Strona główna > Azja > > Chiny > TRADYCYJNE CHINY

TRADYCYJNE CHINY

już od

zapytanie rezerwacja

Czas trwania: 10 dni

Wyżywienie: wg programu

wylot: Polska

 PEKIN - PINGYAO - TAIYUAN - XI'AN - LUOYANG - PEKIN

 Dzień 1:
Przylot do Pekinu, zakwaterowane*. Plac Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen) – panorama i architektura największego i najważniejszego placu „Państwa Środka”; w miarę możliwości – wizyta w Mauzoleum Mao Zedonga; Świątynia Nieba – jeden z głównych symboli Pekinu, miejsce modłów o pomyślne zbiory w okresie panowania dynastii Ming i QQing; czas na odpoczynek; powitalna kolacja z muzyką i regionalnymi występami.
*uwaga: w przypadku przylotu w godzinach rannych – najpierw realizowany jest program zwiedzania; zakwaterowanie – po czasie rozpoczęcia doby hotelowej


Dzień 2:
Śniadanie; Świątynia Harmonii i Pokoju – jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych świątyń lamaistycznych, aktywne miejsce kultu religijnego; Świat Pereł – demonstracja zasad i hodowli pereł słodkowodnych i możliwość dokonania zakupów. Wielki Mur – spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków chińskiego muru; przyjazd do wioski olimpijskiej – możliwość zrobienia zdjęć. Kolacja.


Dzień 3:
Śniadanie; Zakazane Miasto – zwiedzanie Zimowego Pałacu Cesarsjuego, rezydencji cesarzy z dwóch ostatnich dynastii chińskich; Park Morza Północnego (Beihai) – wizyta w jednym z parków miejskich z pięknymi jeziorami, Białą Pagodą i Ekranem Dziewięciu Smoków. Wycieczka z rikszami po jednej z najstarszych części miasta (tzw. Hutongach), wizyta w przedszkolu i u tradycyjnej rodziny chińskiej oraz czas na kawe lub herbatę w jednej z kawiarni nad jeziorem Houhai; kolacja; przejazd nocnym pociągiem do Pingyao (miejsce sypialne).


Dzień 4:
Przyjazd do Pingyao – małego miasteczka, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCo, w którym czas zatrzymał się setki lat temu; śniadanie; świątynia Shuanglin – zabytkowa świątynia buddyjska z licznymi posągami; starożytne mury miejsckie; historia chińskiej bankowości – wizyta w muzeum prezentującym pamiątki z okresu funkcjonowania pierwszego w dziejach Chin banku; zabytkowe budowle ulicy dynastii Ming i Qing; chińska sztuka kulinarna: krótki kurs gotowania m.in. nauka przygotowywania lokalnego specjału – chińskich pierożków; kolacja; nocleg w tradycyjnym, zabytkowym domu gościnnym.


Dzień 5:
Śniadanie; przejazd autokarem do Taiyuan; po drodze: wizyta w Pałacu Rodziny Qiao – gigantycznej posiadłości w okresie dynastii Qing – miejscu, w którym nakręcono słynny film pt. „Zawieście czerwone latarnie”; przyjazd do Taiyuan – stolicy prowincji Shanxi; wizyta w świątyni Jinci słynącej ze znakomitych buddyjskich rzeźb; przejazd nocnym pociągiem sypialnym do Xi’a


Dzień 6:
Przyjazd do Xi’an; śniadanie; Muzeum Armii Terakotowej – zwiedzanie najsłynniejszego muzeum, wpisanego na Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO; (pochodząca z III w. p.n.e.


Dzień 7:
Śniadanie; przejazd pociągiem do Luyang; kolacja.


Dzień 8:
Śniadanie. Groty Longmen - niezwyjła kolekcja wykutych w skałach płaskorzeźb umieszczonych w grotach przez wieki przekształcanych w świątynie buddyjskie. Całodzienna wycieczka: klasztor Shaolin - miejsce narodzin słynnego stulu "Kung-fu". Udział w pokazie prezentowanym przez adeptów szkół Shaoli. Las Pagód - miejsce pochówku klasztornych mnichów. Powrót do Luoyang. Kolacja. Przejazd nocnym pociągiem do Pekinu (miejsca sypialne).


Dzień 9:
Przyjazd do Pekinu; śniadanie. Letni Pałac – liczne pawilony cesarskie w otoczeniu pięknego krajobrazu (m.in. także Długa Galeria, Marmurowa Łódź). Czas wolny na zakupy – wizyta na tradycyjnym bazarze; pożegnalna kolacja – słynna „Kaczka po Pekińsku”.


Dzień 10:
Śniadanie; transfer na lotnisko; odlot samolotu do Europy

OFERTA DOSTĘPNA TYLKO NA ZAMÓWIENIE

JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY INDYWIDUALNĄ KALKULACJĄ OFERTY DLA TWOJEJ GRUPY LUB/I REZERWACJĄ PROSIMY O KONTAKT Z DZIAŁEM ZAMÓWIEŃ GRUPOWYCH:

DLA KLIENTÓW PRYWATNYCH
grupy@kangurtour.com

lub KLIENTÓW FIRMOWYCH:
incentive@kangurtour.com