się w najstarszym, 130-letnim, budynku w Quorn. Lokal ten słynie z Quandong Pie, czyli miejscowej odmiany popularnego w Australii placuszka ze specjalnym mięsno-warzywnym nadzieniem. W dalszą drogę wyruszymy w kierunku północnym, do ruin Kanyaka. Są to pozostałości farmerskiego obejścia, pokazujące jak ciężkich warunków doświadczali pierwsi europejscy osadnicy w tym niesprzyjającym klimacie. Kontynuujemy naszą podróż dalej na północ, do Hawker, centralnego punktu w okolicy Gór Flindersa i tętniącego niegdyś życiem miasteczka na szlaku kolejowym, dopóki w 1956 r. nie został on przeniesiony dalej na zachód. Stojąc na punkcie widokowym Jarvis Hill możemy podziwiać panoramę obszaru wokół Hawker – wzgórza Worumba na wschodzie, pasma Wilpena Pound, Elder i wzgórze Wonoka na północy oraz pasmo Yourambulla na południu. Dziś naszym celem są Góry Flindersa. Na noc zatrzymamy się na wciąż funkcjonującej farmie zajmującej się hodowlą owiec. Rawnsley Park Station jest jedną z pierwszych rodzinnych farm powstałych w tej okolicy. Obecnie mieszka tu i pracuje już 4 pokolenie właścicieli. Pozostałą część popołudnia spędzimy wedle własnego uznania, np. zwiedzając teren farmy, która jest dobrym miejscem do obserwacji miejscowej flory i fauny. Kolacja zostanie przyrządzona przez naszego przewodnika.
Nocleg – samodzielne pokoje z łazienkami w Rawnsley Park Station.
* Opcjonalnie możliwość wykupienia noclegu w eco-willach – prosimy sprawdzić przy rezerwacji

DZIEŃ 8
Śniadanie. Dzień dzisiejszy spędzimy w Górach Flindersa, słynnych ze swojej unikalnej piękności, historii zamieszkujących je plemion Aborygenów, prastarych formacji geologicznych, wspaniałych kolorów i różnorodnych skał, a także wszechobecnej dzikiej przyrody. Góry te są domem dla niezliczonej liczby gatunków ptaków, gadów i ssaków. Ogromne wrażenie robią na turystach odwiedzających te tereny również żywe kolory kwarcytowych i wapiennych skał, z których zbudowane są te masywy. Ich wiek ocenia się na 800 milionów lat. Naszą podróż rozpoczynamy przejażdżką widokową trasą Moralana Scenic Drive, która łączy szosy Wilpena i Leigh Creek, i uważana jest za jedną z najciekawszych dróg przecinających Góry Flindersa. Zobaczymy oszałamiającą scenerię południowych ścian masywu Wilpena Pound, punkt widokowy Black Gap, pasma Red i Elder, a także wiele innych ciekawych miejsc. Po przybyciu do Wilpena Pound udamy się na spacer wzdłuż pięknego strumienia Wilpena Creek, porośniętego wielkimi eukaliptusami. Następnie przejdziemy do Old Hills Homestead, gdzie dowiemy się o codziennym życiu, i zmaganiu się z przeciwnościami losu, rodziny zamieszkującej to domostwo na przełomie wieków. Istnieje także możliwość podejścia do punktu widokowego Wangara, gdzie poczujemy mistyczne serce Gór Flindersa, podziwiając niesamowite widoki Wilpena Pound. Dla chętnych istnieje możliwość podwiezienia autem, by skrócić spacer. Następnie udamy się przez Góry Heysen do wąwozu Bunyeroo. Po drodze czeka nas kolejna wspaniała okazja do pięknych zdjęć otaczającego krajobrazu z punktu widokowego Razorback. Odwiedzimy również pobliski wąwóz Brachina, który jest ważnym schronieniem dla rzadkich i zagrożonych wyginięciem żółtonogich walabii skalnych. Szlak Geologiczny Wąwozu Brachina ma długość 20 km i prowadzi nas przez formacje ilustrujące 130 milionów lat historii Ziemi, takie jak pozostałości meteorytów, stromatolity oraz skamieniałości roślin i zwierząt. Możemy zaobserwować jak zmieniał się klimat na przestrzeni milionów lat, jak formowały się okoliczne masywy górskie, oraz jak ewoluowały wczesne formy życia. Wąwóz Brachina znany jest z budujących go wysokich ścian skalnych. U ich podnóża możemy zobaczyć wiele warstw osadów skalnych, z których zbudowane są pobliskie pasma górskie.
Opuszczamy Góry Flindersa i znowu kierujemy się na północ, do maleńkiej osady Parachilna, której całą populację możemy policzyć na palcach! Miejsce to jest popularne wśród filmowców z powodu pięknych krajobrazów. Droga z Parachilna do Beltana (gdzie zatrzymamy się na noc) biegnie wzdłuż starej linii kolejowej, z wieloma pozostałościami starych stacji kolejowych, resztek mostów i prostych odcinków torów.
Beltana Station to działająca farma zajmująca się hodowlą owiec i bydła. Stąd wyruszały niegdyś ekspedycje pierwszych odkrywców Australii, np. w 1875 r. do Zachodniej Australii wyruszył stąd Ernest Giles. Właściciel farmy, Thomas Elder, był jednym z pierwszych importerów wielbłądów w Południowej Australii, a Beltana Station stała się jedną z najlepszych „stadnin” dla wielbłądów w kraju. Wielbłądy były powszechnie używane do transportu materiałów do odległych zakątków interioru, pomagały podróżnikom i budowniczym linii telegraficznej w latach 60-tych XIX w. Dziś Beltana Station ma 1876 km2 powierzchni.
Nasza kolacja składa się dziś z 2 dań.
Nocleg – odnowione Kwatery Postrzygaczy Owiec (z połowy XIX w.) w Beltana Station.

DZIEŃ 9
Po śniadaniu, o poranku wybierzemy się na punkt widokowy Leigh Creek, skąd roztaczają się widoki na ogromną kopalnię odkrywkową węgla. Przez następne dwa dni będziemy podróżować nieutwardzonym Szlakiem Oodnadatta, który przebiega wzdłuż dawnej linii kolejowej Old Ghan i szlaku telegraficznego. Na początek przybędziemy do opuszczonego miasteczka Farina, porzuconego przez mieszkańców pod koniec lat 20-tych ubiegłego wieku, gdy zamknięto tutejsze kopalnie srebra i miedzi. Kolejnym przystankiem jest osada Marree, położona na skrzyżowaniu szlaków Oodnadatta i Birdsville. Jest to miejsce o bogatej historii tutejszych Aborygenów, Afgańczyków i Europejczyków. Afgańscy wielbłądnicy, z ich długimi karawanami, przez ponad 50 lat zapewniali zaopatrzenie do położonych w głębi lądu osad Outbacku.
Przekroczymy słynny Płot na Dingo, po czym zatrzymamy się w punkcie widokowym Lake Eyre South, skąd udamy się do naturalnych źródeł artezyjskich położonych w Rezerwacie Wabma Kadarbu Mound Springs. Źródła The Blanche Cup i The Bubbler powstają z wód wypływających z głębi Wielkiego Basenu Artezyjskiego, które przedostając się ku powierzchni tworzą wybrzuszenia terenu i bulgoczące jeziorka. Mokradła utworzone przez wypływającą ze źródeł wodę są ostoją dla wielu gatunków ptaków wodnych. W międzyczasie przerwa na lunch.
Dzisiejszą noc spędzimy w William Creek – najmniejszej osadzie w Południowej Australii, zamieszkanej przez troje ludzi i psa! Osada ta znajduje się 165 km od najbliższego miasteczka i leży na terenie największej farmy bydła w Australii – Anna Creek.
Po południu mamy możliwość wykupienia lotu ponad jeziorem Eyre, które jest najniżej położonym miejscem w Australii, największym jeziorem śródlądowym w Australii, a także największym słonym jeziorem na świecie! Jezioro zawiera 400 milionów ton soli i leży 15 m poniżej poziomu morza. W 1964 r. Donald Campbell ustanowił na suchym dnie tego akwenu rekord prędkości na lądzie, wynoszący 649 km/h, w swoim odrzutowym bolidzie nazwanym „Bluebird”.
Kolację zjemy dziś w restauracji. Nocleg – William Creek Hotel, pośrodku pustkowia, Outback, Południowa Australia.

DZIEŃ 10
Śniadanie. Tego ranka podróżujemy do Halligan Bay, na północnym krańcu jeziora Eyre, by raz jeszcze spojrzeć na wspaniałe kolory i wzory na jego powierzchni. Następnie znów ruszamy w drogę i jedziemy William Creek Road przez jezioro Cadibarrawirracanna (najdłuższa nazwa w Australii, w skrócie – jezioro Caddi) do Coober Pedy. Jest to słynne miasteczko poszukiwaczy opali, znane również ze swoich podziemnych domów. W międzyczasie przerwa na lunch. Coober Pedy to światowa stolica wydobycia opali, a pierwszy z tych minerałów został tu znaleziony w 1913 r. Od tego czasu, górnicy z całego świata przyjeżdżają tu w poszukiwaniu fortuny. Połowa populacji mieszka pod ziemią, w domach nazywanych „wykopami”, są tu także podziemne sklepy i kościoły. Przybywamy tu popołudniu, a resztę dnia możemy spędzić w dowolny sposób na własny koszt. Możemy pójść na przechadzkę po miasteczku, odwiedzić kopalnię i muzeum Old Timers, kopalnię opali i muzeum Umoona (znajduje się tu także wystawa skamieniałości „Kroki w Czasie”), lub odwiedzić np. jeden z podziemnych kościołów.
Dzisiejsza kolacja jest w miejscu wedle uznania. W miasteczku znajduje się kilka restauracji i hoteli serwujących posiłki.
Nocleg – pokój w podziemnym motelu w Coober Pedy.

DZIEŃ 11
Śniadanie. Przekraczamy dziś granicę stanów – wjeżdżamy na Terytorium Północne, by dotrzeć do Parku Narodowego Uluru Kata Tjuta. Park ten znajduje się na Liście Dziedzictwa Światowego UNESCO, ze względu na swoją wartość przyrodniczą i znaczenie kulturowe. Po zameldowaniu w motelu, udajemy się na miejsce skąd będziemy obserwować słynny na całym świecie zachód słońca nad Uluru. Patrząc jak obniżające się nad pustynią słońce maluje wielką skałę najróżniejszymi barwami, otworzymy schłodzonego szampana i posilimy się przekąskami. Odbijające się od chmur i skał światło jeszcze bardziej podkreśla żywe kolory tego spektaklu.
Miejsce na kolację wybierzemy sobie dziś sami – w znajdującej się nieopodal osadzie turystycznej jest wiele opcji do wyboru.
Nocleg – pokój w motelu z łazienką w Outback Pioneer Hotel.

DZIEŃ 12
Pobudka wcześnie rano (naprawdę warto!), by zdążyć na wschód słońca nad Uluru. Gigantyczny monolit powoli wyłania się z atramentowego krajobrazu, zmieniając swą barwę od purpury po rdzawe brązy i czerwienie, pozłacany światłem słonecznym. Mamy możliwość wspiąć się na Uluru, lub przejść się dookoła skały. Podczas marszu zobaczymy Szlak Mala i oczko wodne Mutitjulu, gdzie wg wierzeń miejscowego ludu, mieszka Wanampi, starożytny wodny wąż.
Wracamy do hotelu na śniadanie, po którym ruszamy w kierunku Kata Tjuta, co oznacza „wiele głów”. Olbrzymie kopuły, których jest 36, wyrastają z piasku pustyni, a niszczone przez miliony lat siłami natury, są teraz okrągłymi szczytami. Najwyższy z nich, Mt Olga, jest wyższy niż Uluru! Wybierając się na spacer do wąwozu Walpa zdamy sobie sprawę z wielkości tych skał i ujrzymy jak rozległy jest otaczający je płaski krajobraz. Skalisty szlak, biegnący wzdłuż naturalnego strumienia powstałego pomiędzy dwiema najwyższymi kopułami Kata Tjuta, doprowadzi nas do platformy widokowej. W międzyczasie przerwa na lunch. Po południu udamy się na północ, do Kings Canyon, do miejsca naszego noclegu na farmie Kings Creek Station, która jest działającą farmą hodowli bydła i wielbłądów, zarządzaną przez pionierską rodzinę Conway.
Dziś wieczorem kolację gotuje przewodnik. Nocleg – stałe namioty safari z prądem i wspólnymi łazienkami w Kings Creek Station.

►ZOBACZ VIDEO: AYERS ROCK

DZIEŃ 13
Śniadanie. Z samego rana jedziemy do Kings Canyon. Pionowe, czerwone, skalne ściany kanionu wyrastają ponad 100 m nad gęsty las palm, paproci i sagowców, osłaniając je przed bezpośrednim wpływem otaczającej pustyni. Spacer po skraju kanionu odsłania cudowne widoki na jego krawędź, zniszczone warunkami atmosferycznymi, osypane kopuły „Zaginionego Miasta” oraz „Ogród Edenu” – osłoniętą dolinę ze stałymi oczkami wodnymi i bujną roślinnością. Jako alternatywa, istnieje także krótszy i łatwiejszy Szlak Kings Creek, prowadzący do środka kanionu. Przed południem opuszczamy Kings Canyon i wjeżdżamy na nieutwardzoną drogę Mereenie Loop. Przejażdżka tą drogą, sama w sobie, stanowi dużą atrakcję, gdyż pojedziemy wśród wspaniałych pustynnych krajobrazów. Warto również wypatrywać zamieszkujących te tereny dzikich zwierząt. Po drodze zatrzymamy się w punkcie widokowym na krater Goose Bluff (Tnorala), który powstał ponad 142 mln lat temu, gdy olbrzymi meteoryt uderzył w ziemię. Krater miał pierwotnie 20 km średnicy, ale z powodu erozji, obecnie zachowała się jedynie krawędź o średnicy 5 km. W międzyczasie przerwa na lunch. Ostatnim przystankiem tego dnia jest Simpsons Gap, gdzie udamy się na przechadzkę do stałego jeziorka, gdzie możliwe, że uda nam się zobaczyć płochliwe skalne walabie, zamieszkujące skaliste załomy w ścianach wąwozu.
Wieczorem docieramy do Alice Springs i zostaną Państwo odwiezieni do hotelu. Nocleg w hotelu w Alice Springs.

DZIEŃ 14
Śniadanie. O poranku w Alice Springs mamy czas wolny – okazja na wypoczynek przy basenie. Następnie transfer na lotnisko i wylot do Sydney.
Lądowanie w Sydney. Powitanie przez polskojęzycznego przewodnika i transfer do hotelu. Po zakwaterowaniu w hotelu okazja do spaceru po okolicy. Zakwaterowanie, nocleg.

►ZOBACZ VIDEO: SYDNEY

DZIEŃ 15
Po śniadaniu zaczynamy zwiedzanie największego i najpiękniejszego miasta Australii. Perełka turystyczna Darling Harbour, fascynujące Sydney Aquarium, największe w Australii oceanarium, gdzie idąc szklanym tunelem można podziwiać kolorowy, podwodny świat, przejazd nadziemną kolejką Monorail tuż nad ulicami centrum i galerie Queen Victoria Building – to tylko niektóre z czekających na nas atrakcji. Obiad w formie bufetu zjemy w Sydney Tower Restaurant na wysokości 305 m nad ulicami miasta. Wieża obraca się o 360 stopni wokół swojej osi pozwalając na obserwację niesamowitych widoków każdej części Sydney. Wieczorem czas wolny na skorzystanie z życie nocnego w okolicznych pubach na piwa podczas „happy hour”, lub możliwość spaceru po centrum.

FAKULTATYWNIE (od $140)
Wieczorem, kolacja na statku pływającym po Sydney Harbour, z widokami Sydney „by night” z wody, panoramą pięknie oświetlonego centrum oraz Sydney Opera House, z muzyką na żywo, pokazami tańca, a także z winem i piwem bez ograniczeń podczas 2 godzinnej wycieczki.

DZIEŃ 16
Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i spacer przez Hyde Park, a następnie przejście do słynnego Circular Quay. Obejrzymy Sydney Opera House z zewnątrz, a potem przejdziemy do Botanical Gardens, gdzie będziemy się mogli zrelaksować wśród podzwrotnikowej roślinności. Obiad w restauracji z pięknymi widokami na Sydney Harbour.
Następnie przepłyniemy promem do Manly Beach po drodze podziwiając miasto zbudowane wokół przepięknej naturalnej zatoki. W Manly Beach jest okazja na spacer wzdłuż tej wspaniałej i sławnej plaży, relaks na ciepłym miękkim piasku, pływanie w Oceanie Spokojnym, lub możliwość wypożyczenia deski surfingowej, by spróbować tego narodowego sportu Australijczyków.
Po odpoczynku na plaży przejedziemy do North Heads skąd możemy podziwiać niepowtarzalne i zapierające dech w piersiach widoki na całe Sydney Harbour i wybrzeża oceanu. Następnie zwiedzamy Q Station, czyli historyczne miejsce kwarantanny imigrantów przybywających do Australii, szczególnie ważnego na początku XX wieku, kiedy szalała epidemia w grypy na świecie.
Przejazd do hotelu przez słynny most Harbour Bridge. Wieczorem czas wolny – proponujemy odwiedzić Kings Cross, dzielnicę „Red Light” w Sydney.

FAKULTATYWNIE ($210)
Dla miłośników adrenaliny, wspinaczka na most Sydney Harbour Bridge, wciąż będącym najwyższym stalowym mostem łukowym na świecie, ze względu na kształt nazywany „wieszakiem na ubrania”. 3,5 godzinna wycieczka poprowadzi nas 134 metry w górę, z asystą specjalnego przewodnika. Ze szczytu mostu będziemy mogli podziwiać niesamowitą 360-stopniową panoramę miasta. To na pewno będzie niezapomniane doświadczenie i „team building experience”.

DZIEŃ 17
Śniadanie. Wyjazd autobusem do Parku Narodowego Gór Błękitnych. Ich nazwa pochodzi od parującego olejku eukaliptusowego, który tworzy delikatną błękitną mgiełkę nad górami. Po drodze wizyta w Homebush – miejscu rozgrywania letniej Olimpiady w 2000 r. Następnie przejazd i wstęp do parku, gdzie można spotkać australijskie zwierzęta: kangury, koala, papugi, emu i wombaty. Przejazd do miasteczka Katoomba – centrum Gór Błękitnych. Obiad w formie bufetu. Przejdziemy się do punkt widokowego Echo Point, skąd wspaniale widać formację skalną Trzy Siostry. Następnie wybierzemy się przeszkloną kolejką linową nad doliną Jamison Valley, by móc cieszyć się wspaniałymi widokami okolicznych gór. Powrót do hotelu. Wolny wieczór.

►ZOBACZ VIDEO: PARK NARODOWY GÓR BŁĘKITNYCH

DZIEŃ 18
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

DZIEŃ 19
Przylot do Polski. Koniec wyprawy.


TERMINY USTALANE INDYWIDUALNIE
Cena od: 17 750 PLN*

Cena zawiera:

 • transfery z i na lotnisko
 • zakwaterowanie w hotelach, motelach oraz stałych namiotach (Sułtanskich) z łóżkami, pościelą i elektrycznością
 • wyżywienie wg programu
 • przejazdy autobusem, promem, taksówkami, samochodem z napędem 4x4 - zgodnie z programem
 • opieka doświadczonego, anglojęzycznego kierowcy-przewodnika w trakcie safari
 • opieką polskojęzycznego pilota-przewodnika w czasie pozostałej części programu
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • degustacja wina
 • ubezpieczanie NNW i KL.

Uwaga: pakiet podstawowy zaczyna się dnia 2-go w Adelaide i kończy dnia 18-tego w Sydney.
OFERTA Z DOJAZDEM WŁASNYM - DOŁĄCZ DO IMPREZY Z DOWOLNEJ CZĘŚCI ŚWIATA!

* Cena orientacyjna skalkulowana dla grupy 20osobowej.

CENA NIE ZAWIERA:

 • pośrednictwa wizowego
 • wycieczek fakultatywnych
 • przelotów międzynarodowych i krajowych wraz z opłatani lotniskowymi.

-------------------------------------------------------------------------

JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY INDYWIDUALNĄ KALKULACJĄ OFERTY DLA TWOJEJ GRUPY  PROSIMY O KONTAKT Z DZIAŁEM ZAMÓWIEŃ GRUPOWYCH:

DLA KLIENTÓW PRYWATNYCH
grupy@kangurtour.com

lub KLIENTÓW FIRMOWYCH:
incentive@kangurtour.com