Strona główna > Azja > > Chiny > WYPRAWA W GŁĄB TYBETU

WYPRAWA W GŁĄB TYBETU

już od

zapytanie rezerwacja

Czas trwania: 12 dni

Wyżywienie: wg programu

wylot: Polska

 CHENGDU - LHASA - GYANGTZE - SHIGATZE - MONT EVEREST BASE CAMP - SAKYA - LHASA - CHENGDU

 Dzień 1:
Przylot do Chengdu, wizyta w lotarnej herbaciarni; transfer do hotelu*. Czas na odpoczynek. Kolacja.
*uwaga: w przypadku przylotu w godzinach rannych – najpierw realizowany jest program zwiedzania; zakwaterowanie – po czasie rozpoczęcia doby hotelowej


Dzień 2:
Śniadanie. Instytut Hodowli Pandy – możliwość spotkania pand, uważanych za narodowy skarb Chin. Przejazd autokarem do Leshan; zakwaterowane; wycieczka statkiem po rzece Qingyi: Posąg Wielkiego Buddy – największy na świecie kamienny wizerunek tej postaci; powrót do Chengdu. Kolacja.


Dzień 3:
Śniadanie. Poranny przelot do Lhasy, przejazd z lotniska do miasta, przejażdżka rikszami – pierwszy rzut oka na najważniejszy punkt miasta: ulica Barkhor. Kolacja.


Dzień 4:
Śniadanie. Pałac Potala 0 siedziba Dalajlamy, symbol tożsamości narodowej Tybetańczyków i jednocześnie – architektoniczny cud świata. Letni pałac duchownych przywódców Tybetu czyli Norbulingka. Kolacja.


Dzień 5:
Śniadanie. Klasztor Jokhang – najświętsze miejsce tybetańskich buddystów, cel niezliczonej ilości pielgrzymek. Przejazd do klasztoru Sera i udział w tradycyjnej debacie mnichów. Kolacja.


Dzień 6:
Śniadanie. Wyjazd w głąb Tybetu: przejazd nad Yamdrok – jedno ze świętych jezior tego regionu. Przekroczenia przełęczy Kambala i dalszy przejazd do trzeciego pod względem wielkości miasta w Tybecie – Gyangtze. Wizyta w klasztorze Pelkor Chode z największą w Tybecie stupą Kumbum. Kolacja w hotelu.


Dzień 7:
Śniadanie. Dalszy przejazd do Shigatze – miasta będącego drugą historyczną stolicą Tybetu. Po drodze krótki postój w tradycyjnej wiosce tybetańskiej i wizyta w lokalnym domostwie. W Shigatze – zwiedzanie klasztoru Tashilumpo, siedziby panczenlamy – drugiej w hierarchii religii lamaistycznej. Kolacja.


Dzień 8:
Śniadanie. Przyjazd ko podnóżom Mont Everestu – najwyższej góry świata. Pobyt, kolacja i nocleg w Base Camop.


Dzień 9:
Śniadanie. Przejazd do Sakya – miasta, które w XIII w. było stolicą Tybetu. Zwiedzanie wznoszącego się nad miastem ogromnego klasztoru Sakya. Kolacja.


Dzień 10:
Śniadanie. Powrót do Lhasy. Czas wolny na ulicy Barkhor. Kolacja w stylu tybetańskim z występami folklorystycznymi.


Dzień 11:
Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot do Chengdu. Wizyta w Parku Pawilonu z Widokiem na Rzekę oraz w lokalnej herbaciarni. Pożegnalna kolacja.


Dzień 12:
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

 OFERTA DOSTĘPNA TYLKO NA ZAMÓWIENIE

JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY INDYWIDUALNĄ KALKULACJĄ OFERTY DLA TWOJEJ GRUPY LUB/I REZERWACJĄ PROSIMY O KONTAKT Z DZIAŁEM ZAMÓWIEŃ GRUPOWYCH:

DLA KLIENTÓW PRYWATNYCH
grupy@kangurtour.com

lub KLIENTÓW FIRMOWYCH:
incentive@kangurtour.com