Strona główna > Azja > > Świat > DOOKOŁA ŚWIATA W 19 DNI

DOOKOŁA ŚWIATA W 19 DNI

już od
24 600

zapytanie rezerwacja

Czas trwania: 19 dni

Wyżywienie: wg programu

wylot: Warszawy

 

TOKIO—GÓRA FUJI—HAMANAKO—KIOTO—OSAKA—HONOLULU—WAIKIKI—PEARL HARBOUR—MAUI—BIG ISLAND—NOWY JORK
czyli m.in.:
STOLICA JAPONII — NOWOCZESNOŚĆ I TRADYCJA — BUDDYJSKIE ŚWIĄTYNIE — ŚWIĘTA GÓRA — GORĄCE ŹRÓDŁA — TROPIKALNY RAJ NA ŚRODKU PACYFIKU — SZMARAGDOWY OCEAN I WSPANIAŁE PLAŻE — GORĄCE HAWAJSKIE TAŃCE — SŁYNNA BAZA MARYNARKI WOJENNEJ — CZYNNE WULKANY — GROUND ZERO W NOWYM JORKU — STATUA WOLNOŚCI — OKRĄŻ ŚWIAT DOOKOŁA W 19 DNI!

 

DZIEŃ 1
Zbiórka na Okęciu w Warszawie, wylot do Japonii.

DZIEŃ 2
Stolica Japonii położona jest nad Oceanem Spokojnym, w Zatoce Tokijskiej na wyspie Honsiu – największej z Wysp Japońskich. Główny ośrodek największego zespołu miejskiego świata (metropolia Wielkie Tokio), który, wraz z Jokohamą, Kawasaki, Saitamą i innymi miastami nad zatoką, skupia 31 – 35 mln mieszkańców. Powitanie na lotnisku, przejazd do hotelu autokarem z przewodnikiem.

DZIEŃ 3
Na początek odwiedzimy Targ Rybny, skąd przejedziemy do Pałacu Cesarskiego, a następnie do dzielnicy Ginza, która jest jedną z najbardziej luksusowych w Tokio – jest tu wiele domów towarowych, restauracji i teatry kabuki. Kolejnym etapem będzie buddyjska świątynia Sensoji – jedna z najbardziej kolorowych świątyń miasta. Zaraz obok znajduje się zabytkowa uliczka Nakamise. Na koniec wjedziemy do szczyt Wieży Tokio – jest to wieża transmisyjna z punktem obserwacyjnym położona w parku Shiba, w dzielnicy Minato. Została ukończona w 1958 roku i ma 333 metry wysokości; jest wzorowana na wieży Eiffel.

DZIEŃ 4
Dziś odwiedzimy szintoistyczną świątynię Meiji, ulicę Takeshita z ciekawymi sklepikami, dzielnicę Shinjuku, elektroniczne miasteczko Akihabara oraz jedną z tutejszych ciekawostek tzw. „kafejkę ze służącymi”. Zobaczymy również tradycyjną japońską łaźnię Sento oraz specjalny hotel, gdzie goście nocują w bardzo wąskich „kapsułach”. Na szczęście noc spędzimy w naszym zwyczajnym 4-gwiazdkowym hotelu.

DZIEŃ 5
Udajemy się dziś na świętą górę Japończyków – pobliską Fuji. Jest to najwyższy szczyt, a właściwie czynny wulkan, w Japonii, liczący 3776 m wysokości. Ostatnia eksplozja miała miejsce na początku XVIII w. Odwiedzimy miasteczko Hakone, położone u stóp góry Fuji, gdzie wsiądziemy do kolejki linowej oraz popłyniemy w krótki rejs po pobliskim jeziorze Ashinoko. Następnie wsiądziemy w superszybki pociąg, którym udamy się do Hamanako. Jest to region słynny ze swoich gorących źródeł. Tutaj oddamy się relaksowi w ciepłej źródlanej wodzie oraz zjemy tradycyjną wielodaniową japońską kolację – kaiseki.

DZIEŃ 6
Rankiem przejedziemy autokarem do Nara, stolicy prefektury o tej samej nazwie. Zwiedzimy tu kompleks świątyni buddyjskich Todaiji, a następnie udamy się do wspaniałego parku „świętych” jeleni. Kolejnym etapem podróży będzie Kioto – miasto w zachodniej części wyspy Honsiu, stolica prefektury Kioto, dawna stolica Japonii i siedziba cesarza. Czekają tu na nas takie atrakcje jak słynna świątynia Fushimi Inari oraz muzeum poświęcone słynnej japońskiej Sake, gdzie oczywiście możliwa jest degustacja tego trunku.

DZIEŃ 7
Dalsze zwiedzanie Kioto – świątynie Kodaiji, Kiyomizu i Złota Świątynia. Weźmiemy udział w tradycyjnej ceremonii parzenia herbaty. Następnie przejazd do Osaki – jest to trzecie co do wielkości miasto w Japonii. Leży w południowo-zachodniej części wyspy Honsiu w regionie Kinki (Kansai) nad zatoką Osaka na styku Morza Wewnętrznego i Oceanu Spokojnego, u ujścia rzeki Yodo. Zobaczymy tutaj m. in. zamek nazywany złotym lub brokatowym zamkiem. Jeden z najbardziej znanych zamków w Japonii. Odegrał on znaczną rolę podczas jednoczenia kraju w XVI w., w okresie Azuchi-Momoyama. Został zbudowany na dwóch nasypach z ziemi i ciosanych kamieni oraz otoczony fosą. Główny budynek ma osiem pięter, z czego tylko pięć jest widocznych z zewnątrz, dodatkowo posiada wysoki fundament z kamienia, który miał bronić mieszkańców przed atakami uzbrojonych w miecze najeźdźców. Następnie udamy się do dzielnicy Umeda – głównego rejonu handlowego i biznesowego Osaki.

DZIEŃ 8
Przejazd autokarem na lotnisko. Opuszczamy Japonię i lecimy do Honolulu!

DZIEŃ 9
Przylot do Honolulu. Transfer do hotelu w Waikiki. Wypoczynek. Możemy zrelaksować się po podróży pływając w ciepłym morzu na plaży w Waikiki, a także pospacerować po głównym deptaku Kalakawa zapoznając się z atmosferą stolicy stanu.

DZIEŃ 10
Po śniadaniu wyjeżdżamy na całodniowe zwiedzanie wyspy Oahu. Zobaczymy kluczowe jej atrakcje jak krater Diamond Head, zamożne dzielnice Kahala i Hawaii Kai. Przejedziemy do prześlicznej zatoki Hanauma Bay, gdzie można karmić ryby oraz pływać z rurką w przepięknej i przejrzystej wodzie, oglądając bujna florę i faunę podwodną. Dla chętnych na spacer, przewodnik poprowadzi do ukrytego miejsca zwanego Toilet Bowl na nietypową zabawę… Dla chętnych i licencjonowanych możliwość nurkowania! Następnie przejedziemy do „lokalnych” plaż Sandy Beach i Makena Beach, zatrzymując się na chwilę na punkcie widokowym Makapuu. Lunch w plenerze, z pięknymi widokami, w Waimanalo Beach. Dla miłośników aktywnego wypoczynku możliwość sprawdzenia swoich sił przy wejściu na Haiku Stairs (zwanymi również „Schodami do Nieba”) – jest to 3922 stromych schodów na szczyt krateru. Po takiej atrakcji czeka nas trochę relaksu wśród bujnej tropikalnej roślinności, czyli zwiedzanie ogrodów Botanicznych Ho’omaluhia. Powrót niesamowitą trasą tunelem przez wnętrze starego wulkanu. Wjazd na wysoki punkt widokowy nad miastem Kaneohe. W tym miejscu rozegrała się bitwa między wojownikami z wyspy Maui i Oahu, gdzie przegrani wojownicy zostali po prostu strąceni z tej wielkiej wysokości na końcu bitwy. Powrót do Honolulu. Wolny wieczór na rozrywkę i degustację koktajli Mai Tai, Pina Colada, czy innych napojów alkoholowych lub bezalkoholowych.

DZIEŃ 11
Po śniadaniu mamy trochę wolnego czasu na opalanie i kąpiel na plaży Waikiki. Po południu wycieczka do Centrum Kultury Polinezji, gdzie odwiedzimy prawdziwy skansen polinezyjskich wiosek. Występy w narodowych wioskach: Samoa, Tahiti, Nowa Zelandia, Fidżi, Hawaje, Markizy, Tonga; film o życiu w oceanie w systemie IMAX na ekranie o wysokości 5 pięter; obiadokolacja hawajska – Uczta LUAU w formie bufetu, a następnie wieczorna rewia „Horyzonty”.

DZIEŃ 12
Posiliwszy się śniadaniem wyruszamy do słynnej Pearl Harbour, bazy wojskowej i miejsca ataku Japończyków na USA (7 grudnia 1941 r.), co doprowadziło w rezultacie do przystąpienia USA do II Wojny Światowej. Rejs statkiem do miejsca upamiętniającego zatopienie krążownika „Arizona” przez japońskie samoloty bojowe. Następnie zwiedzanie centrum Honolulu – stolicy stanu Hawaje: pomnik króla Kamehamehy; jedyny w USA Pałac Królewski Iolani; ratusz i rezydencja gubernatora. Wylot na wyspę Maui, drugą największą z archipelagu Hawajów. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu kąpiel na plaży Kaanapali, a następnie czas wolny w osadzie wielorybników – Lahaina.

DZIEŃ 13
Wcześnie rano wjeżdżamy malowniczą drogą na szczyt wulkanu Haleakala, by podziwiać wspaniałą panoramę roztaczającą się z tego miejsca. Trasa ta jest najbardziej stromą drogą na świecie wiodącą z poziomu morza na 3055 m n.p.m. Mamy możliwość doświadczenia wschodu słońca na szczycie i zjazdu rowerem około 40 kilometrów. Następnie zwiedzimy plantację roślin z rodziny protea, a na koniec przejedziemy się po wiecznie zielonej Dolinie Iao ze skalną iglicą Iao Needle. Kolejnym etapem jest przelot do Big Island, zwaną również po prostu Hawaii. Tam wybierzemy się na wycieczkę do słynnego wodospadu Akaka, przejedziemy aleją drzew bananowych w Parku Królowej Liliuokalani, a potem odwiedzimy plantację orchidei oraz orzeszków Makadamia.

DZIEŃ 14
Zwiedzanie parku narodowego Hawaii Volcanoes National Park: obserwacja erupcji lawy, panorama kaldery Kilauea i krateru Halemaumau, a następnie spacer po zastygłej lawie.

DZIEŃ 15
Transfer na lotnisko i wylot do Nowego Jorku.

DZIEŃ 16
Lądowanie w Nowym Jorku. Po powitaniu przez polskojęzycznego pilota udamy się na krótkie zwiedzanie miasta. Potem zapraszamy na pyszną kolację w restauracji. Po kolacji transfer do hotelu i zakwaterowanie.

DZIEŃ 17
Po śniadaniu wyruszamy na całodzienne zwiedzanie Nowego Jorku. Zobaczymy m. in. wspaniały Empire State Building – zbudowany w latach 30 ubiegłego stulecia drapacz chmur, który przez prawie 40 lat dzierżył miano najwyższego na świecie. Będziemy mogli wjechać na szczyt tego kolosa, by z góry podziwiać panoramę Manhattanu i okolicznych dzielnic. Kolejnym etapem naszej podróży będzie wizyta w Ground Zero – w miejscu tym stały niegdyś słynne Twin Towers zburzone w zamachach 11 września 2001 roku. Obecnie miejsce to jest pomnikiem ofiar tej tragedii. Wybierzemy się także w rejs po rzece Hudson, by z bliska przyjrzeć się jednemu z najwspanialszych symboli miasta – Statule Wolności. Dzień zakończymy wspaniałą kolacją, po czym zostaniemy zawiezieni do hotelu na zasłużony wypoczynek.

DZIEŃ 18
Po śniadaniu możliwość spaceru, zakupów i samodzielnej eksploracji miasta. Po południu dalsze krótkie zwiedzanie, a następnie transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

DZIEŃ 19
Przylot do Warszawy. Koniec podróży.

Właśnie okrążyliśmy Ziemię dookoła!

09.04-27.04.2014 - 24 600 PLN


Cena zawiera:

 • koszty przelotów na całej trasie
 • transfer z i na lotniska
 • zakwaterowanie w hotelach 3* i 4* w pokojach 2-osobowych z łazienkami
 • wyżywienie: 16 śniadań i 4 kolacje wg programu
 • transport autobusem, łodzią, prom-em, taksówką, itd. w zależności od programu
 • opiekę polskiego pilota
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • napiwki dla kierowcy i przewodnika w Nowym Jorku
 • ubezpieczenia

 

Cena nie zawiera:

 • kosztów wizy
 • czynności fakultatywnych
 • wydatków własnych
 • czynności nie wymienionych w punkcie „Cena zawiera”

 

Grupy: 20-25 osób

-------------------------------------------------------------------------
JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY INDYWIDUALNĄ KALKULACJĄ OFERTY DLA TWOJEJ GRUPY PROSIMY O KONTAKT Z DZIAŁEM ZAMÓWIEŃ GRUPOWYCH:
DLA KLIENTÓW PRYWATNYCH
grupy@kangurtour.com
lub KLIENTÓW FIRMOWYCH:
incentive@kangurtour.com