Strona główna > Azja > > Birma > BIRMA W KALEJDOSKOPIE

BIRMA W KALEJDOSKOPIE

już od
10 690 PLN

zapytanie rezerwacja

Czas trwania: 18 dni

Wyżywienie: śniadania

wylot: Polski

YANGON - BAGAN - MT. POPA - AMARAPURA - INNWA - MANDALAY - KALAW - INLE IAKE - KYAIKTHIYO

czyli BIRMA PIESZO, ROWEREM, ŁODZIAMI, SAMOLOTEM I CIĘŻARÓWKAMI

 

 

DZIEŃ 1
Wylot z Polski.

DZIEŃ 2
Przylot do Yangon, przywitanie na lotnisku, transfer do hotelu. Po rozpakowaniu zwiedzanie Pagody Chauk Htat Gyi i Pagody Nga Htat Gyi. Po południu zwiedzanie Narodowego Muzeum (zamknięte w poniedziałki i święta państwowe). Następnie wizyta w znajdującej się w centrum miasta Pagodzie Sule. Na koniec dnia podziwianie zachodu słońca przy Pagodzie Shwedagon. Nocleg w Yangon.
(Kolejność i szczegóły programu uzależnione od godziny przylotu i warunków na drogach. Dziękujemy za wyrozumiałość!)

DZIEŃ 3
Po śniadaniu przelot do Bagan, najsłynniejszego miejsca archeologicznego w Azji. Możliwość zrobienia zakupów na kolorowym targowisku Nyaung-Oo oraz wycieczka do Pagody Shwezigon oraz pozostałych świątyń w Bagan. Krótka przejażdżka dorożkami wśród świątyń. Nocleg w Bagan. (B)

DZIEŃ 4
Po śniadaniu przejazd na Górę Popa, wygasły wulkan oddalony o 45km od miasta. Po drodze krótki postój w miejscu, w którym lokalni mieszkańcy wspinają się na drzewa by uzyskać sok z drzew Toddy. Po dotarciu na miejsce krótka wspinaczka na szczyt góry gdzie odwiedzimy świątynię i klasztor, z którego rozciąga się spektakularny panoramiczny widok na całą okolicę. Popołudniu przejazd do Salay i wizyta w klasztorze Yokestone. Następnie dalszy przejazd do Payathonzu i Man Paya przed powrotem do Bagan. Nocleg w Bagan. (B)

DZIEŃ 5
Po śniadaniu rowerowe zwiedzanie miasta. Wczesnym popołudniem transfer do znajdującej się na brzegu rzeki Ayeyarwaddy świątyni Kyauk Gu U-min. Po zwiedzaniu tej znajdującej się w jaskini świątyni udamy się na brzeg rzeki, skąd prywatnymi łodziami udamy się w stronę Starego Bagan.
Nocleg w Bagan.

DZIEŃ 6
Po śniadaniu przelot do Mandalay. Po przylocie zwiedzanie centrum miasta, gdzie znajduje się słynna Pagoda Mahamuni. Zobaczymy również proces produkcji złotych listków wykorzystywanych do przystrajania świętych obrazków. Po zwiedzeniu okolicznych świątyń zakończymy dzień podziwianiem zachodu słońca ze szczytu Mandalay Hill.
Nocleg w Mandalay. (B)

DZIEŃ 7
Po śniadaniu przejazd do starożytnej stolicy Birmy – Amarapura. W tym dniu odwiedzimy między innymi Pagody Visit Sun Oo Pon Nya Shin oraz U Min Thone Saw. Wczesnym popołudniem udamy się na drugi brzeg rzeki Ayeyarwaddy i przejedziemy dorożkami dookoła miasteczka Innwa, odwiedzimy Maha Aungmye Bonzan Kyaung oraz Nanmyin Watch Tower. Odwiedzimy również imponujący, zbudowany całkowicie z drewna tekowego, klasztor Bagaya Kyaung. Następnie powrócimy do Amarapury i przy zachodzącym słońcu podziwiać będziemy nad kilometrowej długości most U-Bein. Podróż powrotna i nocleg w Mandalay. (B)

DZIEŃ 8
Po śniadaniu zwiedzanie północnej części miasta, spacer i możliwość zakupów na targowisku Ekin. Następnie przejedziemy do klasztoru Pay Pin, który swoją działalnością wspiera biedne dzieci oferując im edukację i ciepłe posiłki. Popołudniu wskoczymy na rowery i udamy się wzdłuż widokowej drogi wijącej się wzdłuż pól ryżowych i przydomowych ogródków, z cudownymi widokami na pobliskie góry. Odwiedzimy wioskę Yae Kyi i rzucimy okiem na jaskinię Shwe Hin Tha, zanim powrócimy na nocleg do Mandalay. (B)

DZIEŃ 9
Po śniadaniu krótki przelot do Heho. Po wylądowaniu udamy się do Kalaw, byłej brytyjskiej bazy, która jest również domem wielu mniejszości takich jak Shan, Pa-O, Danu, Palaung i innych. Po drodze krótki postój z wizytą na targu w Aung Ban. Po przybyciu do Kalaw zakwaterowanie w hotelu i czas na odświeżenie się po podróży. Popołudniu relaksacyjny spacer po centrum Kalaw, które od stuleci trwa w niefrasobliwości i spokoju typowym dla prowincjonalnego miasteczka. Nocleg w Kalaw. (B)

DZIEŃ 10
Po śniadaniu rozpoczniemy całodniowy trekking po okolicach Kalaw. Po przejechaniu krótkiego odcinka samochodem w stronę Aung Ban, zaczniemy naszą trekkingową przygodę. Pierwszy etap (około 0,8km) składa się z zejścia ze wzgórz aż do niewielkiego strumienia. Następnie w górę aż dotrzemy do niewielkiej wioski Pein Ne Pin (około 1,8 km). Większość mieszkańców należy do plemienia Palaung i ich głównym zajęciem jest uprawa roślin cheroot, z których wyrabia się popularne cygara birmańskie. Stąd przejdziemy do następnej wioski oddalonej o około 4,5 km, drogą wijącą się wśród wzgórz i oferującą fascynujące widoki raz na łagodnie opadające wzgórza ciągnące się po horyzont, raz na gwałtownie opadające stoki doliny. Po dotarciu do Taung Ni, zatrzymamy się na lunch (w formie piknikowej). Po południu kontynuować będziemy podróż do klasztoru Nawat Taung, gdzie można porozmawiać z mnichami o codziennym życiu w klasztorze oraz dowiedzieć się czegoś więcej o Buddyzmie. Dalsza droga zawiedzie nas do umieszczonej na zboczu wzgórza wioski Myin Ka, której mieszkańcy zajmują się głównie uprawą. Powrót do Kalaw późnym popołudniem, nocleg. (B)

DZIEŃ 11
Po śniadaniu wizyta na kolorowym targowisku, a następnie odwiedzimy Jaskinie Pindaya, dom ponad dziewięciu tysięcy posążków Buddy, umieszczonych tam przez pielgrzymów na przestrzeni kilkuset lat. Później wizyta w tradycyjnym warsztacie parasoli i papieru Shan. Kontynuować będziemy do położonego na brzegu jeziora Inle, niewielkiego miasteczka Nyaung Shwe, skąd długimi łodziami przepłyniemy do hotelu położonego na jeziorze. Nocleg w Inle lake. (B)

DZIEŃ 12
Śniadanie, a następnie transfer długimi łodziami na zachodni brzeg jeziora, gdzie odkryjemy ukryty kompleks świątynny Indein. Później rozpoczniemy trekking do wioski Kyar Tun, zamieszkaną głównie przez plemiona Pa-O i Taung Yoe. Następnie trekking tylko dla wysportowanych (!!!) do klasztoru U Daung Thaung, położonego na szczycie wysokiej na ponad 1300 m góry. Następnie powrót długimi łodziami do hotelu. Nocleg. (B)

DZIEŃ 13
Śniadanie, a następnie eksploracja uroków jeziora Inle. To tutaj można spotkać jedynych na świecie rybaków wiosłujących nogami w trakcie połowu ryb. Obejrzymy wiele pływających ogrodów, odwiedzimy klasztor Nga Phe Kyaung, słynący ze „skaczących kotów”, najświętsze miejsce w Shan - Pagodę Phaung Daw Oo oraz wioskę Inn Paw Khon. Około południa transfer długimi łodziami do Nyaung Shwe. Wczesnym popołudniem przejazd rowerami do Main Thauk, gdzie odwiedzimy słynną winnicę Red Mountain Winery Estate, gdzie dowiemy się więcej o produkcji winna i skorzystamy z degustacji i możliwości zakupu wina. Następnie transfer powrotny samochodami i łodziami do hotelu na jeziorze. Nocleg w Inle Lake. (B)

DZIEŃ 14
Po śniadaniu transport na lotnisko w Heho i przelot do Yangon. Tam kontynuacja zwiedzania centrum miasta, wizyta na targowisku Bogyoke Aung San (zamknięte w poniedziałki i publiczne święta) oraz ruchliwe Chinatown. Nocleg w Yangon. (B)

DZIEŃ 15
Wczesne śniadanie a następnie przejazd do starożytnej stolicy Bago. Po przybyciu zaczniemy zwiedzanie od wizyty w jednym z największych w kraju klasztorze Kha Khat Wine, w którym mnisi spożywają ostatni posiłek dnia ok 10 rano. Kontynuować będziemy do Pagody Hintha Gon, z której szczytu rozciąga się cudowny widok na miasto. Następnie przejedziemy przez niekończące się pola ryżowe do małego miasteczka Kyaikhto, tam przesiadka do ciężarówki i podróż raczej wyboistymi drogami do przystani w połowie drogi do „Złotej Skały”, skąd czeka nas podejście na szczyt, skąd podziwiać będziemy zachód słońca w duchowej atmosferze tego cudownego miejsca. Nocleg w Kyaikthiyo. (B)

DZIEŃ 16
Poranne ptaszki będą miały możliwość powrotu na „Złota Skałę” by podziwiać wschód słońca, to tylko krótki spacer z hotelu. Po śniadaniu powrót do podnóża góry, skąd przejazd ciężarówką do obozu w Kinpun, gdzie czekać będą komfortowe samochody, które zawiozą nas do Pagody Shwemawdaw w Bago. Odwiedzimy również Pagodę Kyaikpun z 30m posągami Buddy. Następnie powrót do Yangon, nocleg. (B)

DZIEŃ 17
Po śniadaniu czas na relaks i spakowanie bagaży, transfer na lotnisko w Yangon i przelot do Polski. (B)

DZIEŃ 18
Przylot do Polski.


12.09-27.09.2014 - 10 690 PLN
15.11-30.11.2014 - 10 690 PLN

Cena zawiera:

  • transfery z/na lotniska wymienione w programie
  • przejazdy autokarem, rowerem, łodzią, ciężarówką zgodnie z programem
  • zakwaterowanie w hotelach 4*, w pokojach 2 osobowych
  • wyżywienie: śniadania (B)
  • wycieczki wymienione w programie wraz z biletami wstępu
  • opieka angielskojęzycznych przewodników
  • ubezpieczenie NNW i KL.


UWAGA: pakiet podstawowy zaczyna się dnia 2-go w Yangon i kończy dnia 17-tego.
OFERTA Z DOJAZDEM WŁASNYM - DOŁĄCZ DO IMPREZY Z DOWOLNEJ CZĘŚCI ŚWIATA!

 

11.09-28.09.2014 - 14 540 PLN (10 690 PLN + 3 850 PLN*)
14.11-01.12.2014 - 14 650 PLN (10 690 PLN + 3 960 PLN*)

Pakiet podstawowy plus:

  • przelot na trasie Warszawa—Yangon—Warszawa
  • opłaty lotniskowe.

* ceny biletów lotniczych zostały skalkulowane na dzień przygotowania oferty. Ostateczna cena biletów będzie potwierdzona na 35 dni przed planowanym rozpoczęciem imprezy. Jeśli ostateczna cena biletów będzie wyższa o 20% od zakładanej w dniu rezerwacji klient ma prawo do rezygnacji z imprezy i zwrotu całości wniesionych należności. Z nami zapłacisz rzeczywisty koszt przelotu!

Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi: 4360 PLN


Małe grupy: 7-12 osób

----------------------------------------------------------------

JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY INDYWIDUALNĄ KALKULACJĄ OFERTY DLA TWOJEJ GRUPY PROSIMY O KONTAKT Z DZIAŁEM ZAMÓWIEŃ GRUPOWYCH:

DLA KLIENTÓW PRYWATNYCH
grupy@kangurtour.com

lub KLIENTÓW FIRMOWYCH:
incentive@kangurtour.com