Strona główna > Ameryka Południowa > > Kolumbia > CIEPŁOLUBNY ODKRYWCA

CIEPŁOLUBNY ODKRYWCA

już od
8 755 PLN

zapytanie rezerwacja

Czas trwania: 12 dni

Wyżywienie: wg programu

wylot: bez przelotu, z Warszawy

 BOGOTA—EL DORADO—CARTAGENY —WYSPA MUCURA —WYSPA EL ISOTE
 
czyli
MALOWNICZA STARÓWKA, NIESAMOWITE MUZEA, SZMARAGDOWA, INDIAŃSKA LAGUNA EL DORADO I KOPALNIA SOLI—NAJPIĘKNIEJSZE STARE MIASTO WYBRZEŻA KARAIBÓW—RAJ Z BIAŁYMI PLAŻAMI I LAZUROWWYM MORZEM— ORAZ NAJBARDZIEJ ZALUDNIONA WYSPA NA ŚWIECIE

DZIEŃ 1
Przylot do stolicy Kolumbii – 10-milionowej Bogoty, miasta położonego na wysokości 2 600m n.p.m. w centralnej części kraju. Jej strategiczne położenie na środkowym paśmie kordyliery Andów (Cordillera Central de los Andes), w rolniczym regionie Cundinamarca i w pobliżu sawanny (Llanos Orientales) sprawia, że uważana jest za jeden z najlepiej rozwiniętych ośrodków miejskich w Ameryce Południowej. Transport do hotelu 3* w urokliwej, kolonialnej dzielnicy Bogoty – Candelarii. Obiadokolacja, nocleg.
 
DZIEŃ 2
Po śniadaniu spacer po kolonialnej dzielnicy – Candelarii, miejscu narodzin Bogoty. W programie wzgórze kacyka Muisca, pierwotnego wodza tych terenów i najstarszy kościół Bogoty „Chorro de Quevedo”. Spacer po malowniczych uliczkach Candelarii z jej charakterystyczną, niską, kolorową zabudową, romantycznymi patiami i tajemniczymi postaciami na dachach i balkonach. Wizyta w muzeum najbardziej znanego kolumbijskiego malarza i rzeźbiarza – Fernando Botero, który rozpropagował na niespotykaną w świecie skalę „kolumbijskich grubasów”. U Botero otyli są nie tylko królowie, żołnierze, prezydenci i księża. Otyłe są nawet tancerki i torreadorzy. Gruba jest nawet Mona Lisa, którą Botero namalował w 1977 r., wzorując się na oryginale Leonardo da Vinci. Nie ma stolicy w Ameryce Południowej, która nie posiadałaby choć jednej rzeźby Botero zdobiącej jej ulice, place czy parki. Przewidziane jest również zwiedzanie centralnego placu miasta „Plaza de Bolivar” z budynkiem parlamentu, Pałacem Prezydenckim, Sądem Najwyższym, Ratuszem i przepiękną Katedrą. Następnie wjazd kolejką linową na Wzgórze Monserrate położone na wysokości 3 100m n.p.m., z którego roztacza się niezapomniany widok na Bogotę. Monserrate znane jest również z klasztoru i kaplicy czarnej Madonny – „La Morenita” i ołtarza Chrystusa Upadającego pod Krzyżem – miejsca pielgrzymowania Kolumbijczyków. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 3
Po śniadaniu wizyta na najbardziej popularnym targu w Bogocie – Palo Quemao, gdzie większość bogotańczyków dokonuje zakupów świeżych i organicznych produktów. Indiańscy sprzedawcy oferują tu wszelkie możliwe owoce tropikalne i lokalne warzywa. We wczesnych godzinach porannych na placu przed Palo Quemao odbywa się wielki targ kwiatowy. Poranek na Palo Quemao to niezwykłe doświadczenie obyczajowe i mieszanka kolorów, smaków i zapachów Kolumbii. Następnie zwiedzanie największego na świecie Muzeum Złota, w którym zgromadzono najpiękniejsze złote wyroby licznych kultur indiańskich zamieszkujących terytorium Kolumbii przed przybyciem do niej Krzysztofa Kolumba. Po nim – możliwość zakupów na indiańskim targu z lokalnym rzemiosłem, rękodziełem i pamiątkami (kolumbijska kawa, herbata z koki, prekolumbijska biżuteria i indiańskie tkaniny). Kolejnym punktem programu jest odwiedzenie Muzeum Szmaragdów i poznanie procesu wydobywania i obróbki tych wspaniałych, zielonych kamieni, znanych i cenionych wśród koneserów biżuterii. Kolumbia słynie z najlepszej jakości szmaragdów na świecie wydobywanych w kopalniach Muzo i Chivor. Możliwość zakupu certyfikowanych szmaragdów. Po południu – spacer do miejskiej hacjendy Simona Boliwara, bohatera walki o niepodległość wielu krajów Ameryki Południowej, „Quinta de Bolivar”. Położona jest ona u stóp Wzgórza Monserrate. To tutaj Boliwar przebywał, mieszkał i spotykał się ze swoją wielką miłością – Manuelitą Saenz podczas swoich licznych lecz krótkotrwałych wizyt w Bogocie. Zwiedzanie hacjendy i otaczających ją ogrodów. Powrót do hotelu i obiadokolacja.
 
DZIEŃ 4
Po śniadaniu spacer z kolonialnej Candelarii Ulicą Siódmą (Carrera 7), która przecina Bogotę od południa na północ, będąc rodzajem handlowej „arterii miasta”. Podczas spaceru przyjrzymy się handlowemu życiu centrum kolumbijskiej stolicy, ulicznym sprzedawcom, odwiedzimy jarmarki z rękodziełem i stoiska z tradycyjnym, kolumbijskim jedzeniem. Kolejnym punktem programu jest zwiedzanie najstarszego muzeum Kolumbii – Muzeum Narodowego. Znajduje się ono w niezwykle atrakcyjnym, odnowionym i zmodernizowanym, kamiennym budynku w stylu republikańskim. Zgromadzono w nim zbiory obejmujące przedmioty z epoki prekolumbijskiej aż do kolumbijskiej sztuki nowoczesnej i kilku wielkich dzieł Fernando Botero. Przejazd do północnej części miasta i spacer po „Zona Rosa” czyli najbardziej eleganckiej dzielnicy Bogoty, pełnej luksusowych kawiarenek, restauracji i boutique’ów znanych projektantów. Obiadokolacja i powrót do hotelu w Candelarii, nocleg.
 
DZIEŃ 5
W godzinach porannych przejazd z Bogoty do magicznego El Dorado – Jeziora Guatavita. To wyjątkowe dla Indian zamieszkujących te tereny miejsce, związane jest z ceremonią mianowania nowego kacyka w czasach prekolumbijskich. Kolejnym punktem podróży jest wizyta w urokliwym miasteczku Guatavita—znanym z wyjątkowych, wełnianych wyrobów, znajdującym się u podnóży kordyliery Andów i słynnego jeziora. Z Guatavita przejazd do kopalni soli w Nemocon. Kopalnia ta słynie z luster wodnych, sprawiających wrażenie niesamowitej głębi i perspektywy oraz posiada niezwykłą solną bryłę, która zgodnie z legendą gromadzi zakochane pary i gwarantuje powodzenie związków. Powrót do Bogoty w godzinach wieczornych. Obiadokolacja, nocleg.
 
DZIEŃ 6
Po późnym śniadaniu, około południa transfer na lotnisko w Bogocie i lot lokalnymi liniami lotniczymi do najważniejszego miasta kolumbijskich Karaibów – kolonialnej Cartageny uznawanej za najpiękniejsze miasto atlantyckiego wybrzeża. Przejazd przez kolonialne centrum Cartageny i zakwaterowanie w hotelu w nowoczesnym sektorze miasta – Bocagrande. Hotel posiada odkryty basen na najwyższym piętrze budynku (22) dostępny dla gości hotelowych. Odpoczynek i wolne popołudnie w Cartagenie. Obiadokolacja w hotelu, nocleg.
 
DZIEŃ 7
Po śniadaniu zwiedzanie najpiękniejszego starego miasta regionu Karaibów, będącego głównym portem przeładunkowym złota w epoce kolonii hiszpańskiej i centrum handlu niewolnikami. Starówka Cartageny otoczona jest wielokilometrowym murem obronnym, będącym równocześnie tarasem widokowym z fantastycznym widokiem na Morze Karaibskie. To tutaj rodowici mieszkańcy miasta przysiadają popołudniami, aby zrelaksować się, popijając tradycyjną „limonada de coco” (lemoniadę kokosową).
Zwiedzanie najważniejszych miejsc historycznej Starówki. Wizyta rozpoczyna się przy „Torre del Reloj” (Wieży Zegarowej) – symbolu starego miasta Cartageny i „Paseo de los Dulces” (Uliczki Słodkości), pojawiającej się w powieści „Miłość w czasach zarazy” Gabriela Garcia Marquez. To właśnie tutaj w XVI w. odbywały się targi niewolników. Kolejnym punktem wizyty jest klasztor San Pedro de Claver, jezuickiego zakonnika epoki Kolonii, broniącego praw afrykańskich niewolników i znanego jako „Niewolnik niewolników”. W dalszej części spaceru docieramy do Muzeum Inkwizycji, a stamtąd do Fortecy San Felipe, będącej twierdzą obronną przed atakami piratów. Wizytę kończy zwiedzanie jezuickiego klasztoru La Popa, górującego nad Cartageną. Powrót do hotelu na karaibską obiadokolację, nocleg.
 
DZIEŃ 8
Po śniadaniu, przejazd do portu jachtowego w Cartagenie. Dwugodzinny transport szybką motorówką na wyspę Mucura w Archipelagu Wysp San Bernardo na kolumbijskich Karaibach. Wyspa Múcura to tropikalny raj, który nie potrzebuje Photoshopu, gdyż jej plaża jest autentycznie biała, a morze fantastycznie lazurowe. Położona na Morzu Karaibskim, w Zatoce Morosquillo, jest jedną z 10 wysp wchodzących w skład Archipelagu Wysp San Bernardo. Głównym atutem Isla Mucura jest jej elitarność i niewielka ilość turystów. Dziennie przypływa do niej tylko jedna motorówka. Wyspa Mucura to tropikalne, odosobnione miejsce, z daleka od cywilizacji, pozbawione hałasu i smogu. To krystalicznie czysta, ciepła woda, odpoczynek pod kokosową palmą, odpowiednio schłodzony „coco loco”, szum morza i cykad. W programie spacer po wyspie, wypoczynek na plaży, karaibski obiad i kolacja, nocleg.
 
DZIEŃ 9
Po późnym śniadaniu, panoramiczny rejs na wyspę El Islote. Dodatkową atrakcją rejsu jest możliwość obserwacji z morza prywatnych wysp archipelagu, należących do znanych osobistości świata rozrywki oraz wysepki cmentarza – Tintipan, który stanowi lokalne miejsce pochówku. Dopłynięcie na El Islote – najbardziej zaludnionej wyspy na świecie. Gęstość zaludnienia na El Islote wynosi 124 700 osób na kilometr kwadratowy, co w praktyce oznacza 8 m2 na osobę. Mieszkańcy mówią często o sobie: „Śpimy tak blisko siebie, że śnimy o tym samym”. Na El Islote wybudowanych jest 97 niewielkich domów. Jedynym niezabudowanym kawałkiem wyspy jest niewielki placyk w kształcie prostokąta położony w jej środkowej części, obok szkoły, dyskoteki i niewielkiego pomieszczenia, w którym przyjmuje lekarz. Mieszkańcy El Islote są życzliwie nastawieni do nielicznych turystów. Można z nimi przysiąść albo udać się na poszukiwanie ogromnych muszli, które wyrzucane są tutaj na brzeg, celem powiększenia terytorium wyspy. Powrót i obiad na Wyspie Mucura. Odpoczynek na rajskiej plaży. Kolacja, nocleg.
 
DZIEŃ 10
Śniadanie i ostatnie chwile na rajskiej Wyspie Mucura. W południe powrót szybką motorówką do Cartageny. Czas wolny w Cartagenie. W godzinach popołudniowych transfer na lotnisko w Cartagenie i przelot do Bogoty. Przejazd do hotelu w Candelarii. Zakwaterowanie i obiadokolacja, nocleg.
 
DZIEŃ 11
Po późnym śniadaniu ostatnie chwile w Bogocie, czas wolny na zakupy i wizyta w najstarszej kawiarence Bogoty – „Fałszywe drzwi” (Puerta falsa), która działa od 1816 r. „Fałszywe drzwi” to mały, dwupoziomowy barek w kolonialnym domu o tradycyjnej konstrukcji, drewnianych belkach, taboretach i długich, masywnych stołach. Określenie „Fałszywe drzwi” pojawiło się w XIX w., kiedy postanowiono zlikwidować boczne drzwi do katedry, znajdujące się dokładnie na przeciwko lokalu, którymi podczas mszy wymykali się parafianie, aby co nieco przekąsić. Słynie ona z bogotańskich słodkości i „tamales” podobnych do polskich gołąbków. Mówi się w Bogocie, że w „Fałszywych drzwiach” bywała ukochana Simona Boliwara – Manuelita Saenz i że on sam pijał tam gorącą czekoladę. W godzinach wieczornych transfer na lotnisko i przelot do Polski.
 
DZIEŃ 12
Przylot do Polski.

 

30.05-09.06.2014 - 8 755 PLN
18.10-28.10.2014 - 8 755 PLN


Cena zawiera:
 • transfer z i na lotnisko
 • zakwaterowanie w hotelach 3* i 4* w pokojach 2-osobowych z łazienkami
 • śniadania i obiadokolacje z 1 napojem
 • obiady na Isla Múcura (dzień 8 i 9)
 • transport autobusem, łodzią, promem, taksówką itd. w zależności od programu
 • opiekę polskiego pilota – rezydenta
 • opieka lokalnego przewodnika w Cartagenie
 • podstawowe ubezpieczenie NNW i KL.


UWAGA:
pakiet podstawowy zaczyna się dnia 1-go w Bogocie i kończy dnia 11-tego.
OFERTA Z DOJAZDEM WŁASNYM - DOŁĄCZ DO IMPREZY Z DOWOLNEJ CZĘŚCI ŚWIATA!

 

30.05-10.06.2014 - 14 480 PLN (8 920 PLN + 5 560 PLN*)
18.10-29.10.2014 - 13 980 PLN (8 920 PLN + 5 060 PLN*)

 
Pakiet podstawowy plus:
 • przelot na trasie Warszawa-Bogota-Warszawa
 • przelot na trasie Bogota – Cartagena – Bogota
 • opłaty lotniskowe
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów.
 
 

16.07-27.07.2014 - 15 985 PLN (10 325 PLN + 5 660 PLN*)

Pakiet standardowy z wyjątkiem:
 • zakwaterowanie w hotelach 5* i 4* w pokojach 2-osobowych z łazienkami
 • śniadania, obiady i kolacje z 1 napojem w ciągu całego pobytu.
 • roczna prenumerata prestiżowego magazynu o podróżach All Inclusive

* ceny biletów lotniczych
zostały skalkulowane na dzień przygotowania oferty. Ostateczna cena biletów będzie potwierdzona na 35 dni przed planowanym rozpoczęciem imprezy. Jeśli ostateczna cena biletów będzie wyższa o 20% od zakładanej w dniu rezerwacji klient ma prawo do rezygnacji z imprezy i zwrotu całości wniesionych należności. Z nami zapłacisz rzeczywisty koszt przelotu!
Małe grupy: 8-12 osób
 
 -------------------------------------------------------------------------

JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY INDYWIDUALNĄ KALKULACJĄ OFERTY DLA TWOJEJ GRUPY PROSIMY O KONTAKT Z DZIAŁEM ZAMÓWIEŃ GRUPOWYCH:

DLA KLIENTÓW PRYWATNYCH
grupy@kangurtour.com

lub KLIENTÓW FIRMOWYCH
incentive@kangurtour.com