Strona główna > Afryka > > Kenia > 6 DNI OCEAN INDYSJKI + 3 DNI SAFARI

6 DNI OCEAN INDYSJKI + 3 DNI SAFARI

już od
1390 USD

zapytanie rezerwacja

Czas trwania: 6 dni

Wyżywienie: wg programu

wylot: Polski

Niezapomniana i pełna wrażen, ekscytująca podróż do Kenii. Relaks połączony z aktywnym wypoczynkiem w przepięknym i gorącym kraju. Możliwość podziwiania bogactwa fauny i flory tego dzikiego państwa, które zachwyca swą naturalnością i pięknem. 

Dzień 1:
Przylot do Mombasy, transfer na południowe wybrzeże do hotelu nad Oceanem Indyjskim.
Hotel z basenem jest położony bezpośrednio przy plaży w rejonie zwanym Galu Kinondo około 40km od lotniska. Zakwaterowanie na zasadzie Full Board (śniadanie, obiad, kolacja) dodatkowo nieograniczona ilośc herbaty, kawy i wody pitnej, do kolacji karafka wina.

Dzień 1-3:
Pobyt w hotelu, plażowanie. Możliwość uprawiania sportów wodnych (nurkowanie, kitesurfing). Opcjonalne jedno lud półdniowe wycieczki.

Dzień 4:
06:00 – wyjazd z hotelu, przejazd przez Mombase wjazd na drogę prowadzącą do Nairobi. Po drodze przerwa na toaletę, możliwość zakupu napojów zimnych, kawy i pamiątek. Dojazd do Bramy wjazdowej do Parku Tsavo East – Bachuma (ok. 120 km od centrum Mombasy – czas dojazdu w dużym stopniu zależy od natężenia ruchu).

Park Tsavo East zajmuje obszar 11,747 km2 – ten rozległy, nienaruszony przez człowieka teren półpustyni pokryty jest głównie przez suche krzewy i drzewa akacjowe. Przez park przepływa rzeka Galana z wodospadem Lugarda, a na horyzoncie rozpościera się ciągnący się na 300km Płaskowyż Yatta. Tsavo słynie ze stad czerwonych słoni, bawołów, lwów, lampartów a także licznych zebr, żyraf i wielu rodzajów antylop. Jest także doskonałym miejscem do obserwacji licznych gatunków ptaków (ok. 500 gatunków).

Nasz pierwszy „Game Drive” czyli przejazd po parku w poszukiwaniu zwierzyny. Doświadczony kierowca-przewodnik będzie poszukiwał zwierząt w oparciu o własne doświadczenie, a także kontaktując się przez CB Radio czy telefon z innymi jeżdżącymi po parku kierowcami.

12:00/13:00 – dojazd do hotelu Voi Safari Lodge zakwaterowanie w pokojach i obiad w formie bufetu, po obiedzie chwila odpoczynku (możliwość skorzystania z basenu).

Około 16:00 gdy temperatura powietrza trochę opadnie wyjazd na kolejną „Game Drive”, poszukiwanie zwierząt i podziwianie widoków do godziny 18:00-18:30 (nie wolno jeździć po parku po zapadnięciu zmroku).
Kolacja w hotelu, możliwość obserwacji zwierząt z tarasu widokowego, nocleg.

Dzień 5:
Wczesna pobudka i wyjazd na poranny „Game Drive” około 06:00 rano. Przed wyjazdem w hotelu dostępna kawa/herbata. Poranek jest najpiękniejszą porą do podziwiania parku, w tym czasie także możliwość napotkania zwierząt jest największa ze względu na ich wędrówki do wodopoju, a także niższą temperaturę. Powrót do hotelu na śniadanie ok. 08:30-09:00.

10:00-10:30 – wykwaterowanie i wyjazd z hotelu.

Przejazd do bramy Voi, (Voi jest miastem leżącym w połowie drogi między Mombasą a Nairobi). Przejazd w kierunku rezerwatu Taita Hills.

12:00/13:00 – dojazd do hotelu Sarova Taita Hills Game Lodge na obiad w formie bufetu. Tu także wypełniamy karty kwaterunkowe, nie jest to jednak hotel, w którym spędzimy noc.

Po obiedzie odpoczynek (możliwość skorzystania z basenu)/ około godziny 16:00 wyjazd w kolejny „Game Drive”. Krajobraz Taita Hills to połączenie sawanny i kamienistych wzgórz. W rezerwacie żyje wiele bawołów, antylop im pala i kudu, duże prawdopodobieństwo napotkania lwów, a także lampartów i gepardów.

O godzinie 18:00-18:30 powrót do hotelu Sarova Salt Lick Game Lodge bardzo urokliwy hotel z dużym wodopojem, który wabi wiele zwierząt wieczorem – idealne miejsce do wieczornych obserwacji zwierząt z tarasu widokowego, w hotelu znajduje się podziemny tunel, którym można przejść do punktu obserwacyjnego, można także zamówić budzenie w recepcji w trakcie nocy jeśli pojawi się zadeklarowane przez nas zwierzę. Kolacja i nocleg.

Dzień 6:
Wczesna pobudka i wyjazd na poranny „Game Drive” około 06:00 rano. Przed wyjazdem dostępna jest kawa/herbata. Powrót do hotelu na śniadanie około 08:30-09:00. Krótki odpoczynek i wykwaterowanie około godziny 10:00.
Ostatni „Game Drive” po rezerwacie. Wyjazd z Taita Hills i powrót do Mombasy (ok. 170km) do Państwa Hotelu.

Dzień 7-9:
Pobyt w hotelu, plażowanie. Możliwość uprawiania sportów wodnych (nurkowanie, kitesurfing). Opcjonalne jedno lub półdniowe wycieczki.

 Cena:

liczba uczestników:
1 uczestnik: 1850 USD
2 uczestników: 1575 USD
3 uczestników: 1480 USD
4 uczestników: 1435 USD
5 uczestników: 1400 USD
6 uczestników: 1390 USD

 

OFERTA DOSTĘPNA TYLKO NA ZAMÓWIENIE

JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY INDYWIDUALNĄ KALKULACJĄ OFERTY DLA TWOJEJ GRUPY LUB/I REZERWACJĄ PROSIMY O KONTAKT Z DZIAŁEM ZAMÓWIEŃ GRUPOWYCH:

DLA KLIENTÓW PRYWATNYCH
grupy@kangurtour.com

lub KLIENTÓW FIRMOWYCH:
incentive@kangurtour.com

Co zabrać:

 • Krem z filtrem
 • Nakrycie głowy
 • Okulary przeciwsłoneczne
 • Preparat odstraszający komary
 • Wygodne, przewiewne obuwie i ubrania
 • Długie spodnie i bluzę – poranne i wieczorne „Game Drive” bywają chłodne
 • Aparat fotograficzny
 • Wymienne baterię
 • Lornetkę
 • Kostium kąpielowy

 

Cena zawiera:

 • Opłaty parkowe
 • Zakwaterowanie Full Board
 • Transfer z/na lotnisko
 • Transport mini vanem safari z otwieranym dachem
 • Opiekę anglojęzycznego kierowncy-przewodnika
 •  Wodę w samochodzie 0,5l na osobę na dobę

 

Cena nie zawiera:

 • Napiwku dla kierowcy przewodnika
 • Ubezpieczenia ( możliwość dokupienia)
 • Opieki polskiego pilota (1500 USD za grupę)
 • Opłaty za opcjonalną wycieczkę do wioski Masajów (20 USD od osoby) i wycieczek opcjonalnych w Mombasie

 

 

Oferty podobne

AUSTRALIA W 16 DNI od 12850 PLN

AUSTRALIA W PIGUŁCE od 13600 PLN

COD HOLE I RIBBON REEF od 2687 PLN

ODKRYWCZA AUSTRALIA 16 DNI od 13600 PLN

PEREŁKI BIRMY od 11 600 PLN

Oferty promowane

W STRONĘ CZERWONEGO ŚRODKA od 9 550 PLN

BIRMA W KALEJDOSKOPIE od 10 690 PLN

SAFARI PO ZACHODNIM WYBRZEŻU od 14 750 PLN

TREKKING RORAIMA od 12 200 PLN

ALEJĄ WULKANÓW od 11 775 PLN