Strona główna > Azja > > Chiny > PEKIN TOUR

PEKIN TOUR

już od

zapytanie rezerwacja

Czas trwania: 8 dni

Wyżywienie: wg programu

wylot: Polska

 Pekin. Cudowna i niezapomniana wycieczka do jednej z największych metropolii ówczesnych Chin będąca zarazem ich stolicą. 

Dzień 1:
Przylot do Pekinu; zakwaterowanie* Świątynia Nieb – jeden z głównych symboli Pekinu; czas na odpoczynek kolację.
*uwaga: w przypadku przylotu w godzinach rannych – najpierw realizowany jest program zwiedzania; zakwaterowanie – po czasie rozpoczęcia doby hotelowej

Dzień 2:

Śniadanie; Zakazane Miasto – zwiedzanie Zimowego Pałacu Cesarskiego, rezydencji cesarzy z dwóch ostatnich chińskich dynastii; Park Jangshan – wizyta w parku ze słynnym „Wzgórzem Węglowym”; Plac Niebiańskiego Pokoju (Tiananmen) – największy miejski plac na świecie, w miarę możliwości wizyta w Mauzoleum Mao Zedonga. Rzut oka na nowoczesny Pekin: gmach Opery Państwowej. Dla kontrastu – spacer po zabytkowej uliczce Qianmen oraz Liulichang – najstarsza ulica w Pekinie )określana mianem „ulicy antycznej”); kolacja z występami folklorystycznymi w restauracji prowadzonej przez mniejszość narodową Dai.

Dzień 3:
Śniadanie; wizyta w ZOO (pawilon Pandy Wielkiej); Świat Pereł – demonstracja zasad hodowli pereł słodkowodnych i możliwość dokonania zakupów (biżuteria, kosmetyki). Letni Pałac – liczne pawilony cesarskie w otoczeniu pięknego, naturalnego krajobrazu. Wizyta w usytuowanej na terenie tzw. Pachnących Wzgórz Świątyni Lazurowych Obłoków, w której znajduje się unikalny Pawilon Pięciuset Arhatów oraz Pagoda Diamentowego Tronu. Kolacja.
Fakultatywnie: spektakl teatralny z elementami walk Kung-Fu.

Dzień 4:

Śniadanie; Grobowce Cesarzy z Dynastii Ming – spacer wzdłuż legendarnej Drogi Duchów (Sacred Way) oraz wizyta na terenie jednego z 13 grobowców; Chińskie rzemiosło – wizyta w warsztacie produkującym tradycyjne wyroby z miedzi, pokrywanej emalią (tzw. wyroby Cloisonee) – możliwość zakupu pamiątek. Wielki Mur – spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków chińskiego muru, budowli uznawanej za jeden z cudów świata. Kolacja.
Fakultatywnie słynny chiński masaż stóp.

Dzień 5:

Wcześnie rano: Tai-chu – spacer do Parku Ritan, gdzie mieszkańcy stolicy uprawiają poranne ćwiczenia; powrót do hotelu na śniadanie; Park Morza Północnego (Beihai) – wizyta w jednym z parków miejskich z pięknym jeziorem, Białą Pagodą i Ekranem Dziewięciu Smoków; Wangfujing – spacer po głównej ulicy handlowej Pekinu; kolacja w słynnym syczuańskim stylu; lokalne atrakcje – wizyta na wieczornym targu z żywnością.

Dzień 6:
Śniadanie; Świątynia Harmonii i Pokoju – jedna z najbardziej znanych świątyń lamaistycznych; Świątynia Konfucjusza – świątynia poświęcona filozofowi, który tysiące lat temu stworzył podstawy moralności chińskiej; Świątynia Białego Obłoku – przykład świątyni taoistycznej. Kolacja.
Fakultatywnie: spektakl teatralny Pokaz Akrobatyki

Dzień 7:
Śniadanie; wycieczka rikszami po jednej z najstarszych części miasta (tzw. Hutongach), wizyta w przedszkolu i u rodziny chińskiej. Wizyta w tradycyjnej herbaciarni usytuowanej w zabytkowej Wieży Bębnów – degustacja różnych gatunków herbaty i demonstracja sposobu ich parzenia. Nowoczesne oblicze miasta: wioska olimpijska (w miarę możliwości, w dni bez zawodów sportowych), przejazd obok nowego, niezwykłego architektonicznego budynku New CCTV Tower. Krótki pobyt w Sanlinto – nowoczesnym kompleksie handlowym zaprojektowanym przez pochodzących z różnych krajów sześciu młodych architektów. Czas wolny na zakupy – wizyta na tradycyjnym bazarze; pożegnalna kolacja – słynna „Kaczka po Pekińsku”.

Dzień 8:
Śniadanie; transfer na lotnisko; odlot samolotu do Europy

 OFERTA DOSTĘPNA TYLKO NA ZAMÓWIENIE


JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY INDYWIDUALNĄ KALKULACJĄ OFERTY DLA TWOJEJ GRUPY LUB/I REZERWACJĄ PROSIMY O KONTAKT Z DZIAŁEM ZAMÓWIEŃ GRUPOWYCH:

DLA KLIENTÓW PRYWATNYCH
grupy@kangurtour.com

lub KLIENTÓW FIRMOWYCH:
incentive@kangurtour.com