Strona główna > Afryka > > Kenia > 3 DNI SAFARI - TSAVO EAST I TSAVO WEST

3 DNI SAFARI - TSAVO EAST I TSAVO WEST

już od
550 USD

zapytanie rezerwacja

Czas trwania: 3 dni

Wyżywienie: wg programu

wylot: bez wylotu

Niezapomniana i pełna wrażen, ekscytująca podróż do Kenii. Aktywny wypoczynek i zapoznanie się z przyrodą "twarzą w twarz". Wieczorne podziwianie zwierząt, pełne przygód"Game Drive" dostarczające wspaniałych wrażen dla każdego uczestnika. 

Dzień 1:
06:00 – wyjazd z hotelu, przejazd przez Mombase wjazd na drogę prowadzącą do Nairobi. Po drodze przerwa na toaletę, możliwość zakupu napojów zimnych, kawy i pamiątek. Dojazd do Bramy wjazdowej do Parku Tsavo East – Bachuma (ok. 120 km od centrum Mombasy – czas dojazdu w dużym stopniu zależy od natężenia ruchu).

Park Tsavo East zajmuje obszar 11,747 km2 – ten rozległy, nienaruszony przez człowieka teren półpustyni pokryty jest głównie przez suche krzewy i drzewa akacjowe. Przez park przepływa rzeka Galana z wodospadem Lugarda, a na horyzoncie rozpościera się ciągnący się na 300km Płaskowyż Yatta. Tsavo słynie ze stad czerwonych słoni, bawołów, lwów, lampartów a także licznych zebr, żyraf i wielu rodzajów antylop. Jest także doskonałym miejscem do obserwacji licznych gatunków ptaków (ok. 500 gatunków).

Nasz pierwszy „Game Drive” czyli przejazd po parku w poszukiwaniu zwierzyny. Doświadczony kierowca-przewodnik będzie poszukiwał zwierząt w oparciu o własne doświadczenie, a także kontaktując się przez CB Radio czy telefon z innymi jeżdżącymi po parku kierowcami.

12:00/13:00 – dojazd do hotelu Voi Safari Lodge zakwaterowanie w pokojach i obiad w formie bufetu, po obiedzie chwila odpoczynku (możliwość skorzystania z basenu).

Około 16:00 gdy temperatura powietrza trochę opadnie wyjazd na kolejną „Game Drive”, poszukiwanie zwierząt i podziwianie widoków do godziny 18:00-18:30 (nie wolno jeździć po parku po zapadnięciu zmroku).

Kolacja w hotelu, możliwość obserwacji zwierząt z tarasu widokowego, nocleg.

Dzień 2:
Wczesna pobudka i wyjazd na poranny „Game Drive” około 06:00 rano. Przed wyjazdem w hotelu dostępna kawa/herbata. Poranek jest najpiękniejszą porą do podziwiania parku, w tym czasie także możliwość napotkania zwierząt jest największa ze względu na ich wędrówki do wodopoju, a także niższą temperaturę. Powrót do hotelu na śniadanie ok. 08:30-09:00.

Po śniadaniu około godziny 10:00 wykwaterujemy się i przemieścimy do Parku Tsavo West. Park ten razem z Tsavo East tworzy największy Park Narodowy Kenii o obszarze powyżej 22,812 km2. Tsavo West słynie ze swojej różnorodności pod względem należących do niego terenów – znajdziemy tu pagórki, rzeki, jeziora i lasy. Podczas naszych eskapad zatrzymamy się przy źródłach Mzima i przespacerujemy się do podwodnego obserwatorium.

Około 13:00 – przyjazd do Ngulia Safari Lodge na obiad w formie bufetu i zakwaterowanie w pokojach. Po obiedzie chwila odpoczynku.

Koło 16:00 kiedy temperatura trochę opadnie a zwierzęta będą bardziej aktywne wyruszymy na kolejny „Game Drive”. Będziemy poszukiwać zwierzyny i podziwiać widoki do 18:00-18:30.

Kolacja i nocleg w Ngulia Safari Lodge. Możliwość obserwacji zwierzyny z tarasu hotelowego. Zwyczajowo wieczorem pracownicy hotelu przygotowują wieczorem kozią przekąskę dla gościa honorowego – lamparta.

Dzień 3:
Poranny „Game Drive” jak w dniu poprzednim.

09:00-10:30 - śniadanie a następnie wykwaterowanie i wyjazd z hotelu – powrót do Mombasy. Po drodze możliwość wizyty w wiosce Masajów.

Cena:

liczba uczestników: 
1 uczestnik: 1035 USD
2 uczestników: 745 USD
3 uczestników: 645 USD
4 uczestników: 595 USD
5 uczestników: 570 USD
6 uczestników:
550 USD

OFERTA DOSTĘPNA TYLKO NA ZAMÓWIENIE

JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY INDYWIDUALNĄ KALKULACJĄ OFERTY DLA TWOJEJ GRUPY LUB/I REZERWACJĄ PROSIMY O KONTAKT Z DZIAŁEM ZAMÓWIEŃ GRUPOWYCH:

DLA KLIENTÓW PRYWATNYCH
grupy@kangurtour.com

lub KLIENTÓW FIRMOWYCH:
incentive@kangurtour.com

Co zabrać:

 • Krem z filtrem
 • Nakrycie głowy
 • Okulary przeciwsłoneczne
 • Preparat odstraszający komary
 • Wygodne, przewiewne obuwie i ubrania
 • Długie spodnie i bluzę – poranne i wieczorne „Game Drive” bywają chłodne
 • Aparat fotograficzny
 • Wymienne baterię
 • Lornetkę
 • Kostium kąpielowy

Cena zawiera:

 • Opłaty parkowe
 • Transport mini vanem safari z otwieranym dachem
 • Opiekę anglojęzycznego kierowncy-przewodnika
 • Wodę w samochodzie 0,5l na osobę na dobę
 • Zakwaterowanie z wyżywieniem Full Board (1-szym posiłkiem jest obiad w dniu 1, a ostatnim śniadanie w dniu 3)

Cena nie zawiera:

 • Napiwku dla kierowcy przewodnika
 • Ubezpieczenia ( możliwość dokupienia)
 • Napojów podczas obiadów i kolacji
 • Opieki polskiego pilota (400 USD za grupę)
 • Opłaty za opcjonalną wycieczkę do wioski Masajów (20 USD od osoby)

 

 

Oferty podobne

CHINY W PIGUŁCE

PLAŻA I DŻUNGLA od 9 990 PLN

SKARBY BIRMY od 12 950 pln

BIRMA W KALEJDOSKOPIE od 10 690 PLN

SKARBY KOLUMBII od 17 260 PLN

Oferty promowane

SKARBY BIRMY od 12 950 pln

PRZYGODA W KRAJU INKÓW od 6 010 PLN

CAIRNS & SYDNEY 17 DNI od 9 350 PLN

SAFARI PO ZACHODNIM WYBRZEŻU od 14 750 PLN

ALEJĄ WULKANÓW od 11 775 PLN