Strona główna > Azja > > Chiny > CHINY Z REJSEM PO RZECE JANGCY

CHINY Z REJSEM PO RZECE JANGCY

już od

zapytanie rezerwacja

Czas trwania: 15 dni

Wyżywienie: wg programu

wylot: Polska

PEKIN - LUOYANG - XI'AN - CHONGQING - REJS RZEKĄ JANGCY (TRZY PRZEŁOMY) - YICHANG - SUZHOU - ZHOUZHUANG - SZANGHAJ

Dzień 1:
Przylot do Pekinu. Zakwaterowanie*. Plac Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen) – panorama i architektura najważniejszego placu „Państwa Środka”. Świątynia Nieba – jeden z głównych symboli Pekinu. Czas na odpoczynek. Kolacja.


Dzień 2:
Śniadanie. Świątynia Harmonii i Pokoju – jedna z najbardziej znanych świątyń lamaistycznych. Wielki Mur – spacer po jednym z najciekawszych odcinków chińskiego muru (sekcja Mutianyu), budowli uznawanej za jeden z cudów świata. Kolacja – słynna „Kaczka po Pekińsku”.


Dzień 3:
Śniadanie. Zakazane Miasto – zwiedzanie Zimowego Pałacu Cesarskiego, rezydencji cesarzy z dwóch ostatnich chińskich dynastii: Ming i Qing. Park Morza Północnego (Beihai) – wizyta w jednym z parków miejskich z pięknym jeziorem, Białą Pagodą i Ekranem Dziewięciu Smoków. Świat Pereł – demonstracja zasad hodowli pereł słodkowodnych i możliwość dokonania zakupów. Przejazd do wioski olimpijskiej – możliwość zrobienia zdjęć. Letni Pałac – liczne pawilony cesarskie w otoczeniu pięknego, naturalnego krajobrazu. Kolacja. Przejazd nocnym pociągiem do Luoyangu (miejsca sypialne, 4 osoby w przedziale).


Dzień 4:
Przejazd do Luoyang. Śniadanie. Klasztor Shaolin – miejsce narodzin słynnego stylu walki „Kung-fu”. Las Pagód – miejsce pochówku klasztornych mnichów. Pokaz sztuk walk w wykonaniu uczniów szkoły Shaolin. Powrót do Luoyang. Kolacja (m.in. specjalność regionu: lokalny makaron).


Dzień 5:
Śniadanie. Groty Longmen – unikatowa kolekcja wykutych w skałach płaskorzeźb. Przejazd pociągiem do Xi’an. Kolacja – tradycyjny „hot-pot”.


Dzień 6:
Śniadanie. Muzeum Armii Terakotowej – zwiedzanie najsłynniejszego w „Państwie Środka” muzeum, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Wielki Meczet – największa i najlepiej zachowana świątynia, będąca miejscem kultu religijnego wyznawców islamu. Spacer po dzielnicy muzułmańskiej oraz przejście przez Bramę Bębnów na centralny plac skupiony wokół zabytkowej Wieży Dzwonu. Kolacja.


Dzień 7:
Śniadanie. Wielka Pagoda Dzikiej Gęsi – symbol Xi’an. Przelot do Chongqing, spacer po Ciqikou – uliczce przypominającej dawne czasy miasta i jego historię. Odpoczynek w lokalnej herbaciarni. Wizyta w Parku Erling. Kolacja. Wejście na statek i zaokrętowanie.


Dzień 8 - 9:
Rejs po Trzech Przełomach Rzeki Jangcy. Przypłynięcie przez przełom Autang, Wu i Xiling. Każdego dnia – zejście na ląd i zwiedzanie lokalnych atrakcji. W czasie dnia: śniadanie, obiad i kolacja na statku.


Dzień 10:
Śniadanie. Dopłynięcie w pobliże słynnej Zapory na rzece Jangcy zakończenie rejsu w Yichang. Przejazd autokarem do Wuhan. Przelot do Szanghaju. Przejazd autokarem do Suzhou. Kolacja.


Dzień 11:
Śniadanie. Ogród Pokornego Zarządcy - jeden z najpiękniejszych ogrodów w Suzhou. Wizyta w fabryce jedwabiu - możliwość obserwacji procesu produkowania jedwabiu i dokonania zakupów w przyfabrycznym sklepie. Filiżanka herbaty w małym romantycznym sklepie. Spacer po uliczce pingjiang, przypominającej atmosferą dawne Chiny. Kolacja.


Dzień 12:
Śniadanie. Ogród Mistrza Sieci - jeden z najpiękniejszych przykładów chińskiej sztuki projektowania ogrodów. Instytut Hafciarstwa 0 jedna z czterech głównych szkół haftu w Chinach. Przejazd autokarem do Zhouzhuang - usytuowanej na sieci kanałów zabytkowej wodnej wioski. Przejażdżka łodziami po malowniczych kanałach. Kolacja. Nocleg w domu gościnnym na terenie wioski (kategoria 2*+)


Dzień 13:
Śniadanie. Przejazd autokarem do Szanghaju.Świątynia Nefrytowego Buddy - aktywne mniejsce kultu religijnego wyznawców buddyzmu. Perła Orientu - najwyższa wieża TV w Azji. Kolacja. Wieczorny rejs po rzece Huang Pu.


Dzień 14:
Śniadanie. Stare Miasto – spacer uliczkami przypominającymi cesarskie Chiny. Czas wolny na zakupy pamiątek. Ulica Nanning – główna ulica handlowa miasta. Kolacja.


Dzień 15:
Śniadanie; transfer na lotnisko; odlot samolotu do Europy.

 

OFERTA DOSTĘPNA TYLKO NA ZAMÓWIENIE

JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY INDYWIDUALNĄ KALKULACJĄ OFERTY DLA TWOJEJ GRUPY LUB/I REZERWACJĄ PROSIMY O KONTAKT Z DZIAŁEM ZAMÓWIEŃ GRUPOWYCH:

DLA KLIENTÓW PRYWATNYCH
grupy@kangurtour.com

lub KLIENTÓW FIRMOWYCH:
incentive@kangurtour.com